MS v hokeji 2022 Francúzsko – Slovensko


MS v hokeji 2022, ktoré sa konajú vo Fínsku, ponúknu už v otváracom zápase majstrovstiev duel Slovenska. Súperom Slovákov bude tím Francúzska, ktorý sa na turnaj dostal až na základe vylúčenia tímov Ruska a Bieloruska, k čomu došlo kvôli ruskej invázii na Ukrajine. Francúzsko patrí preto medzi najväčších outsiderov a favorit v tomto zápase je jednoznačne Slovensko. Zápas Slovensko – Francúzsko sa naživo odohrá 13. 5. 2022 o 15:20 na štadióne Helsinky Ice Hall v Helsinkách.

MS v hokeji 2022 Francúzsko - Slovensko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Handicap: Slovensko -1,5 1.47 1.42
  • Zápas: Francúzsko – Slovensko
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 13.5.2022, 15:20

Francúzsko naposledy hralo na Majstrovstvách sveta v roku 2019 na Slovensku. Po veľmi zlých výsledkoch prišiel zostup do I. divízie. V roku 2020 a 2021 sa však Majstrovstvá sveta v hokeji I. divízie nehrali, boli zrušené z dôvodu pandémie COVID-19. Francúzsko si tak po troch rokoch opäť zahrá na Majstrovstvách sveta, aj keď si reálne postup nevybojovalo. Po vylúčení Ruska a Bieloruska rozhodol o účasti Francúzska a Rakúska ich ranking v rebríčku IIHF.

Sledujte priebeh zápasu tu

Slovensko po bronze z olympiády

Slovensko po bronze z olympiády ide na Majstrovstvá sveta s oveľa vyššími očakávaniami ako v predchádzajúcich rokoch. Aj keď bola olympiáda bez účasti hráčov z NHL, ukázalo sa, že Slováci vedia hrať vyrovnané stretnutia aj proti favoritom, dokonca v mnohých momentoch boli lepším tímom aj proti mužstvám ako Fínsko či Švédsko.

Tréner Ramsay má od začiatku pôsobenia pri slovenskej reprezentácii jasnú koncepciu. Chce hrať aktívny útočný hokej s vysokým napadaním a to všetko vo veľkej rýchlosti. Ukazuje Slovákom spôsob hry s ktorým môžu byť dlhodobo úspešný a fanúšikom sa jeho koncepcia a priebeh zápasov vo všeobecnosti veľmi pozdáva. Predsa len počet striel a gólov ide nahor a výhry v zápasoch nie sú dielom náhody, ale sú zaslúžené dobrou hrou na oboch stranách ihriska.

Zostava Slovenska sa voči úspešnej olympiády značne zmenila a chýbajú aj lídri ako Hrivík a Cehlárik. Naopak tešiť môže, že svoju účasť potvrdil Juraj Slavkovský, najlepší strelec olympiády v Pekingu a posilou bude aj Tomáš Tatar, ktorý je zatiaľ jedinou očakávanou posilou z NHL. Aj keď sa káder voči olympiáde zmenil, tak aj nový hráči v zostave ukazujú, že štýl hokeja, ktorý sa hrá v reprezentácii im nie je cudzí a výkony sa zlepšujú smerom k Majstrovstvám sveta.

Slovensko po bronze z olympiády

Cieľom Francúzska je záchrana

Cieľom Francúzska je záchrana. Na Majstrovstvách sveta 2019, ktoré sa hrali na Slovensku nehrali Francúzi vyložene zle, ale nezvládli najdôležitejší zápas o záchranu proti Veľkej Británii. Práve Francúzsko spolu s Talianskom a Kazachstanom sa najviac obávajú zostupu a očakáva sa, že s jedným z týchto tímov sa neuvidíme na Majstrovstvách sveta 2023.

Cieľom Francúzska je záchrana

Francúzom sa príprava na MS nedarí a kým Slováci majú v príprave priemer viac ako 3 góly na zápas, tak Francúzi majú v príprave priemer 2 góly na zápas. Navyše kvalita súperov Slovenska, bola väčšia ako kvalita súperov Francúzska. To všetko sú ukazovatele, ktoré hovoria jasnou rečou v prospech Slovenska, ktoré by si malo bez problémov dôjsť po tri body v tomto zápase. Navyše pri gólovej produkcii a kvalite kádra sa neočakáva vyrovnaný duel, naopak je pravdepodobnejšie, že Slováci si vypracujú dostatočný náskok aby zápas mohli dohrávať bez zbytočných stresov.

Tip redakcie

Slovensko je jasný favorit tohto duelu a ukáže to aj v zápase. O výhre nepochybujeme, dokonca očakávame výhru minimálne o dva góly. Slováci hrajú oku lahodiaci hokej, ktorý prináša veľké množstvo striel a z toho prameniacich gólov. Francúzi počas prípravy naopak ukazujú, že majú problémy aj proti slabším celkom nielen vyhrať ale aj strielať góly. Netreba zabudnúť aj na skutočnosť, že Francúzsko hralo na vrcholovom turnaji naposledy v roku 2019. Prípravné zápasy síce pomáhajú zohrávať sa hráčom, ale nevyrovnajú sa skúsenostiam z odohraných náročných súťažných zápasov. Tam sa tvorí sila mužstva a Slovensko po úspechu na olympiáde bude oveľa sebavedomejšie a silnejšie.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Handicap: Slovensko -1,5 1.47 1.42