MS v hokeji 2022 – Kazachstan – Slovensko


Piaty zápas v skupine A na Majstrovstvách sveta v hokeji 2022 pre Slovensko. Súperom našej reprezentácie je mužstvo Kazachstanu, ktoré bojuje o záchranu v A kategórii MS. Z pohľadu očakávaní fanúšikov je tento zápas pre našu reprezentáciu o povinných troch bodoch v cieli za postupom do štvrťfinále. Zápas Kazachstan – Slovensko sa naživo odohrá 20. 5. 2022 o 19:20 na štadióne Helsinky Ice Hall v Helsinkách.

MS v hokeji 2022 - Kazachstán vs Slovensko

 

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Handicap: Slovensko -1,5 1.21 1.09
  • Zápas: Kazachstán – Slovensko
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 20.5.2022, 19:20

Kazachstan nemal dobrý vstup na šampionát a ukazuje sa, že boj o záchranu, ktorý mu všetci predpovedali bude realitou. Rozhodujúci zápas pre túto krajinu by mal jeho posledný zápas v skupine A, ktorý odohrá proti Taliansku. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude jeden z tejto dvojice, kto zostúpi a práve ich vzájomný zápas o tom rozhodne.V zápase s našou reprezentáciou môže maximálne prekvapiť, ale podľa doteraz predvádzanej hry tomu nedávame veľkú šancu.

Sledujte priebeh zápasu tu

 

Slovensko je jednoznačný favorit v tomto zápase

Slovensko je jasný favorit v tomto zápase. Zhodnú sa na tom odporníci aj fanúšikovia a napokon aj stávkové kancelárie. Nie je sa čo čudovať, aj keď naša reprezentácia trochu ustúpila z pozícii, ktoré mala na začiatku tisícročia, stále patrí medzi stálych účastníkov MS a pravidelne bojuje o postup zo skupiny.Naproti tomu Kazachstan patrí medzi krajiny, ktoré sú na hranici A a B kategórie MS a pomerne pravidelne strieda postup z B kategórie s následným zostupom z A kategórie.

Posledný vzájomný zápas vyhrali naši hráči v pomere 4:2, ale tento zápas sa odohral ešte na Majstrovstvách sveta v roku 2012, takže nie je veľmi smerodajný. Predsa len prešlo odvtedy 10 rokov. V ďalších rokoch sa nestretli, keďže Kazachstan figuroval buď v druhej skupine MS alebo o kategóriu nižšie.

Kvalita kádra a hry je jednoznačne na strane Slovenska. V tomto zápase sa to ukáže a po troch ťažkých zápasoch v skupine za sebou s Nemeckom, Kanadou a Švajčiarskom čakajú našich hráčov ľahší súperi. Okrem Kazachstanu, je to ešte Taliansko a Dánsko. Ak budú naši reprezentanti predvádzať svoje hokejové umenie naživo v zápasoch s týmito tímami, očakávame z troch zápasov deväť bodov.

Slovensko je jednoznačný favorit v tomto zápase

 

Kazachstan minulý rok ukázal, že ho netreba podceňovať

Kazachstan minulý rok ukázal, že ho netreba podceňovať. V skupine vtedy skončil na piatom mieste s desiatimi bodmi rovnako ako štvrtá Kanada, ktorá nakoniec získala zlato. Poraziť dokázal Fínsko, Nemecko Lotyšsko a zdemoloval Taliansko po výsledku 11:3. S celkovou desiatym miestom na šampionáte si vytvoril nový rekord.

Výsledok to bol pekný, ale na aktuálnom šampionáte sa ukazuje, že to bol skôr náhodný úspech a tento rok ho opäť čaká najmä boj o záchranu.

Kazachstan bude hrať tento zápas ako druhý zápas v priebehu 24 hodín (prvý zápas hrá s Kanadou) a dá sa predpokladať, že v najmä v druhej polovici zápasu nebude stíhať. To bude voda na mlyn pre mladých Slovákov, ktorí by mali využiť svoje rýchle nohy a dostávať sa často pred súperovho brankára. V zápase s outsiderom je príležitosť schuti si zastrieľať a stretnutie doslova ovládnuť.

Tip redakcie

Nečakáme, že by Kazachstan mal robiť nejaké väčšie problémy pre Slovákov, najmä po tom ako bude mať v nohách náročný zápas proti Kanade. V tomto zápase by sa mohli rozstrieľať viacerí hráči a v pokojnom režime si ísť za troma bodmi. Tip na víťaza s handicapom je výhodná voľba. Trúfame si povedať, že gólový rozdiel bude ešte väčší, výhra Slovenska s handicapom -1,5 je o nízkom riziku. Pokiaľ aj priebeh zápasu bude zo začiatku vyrovnaný v druhej polovici bude dosť priestoru na vytvorenie si gólového náskoku.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Handicap: Slovensko -1,5 1.21 1.09