Premier League: Chelsea vs Tottenham


Premier League má za sebou prvé kolo ročníka 2022/2023. V ňom sme videli aj viaceré prekvapivé výsledky, ktoré ukazujú prečo je anglická futbalová liga taká napínavá. V druhom kole novej sezóny uvidíme napínavé londýnske derby medzi mužstvami Chelsea a Tottenham Hotspur. Obe mužstvá prvé kolo zvládli a chcú pokračovať vo víťaznej forme. Zápas Chelsea – Tottenham sa naživo odohrá 14. 8. 2022 o 17:30 na štadióne Stamford Bridge. V prvom kole Premier League sa z desiatich zápasov až v ôsmich zrodila výhra jedného z účastníkov zápasu. Na čele tabuľky sa podľa skóre zoradilo osem mužstiev a tak trochu symbolicky pred týmto zápasom je na prvom mieste Tottenham a ôsma je Chelsea. Oba tímy si chcú pripísať ďalšiu výhru a londýnske derby tak sľubuje zaujímavú bitku o tri body.

Premier league: Chelsea – Tottenham

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Výhra Chelsea 2.23 2.25

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Chelsea vs Tottenham
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 14.08 2022, 17:30

Chelsea má výbornú bilanciu proti Tottenhamu

Chelsea má výbornú bilanciu proti Tottenhamu v posledných rokoch. Z posledných dvanásť zápasov prehrala jediný duel, dva remizovala a až deväťkrát odchádzala zo zápasu ako víťaz. Aktuálne ťahá proti Spurs šnúru štyroch víťazných zápasov. V minulej sezóne sa Chelsea bez problémov dostala na tretiu pozíciu v tabuľke, ktorá jej zaručila miestenku v Lige majstrov. Od Manchestru City a Liverpoolu, ktorý bojovali o titul, ale mala väčší odstup ako by si želala. V zápase s Evertonom ukázali jej hráči, že to nemusí byť nereálne. Aj keď sa v zápase natrápili a vyhrali chudobne 1:0 po góle z penalty, tak v zápase dominovala. Najmä stredová rada Kanté, James a Jorginho, ktorý premenil penaltu, prevýšila súperovu stredovú formáciu a ukázala, že môže byť jazýčkom na váhe aj v ďalších zápasoch.

Chelsea má výbornú bilanciu proti Tottenhamu

Po náročnej minulej sezóne, ktorú ovplyvnili aj sankcie pre teraz už bývalého majiteľa Romana Abramoviča, sa s Chelsea musí opäť raz počítať medzi ašpirantov na titul. Pomôcť k tomu majú aj posily ako Sterling, Koulibaly či Cucurella.

Tottenham je prvý v tabuľke

Tottenham je prvý v tabuľke Premier League. Fanúšikovia Spurs by si to však priali radšej po poslednom kole ako po prvom. V minulej sezóne boli radi aj za štvrtú priečku, ktorá dáva miestenku v Lige majstrov. Netreba zabudnúť, že to bolo aj dielom šťasteny, keďže sa tam Tottenham dostal až v záverečných kolách, potom čo dovtedy štvrtý Arsenal zbytočne postrácal body.

Tottenham je prvý v tabuľke

Ofenzívu už niekoľko rokov ťahá dvojica Kane – Son, ale z ďalších hráčov sa nikto stabilne nepridáva. Pred sezónou posilnilo mužstvo o hráčov ako je Richarlison, Bissouma a Perišič, no či to bude stačiť na zisk nejakej trofeje v tejto sezóne, to si odborná verejnosť nemyslí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprehrá Chelsea 2.23 2.25

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakcie: Chelsea neprehrá

Domáce prostredie v kombinácii s veľmi priaznivou vzájomnou bilanciou nám jasne ukazuje na favorita tohto stretnutia. Chelsea si prešla ťažkou minulou sezónou. Vyšla z toho silnejšia a navyše bolo jadro tímu vhodne doplnené pred aktuálnou sezónou. Nečakáme zápas s veľkým počtom gólov, ale taktickú bitku o body. Takéto zápasy vie Chelsea pod taktovkou trénera Tuchela zvládať a veríme, že to tak bude aj v túto nedeľu.