US Open – Carlos Alcaraz vs Casper Ruud


US Open prinieslo už niekoľko prekvapení a pre niektorých je miernym prekvapením aj samotné finále, respektíve jeho účastníci. V ňom sa proti sebe postavia 19-ročný Španiel Carlos Alcaraz a 23-ročný nórsky tenista Casper Ruud. Finále mužov je na programe v nedeľu 11. septembra 2022 o 22:00. Dejiskom bude Arthur Ashe Stadium v meste New York. Zaujímavé je, že ten, kto vyhrá toto finále, sa dostane aj na čelo rebríčka mužov a nahradí Medvedeva, ktorý na tomto turnaji skončil v osemfinále. Stávkové kancelárie veria viac Španielovi, oprávnene?

US Open - Carlos Alcaraz vs Casper Ruud

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Alcaraz 1.48 1.51
  • Zápas: Carlos Alcaraz vs Casper Ruud
  • Súťaž: US Open, finále
  • Čas zápasu: 11.09.2022 22:00

Carlos Alcaraz si v semifinále pripísal 50-tu výhru kariéry

Carlos Alcaraz si v semifinále pripísal 50-tu výhru kariéry. Do turnaja US Open vstupoval mladý Španiel ako celková štvorka, už teraz sa posunul na tretiu priečku. V prvých troch kolách US Open vyhral vždy 3:0 na sety. V osemfinále sa postavil proti Marinovi Čilićovi a vyhral 3:2 na sety. Zaujímavý bol v Alacarazovom podaní štvrťfinálový duel, v ktorom si zmeral sily s Talianom Jannikom Sinnerom. Obaja tenisti odohrali nesmierne vyčerpávajúci zápas, ktorý trval 5 hodín a 15 minút, čím sa stal historicky druhým najdlhším zápasom US Open vôbec.

Carlos Alcaraz si v semifinále pripísal 50-tu výhru kariéry

Alcaraz nakoniec Sinnera zdolal na sety 3:2 (6:4, 6:7, 6:7, 7:5, 6:3) a postúpil do semifinále. V ňom bol jeho vyzývateľom Američan Frances Tiafoe, ale napokon Alcaraz opäť vyhral 3:2 na sety a postúpil do finále.

Casper Ruud sa mohol stať jednotkou

Casper Ruud sa mohol stať jednotkou mužského rebríčka, nakoniec bude musieť ale o túto prestížnu priečku bojovať priamo proti Alcarazovi. Ruud mal mierne problémy v prvých troch kolách US Open, kedy ho poriadne potrápil najmä van Rijthoven v 2. kole (6:7, 6:4, 6:4, 6:4) a Paul v tom treťom (7:6, 6:7, 7:6, 5:7, 6:0). 23-ročný Nór ale zvládol postúpiť do osemfinále, kde zdolal Mouteta po výsledkoch 6:1, 6:2, 6:7 a 6:2. Vo štvrťfinále relatívne hladko vyhral nad Talianom Berrettinim 6:1, 6:4 a 7:6.

Casper Ruud sa mohol stať jednotkou

V semifinále proti nemu stál Chačanov. Ruud vedel, že ak postúpi do finále a Alcaraz nie, stane sa svetovou jednotkou. Ruud do finále síce postúpiť zvládol, ale to aj Alcaraz a o novej jednotke medzi mužmi tak rozhodne ich vzájomný finálový zápas. Rodák z Oslo Casper Ruud stál proti Alcarazovi už dvakrát, naposledy tento rok vo finále ATP Masters 1000 Miami, ale v oboch prípadoch vzájomný zápas vyhral španielsky tenista. Možno aj preto je v tomto meraní síl miernym favoritom práve Alcaraz.

Tip redakcie: Vyhrá Alcaraz

Stávkové kancelárie veria viac španielskemu tenistovi a v jeho prospech hovoria aj vzájomné zápasy. Carlos Alcaraz totiž už dvakrát Caspera Ruuda zdolal a je na neho aj lepší kurz. Napríklad na Tipsporte je na výhru Alcaraza kurz 1,48, zatiaľ čo na víťazstvo Ruuda je kurz 2,83. Aj Fortuna viac verí Alcarazovi, na ktorého má kurz 1,51, ale na Caspera Ruuda až 2,85. My sa k názoru stávkových spoločností tentokrát prikláňame a tiež veríme, že vyhrá Carlos Alcaraz.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Alcaraz 1.48 1.51