Baráž ME 2023 – Slovensko U21 vs Ukrajina 21


V baráži o postup na ME 2023 sa stretne Slovensko s Ukrajinou. Obidva tímy zasiahla ruská invázia. Naša reprezentácia sa dostala v skupine na 2. miesto na úkor Ruska. Ukrajina svoje zápasy musela hrať v zahraničí o tri mesiace neskôr. Čaká nás zaujímavá a vyrovnaná konfrontácia. Zápas Slovensko – Ukrajina sa naživo odohrá v piatok 23.09.2022 o 18:00 na štadióne Štadión MŠK Žilina.

Baráž ME 2023 - Slovensko U21 vs Ukrajina 21

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Remíza 3.00 3.15
  • Zápas: Slovensko U21 vs Ukrajina 21
  • Súťaž: Baráž ME 2023
  • Čas zápasu: 14.09.2022, 21:00

Slovensko potrebuje postúpiť

Slovensko nutne potrebuje postúpiť a využiť ponúknutú možnosť v podobe baráže. Majstrovstiev Európy sa naša reprezentácia zúčastnila ešte v roku 2017 v Poľsku. Odvtedy sa nám už na tento turnaj nepodarilo postúpiť. Je to veľká škoda. Naši mladíci potrebujú konfrontácie s tými najlepšími, aby sa tak celkovo zlepšilo v budúcnosti aj naše A-mužstvo. Naši „sokolíci” môžu využiť veľkú príležitosť v podobe play – off. Výnimočné je, že takmer všetci sú z našej prvej alebo druhej najvyššej súťaže. Takmer všetci pravidelne hrávajú vo svojich kluboch, čo by mohli využiť v tomto dôležitom dvojzápase. Trénerovi Kentošovi pomôžu aj Strelec či Suslov, ktorí inokedy boli pri „áčku”.

Slovensko potrebuje postúpiť

Zvládnuť prvý zápas doma je veľmi kľúčové. Keď nie víťazne, tak aspoň remízovým výsledkom. Naša reprezentácia sa zatiaľ nesie na víťaznej vlne. Naposledy uspela v prípravnom zápase s Rumunskom. Baráž je baráž, no veríme, že naši futbalisti nadviažu na dobré výkony. K nim by mohli výrazne pomôcť hráči ako Kóša, Ďatko, Suslov, Kaprálik či Suslov.

Ukrajina už takmer rok nepocítila pocit prehry

Ukrajina už takmer rok nepocítila pocit prehry. Od posledného debaklu (0:5) s Francúzskom, sa mužstvu podarilo umiestniť v skupine H na barážovom 2. mieste. Najväčším úspechom bol asi odvetný zápas práve s Francúzmi. Remíza 3:3 bola na neutrálnom ihrisku určite veľmi cenná. Väčšina hráčov hráva v domácej súťaži, no za tímy, ktoré hrajú európske súťaže ako Dynamo Kyjev či Šachtar Donetsk. Najlepšími strelcami v kvalifikácii na ME 2023 boli Vanat, Sudakov a Kryskiv. Všetci zaznamenali po 3 góly. Vo svojich kluboch však nie sú v tej najlepšej forme. Proti Slovensku sa tak gólovo môže presadiť asi hocikto.

Ukrajina už takmer rok nepocítila pocit prehry

Tip redakcie: Remíza

Pre obe reprezentácie je táto baráž nesmierne dôležitá, a preto si myslíme, že v prvom zápase by sme mohli vidieť skôr opatrnejší futbal. Na druhú stranu, na umelej tráve môžu mužstvá predviesť rýchlu hru. Otázne je, koľko šancí si dokážu vypracovať. V každom prípade, o postupe sa skôr rozhodne až v odvetnom zápase. Preto tipujeme, že v Žiline uvidíme remízu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Remíza 3.00 3.15