US Open – Iga Światek vs Ons Jabeur


Ženský tenisový turnaj vrcholí. Poľská tenistka Iga Świateková je od apríla 2022 jednotkou medzi ženami a svoju skvelú formu potvrdila aj na US Open, kde sa prebojovala až do finále. V tom sa proti nej postaví tuniská tenistka Ons Jabeur, u nás niekedy uvádzaná aj ako Ons Džabúrová, ktorá je na celkovej piatej priečke medzi ženami. Ženské finále US Open je na programe v sobotu 10. septembra 2022 o 22:00. Priamy prenos si budete môcť vychutnať na TV Tipsport či na stanici Eurosport. Poďme sa teraz pozrieť na to, ako vyzerajú šance oboch finalistiek.

US Open - Iga Światek vs Ons Jabeur

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Iga Światek 1.55 1.57
  • Zápas: Iga Światek vs Ons Jabeur
  • Súťaž: US Open, finále
  • Čas zápasu: 10.09.2022 22:00

Iga Światek potvrdzuje úlohu favoritky

Iga Światek potvrdzuje úlohu favoritky a potom, čo sa v apríli 2022 stala svetovou jednotkou medzi ženami, si výborne viedla aj na turnaji US Open. Światek má celkovo skvelú bilanciu zápasov – 56:7 a podarilo sa jej vyhrať až šesť turnajov, napríklad slávny French Open, ale aj tri tisícovky (Miami, Indian Welsh a Rím).

Iga Światek potvrdzuje úlohu favoritky

21-ročná poľská tenistka po troch kolách US Open bez väčších problémov postúpila do osemfinále, kde si poradila s Niemeierovou po výsledku 2:6, 6:4 a 6:0. Vo štvrfinále zdolala Pegulaovú 6:3, 7:6 a v semifinále vyradila Bielorusku Sabalenkovú 3:6, 6:1 a 6:4. Iga Światek je podľa predbežných predpokladov a stávkových kancelárií v tomto finále favoritkou.

Ons Jabeur je historicky prvou ženou z Tuniska vo finále US Open

Ons Jabeur je historicky prvou ženou z Tuniska vo finále US Open. Celkovo piata hráčka rebríčka konečne prešla aj na americkom turnaji cez tretie kolo, pretože práve v ňom v USA stroskotala už trikrát po sebe. Tento rok si ale dokázala vybojovať osemfinále a v ňom zdolala Veroniku Kuděrmetovovú 7:6 a 6:4. Vo štvrťfinále si 28-ročná rodáčka z mesta Ksar Hellal poradila s Tomljanovičovou 6:4 a 7:6. V semifinále si Ons Jabeur zmerala sily s Caroline Garcíovou a vyhrala 6:1 a 6:3.

Ons Jabeur je historicky prvou ženou z Tuniska vo finále US Open

Jabeur a Światek proti sebe už hrali štyrikrát a v dvoch prípadoch vyhrala Poľka, v dvoch naopak reprezentantka tuniského tenisu. Naposledy si proti sebe zahrali vo finále v Ríme (2022) a Światek vyhrala vzájomný duel po výsledku 6:2, 6:2. Aj práve preto je poľská tenistka proti Ons Jabeur favoritkou aj v tomto finále.

Tip redakcie: Vyhrá Iga Światek

Podľa nás bude tento finálový duel veľmi zaujímavý a napínavý, ale nakoniec si prvenstvo vybojuje mladučká Poľka, ktorá môže získať tretí grandslamový titul v kariére. V zápase proti tuniskej športovkyni jej viac veria aj stávkové kancelárie. Napríklad na Tipsporte je kurz na výhru Światek 1,55, zatiaľ čo na výhru Jabeur je kurz až 2,61. V tomto prípade sa prikláňame na stranu stávkových kancelárií a aj my veríme, že finále vyhrá Poľka Iga Światek.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Iga Światek 1.55 1.57