Liga majstrov – Neapol vs Liverpool


Hlavná súťaž Ligy majstrov začína skupinovou fázou. Hneď v prvom kole ponúka viaceré zaujímavé konfrontácie. V skupine A púta pozornosť zápas medzi mužstvom z talianskej Serie A a anglickej Premier League. Neapol bude hostiť na svojom štadióne Liverpool, ktorý sa v minulej sezóne Ligy majstrov dostal až vo finále. V ňom však prehral s Realom Madrid. Zápas SSC Neapol – Liverpool sa naživo odohrá 7. 9. 2022 o 21:00 na štadióne Diego Armando Maradona Stadium.

Liga majstrov - Neapol vs Liverpool

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Liverpool vyhrá 1.98 1.98
  • Zápas: Neapol vs Liverpool
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 07.09.2022, 21:00

Skupinu A okrem minuloročného finalistu Ligy majstrov z Liverpoolu a Neapolu doplňuje ešte Ajax Amsterdam a Glasgow Rangers. Jasným favoritom na postup je anglický tím. O druhé miesto by sa mali pobiť najmä Ajax Amsterdam a SSC Neapol. Prípadný postup Rangers by bol veľkým prekvapením a predpovedá sa mu štvrtá priečka v skupine.

Liverpool sa na začiatku sezóny hľadá

Liverpool sa na začiatku sezóny hľadá a zatiaľ sa výkonmi a hlavne výsledkami nepribližuje minulej sezóne. V Premier League je síce na solídnej siedmej pozícii v tabuľke ale jeho bodová strata na špicu sa bude počas sezóny ťažko mazať. Z šiestich zápasov má na konte len dve výhry, k tomu tri remízy a prehru s Manchestrom United. Keď sa vedenie pred sezónou rozhodlo predať Sadia Maného do Bayernu Mníchov, asi netušilo, že bude v úvode tak chýbať.

Liverpool sa na začiatku sezóny hľadá

Liverpool zvolil cestu postupného omladenia, preto predaj 30 ročného Maného a príchod mladých hráčov ako Darwin Nunez, Fábio Carvalho či ešte v zime kúpený Luis Diaz. Obraz hry sa oproti minulej sezóny veľmi nezmenil. Liverpool herne dominuje, väčšinu zápasu má pod kontrolou loptu, ale výsledkovo sa trochu trápi. V posledných zápasoch je možné sledovať zlepšenie aj v tejto oblasti. Podceniť ho pre pár výsledkovo nevydarených zápasov by bola obrovská chyba.

Neapol urobil v lete veľké zmeny v kádri

Neapol urobil v lete veľké zmeny v kádri a týka sa to najmä útoku mužstva. Zadarmo ako voľný hráči odišli Dries Mertens a Lorenzo Insigne, historicky dvaja najlepší strelci Neapolu. Mertens strelil v azúrovom drese 148 gólov a Insigne 122. Do toho predal Neapol aj tretieho útočníka Milika, stred obrany oslabil odchod Koulibalyho a zálohu Ruiz. Samozrejme prišli noví hráči do klubu, ale zárez do kádra bol naozaj veľký.

Neapol urobil v lete veľké zmeny v kádri

V lige je aktuálne Neapol na špici tabuľky, je to ale spôsobené vyrovnanosťou ligy, keď prakticky všetci favoriti na titul majú viaceré bodové straty. Neapol má po piatich zápasoch tri výhry a dve remízy a zatiaľ vládne v klube spokojnosť s výsledkami.

Tip redakcie: Liverpool vyhrá

Neapol sa nachádza v Serii A na špici tabuľky, zatiaľ čo Liverpool sa v Premier League výsledkovo trápi. Napriek tomu veríme viac minuloročnému finalistovi Ligy majstrov z Anglicka. Zásah do kádra v lete zažili obe mužstvá, ale ten v Neapole bol naozaj výrazný a postihol obranu,zálohu aj útok. Mužstvo v novom zložení zatiaľ nebolo vystavené veľkému tlaku od súpera. Liverpool bude v tejto sezóne zatiaľ najťažší súper pre Neapol. V tomto zápase bude na lopte silnejší práve anglický tím a bude si vytvárať aj viac šancí. Liga majstrov navyše dáva Liverpoolu možnosť zabudnúť na zlý štart v lige, keďže tu sa ešte len začína od nuly.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Liverpool vyhrá 1.98 1.98