Majstrovstvá sveta v Exceli 2022


Momentálne existuje na svete veľa športov a dá sa povedať, že takmer každý z nich prináša vzrušujúcu atmosféru, zrýchlený tep srdca a zvýšený adrenalín. Tentokrát vám chceme predstaviť zaujímavú novinku medzi športovými udalosťami, ktorá má názov Excel Esports a v roku 2022 prebehli už tretie Majstrovstvá sveta v exceli. Áno, ešte v roku 2020 vznikol nový šport. Tohtoročný šampionát bol dokonca vysielaný na známej televíznej stanici ESPN ako podujatie ALL-STAR Battle, ktoré bolo nabité komentátormi a analýzami.

Majstrovstvá sveta v Exceli 2022

Čo je Excel Esports

Ako už samotný názov napovedá, Excel Esports je športová disciplína v programe Excel, takže tento nový druh športu bude vzrušujucím dobrodružstvom najmä pre IT-komunitu a Excel fans. Ak myslíte, že aj vy patríte v Exceli medzi najlepších, musíme vám pripomenúť, že borci na MS EXCEL 2022 boli naozaj na vyššej úrovni ako väčšina bežnej populácie. Na turnaji v tomto jedinečnom športe sa totiž stretávajú najlepší s najlepšími, pretože osem odborníkov sa snaží vyriešiť originálne úlohy o odpovediach v lotérii s cieľom zodpovedať čo najviac otázok v obmedzenom čase.

V skutočnosti Excel Esports nie je absolútna novinka, ale stále sa radí medzi najčerstvejšie prírastky do rodiny e-športov. Tohtoročný turnaj bol dokonca vysielaný aj na známej TV stanici ESPN, konkrétne na ESPN 2 a bolo to tretie pokračovanie podujatia Financial Modeling World Cup, ktoré uzrelo svetlo sveta v septembri 2020. Premiérový turnaj vyhral Austrálčan Joseph Lau a v roku 2021 túto súťaž vyhral Američan Diarmuid Early.

Čo je Excel Esports

MS EXCEL 2022 na ESPN 2

Majstrovstvá sveta v Exceli 2022 sa vysielali na národnej úrovni v Spojených štátoch na televíznej stanici ESPN 2, spolu s výsledkovými kartami a komentátormi, aby to vyzeralo čo najlegitímnejšie. Excel totiž vie byť niekedy aj v tých najlepších časoch trošku mätúci, takže je skutočný talent vedieť používať tieto vzorce pod časovým tlakom. Komentátori často skúmali a opisovali stratégie jednotlivých súťažiacich a niekedy dokonca prácu s Excelom pripomínali k brúseniu čepeli svojho noža a podobne.

MS EXCEL 2022 na ESPN 2

Ľudia si to pochvaľovali. Jedna osoba sa vyjadrila: „Pravdepodobne najvzrušujúcejšia a najvzdelávajúcejšia športová udalosť v mojom živote. V skutočnosti som sa z toho naučil niekoľko vecí.“ Ďalší napísal: „O tom je šport.“ Samozrejme, niekto musel položiť aj otázku: „Ako si na to stavíme?“

ESPN je známa tým, že sa nevyhýba spravodajstvu o špecializovaných športoch, pretože vysielala už napríklad majstrovstvá Ultimate Frisbee, majstrovstvá v papierových lietadlách a dokonca aj majstrovstvá sveta v leteckej gitare. Ako sa ukázalo, konkrétne Majstrovstvá sveta v Exceli vzbudili veľký záujem televíznych aj online divákov a pravdepodobne o nich ešte budeme v budúcnosti párkrát počuť.