Ktoré športy sú najlepšie na live stávkovanie


Stávkovanie live sa stalo obrovským fenoménom. Jedna z najväčších stávkových spoločností bet365 v roku 2015 dokonca vyhlásila, že až 80% príjmov pochádza práve z nich. Ich veľkou výhodu je možnosť tipovať priamo počas zápasu a to, že kurzy bývajú spravidla veľmi zaujímavé. V tomto článku sa dočítate, ktoré športy sú najlepšie na live stávkovanie. Niektoré sa totiž v prípade takéhoto tipovania oplatia viac, než iné.


Ktoré športy sú najlepšie na live stávkovanie

Futbal live tipovanie

Najpopulárnejší šport na svete má hneď niekoľko výhod, kvôli ktorým je live tipovanie naň často vyhľadávané. Veľké množstvo profi tipérov by dokonca na iný šport LIVE ani nestavilo. K najväčším výhodám patria:


Futbal live tipovanie

  1. Jeden z dôvodov, prečo sú live stávky na futbal najobľúbenejšie, je frekvencia zápasov. Ide o najrozšírenejší šport sveta a tipujúci tak majú na výber z obrovského množstva zápasov. Vo väčšine prípadov k tomu stávkové kancelárie ponúkajú aj livestream.
  2. Vo futbale je bežným javom remíza, ktorá ponúka širšie možnosti tipovania. Najmä v prípadoch, kedy jeden z tímov v závere duelu prehráva iba o jeden gól.
  3. Ďalším aspektom je samotná povaha hry. O výsledku zväčša rozhoduje rozdiel jedného alebo dvoch gólov. Tie často padajú aj v záverečných 10 – 15 minútach hry, kedy sa jeden z tímov tlačí za vyrovnaním.

Tenis live tipovanie

Tenis je známy tým, že má vysoké kurzy na outsiderov a v prípade hviezd je to presne naopak. Live tipovanie na tento šport väčšinou zahŕňa aj livestream. Tipéri tak priamo sledujú zápasy, v ktorých sa outsiderom nečakane darí trápiť favorita. A keď už je rozdiel napríklad len jeden set, vtedy podajú.


Tenis live tipovanie

Live tipy sú rozšírené najmä v ženskom tenise, pretože je považovaný za menej predvídateľný. Celkovo je tento šport plný nečakaných momentov a prekvapení, čo opäť hrá v prospech stávok počas zápasu. Profi tipéri zameraní na tenis dokonale poznajú všetkých hráčov a hráčky minimálne z TOP 100. Vedia, aké majú silné a slabé stránky alebo na ktorom povrchu ako zahrajú.

Basketbal live tipovanie

Basketbal je ako stvorený na stávky počas zápasu. Niekedy sa vie aj 10-bodový rozdiel medzi tímami otočiť v priebehu pár okamihov. Presne to je situácia, na ktorú ostrieľaní live stávkari čakajú.


Basketbal live tipovanie

  1. Tím alebo aj konkrétny hráč vedia získať body prakticky v priebehu desiatok sekúnd. Rýchlosť hry je hlavným faktorom, prečo basketbal ponúka celú škálu možností tipovania predzápasových aj live stávok.
  2. V tomto športe je bežným javom, že papierovo silnejší tím neodohrá prvý polčas v plnej sile. Tým pádom mierne prehráva. Mnoho tímov hrá v druhej polovici duelu výrazne lepšie. Bookmakeri musia ale vždy reagovať na aktuálny vývoj stretnutia.
  3. Podobne ako v prípade futbalu, aj basketbal ponúka denne obrovské množstvo zápasov. To znamená, že sú k dispozícii rôzne live stávkové príležitosti.

Často kladené otázky

Ktoré športy sú najlepšie na live stávkovanie?

Zlaté pravidlo tipovania hovorí, že najlepšie je staviť si na šport, v ktorom sa vyznáte. V prípade live stávkovania sú ale všeobecne rozšírené najmä futbal, tenis a basketbal. Vo všetkých prípadoch to plynie najmä z povahy samotnej hry.

Ktorá stávková kancelária je najlepšia na live stávkovanie?

Ponuka na live stávkovanie sa naprieč jednotlivými spoločnosťami veľmi nelíši. Rozdiely bývajú v počte zápasov, prípadne livestreamov z nich. V tomto prípade odporúčame vyskúšať rovno niekoľko stávkových kancelárií. Na základe toho sami zistíte, ktorá vám vyhovuje najviac.

Kde sledovať zápasy live?

Stávkové kancelárie ponúkajú livestreamy zápasov. Najširšiu ponuku duelov má u nás zrejme Tipsport. Obľube sa však tešia aj ďalšie známe spoločnosti ako Doxxbet alebo Fortuna.