Box – Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua


Cez víkend sa koná očakávaný odvetný zápas v ťažkej váhe medzi Oleksandrom Usykom a Anthonym Joshuom. Táto odveta sa musela preplánovať, keďže do pôvodného májového termínu vstúpil konflikt na Ukrajine. Zároveň je táto odveta aj titulovým zápasom a sľubuje opäť napínavý boj v každom kole. Boxerský zápas Oleksandr Usyk – Anthony Joshua sa naživo odohrá 20. 8. 2022 o 22:00 v meste Jeddah v Saudskej Arávii.

Box - Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Anthony Joshua vyhrá 2.64 2.71

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua
  • Súťaž: Box – Ťažká váha
  • Čas zápasu: 20. 8. 2022 o 22:00

Ako bolo už vyššie uvedené, tento zápas nie je len odvetou minuloročného duelu, ale zároveň aj titulový zápas. V hre sú tituly WBA, WBO a IBF o ktoré prišiel Joshua, keď prekvapujúco padol v domácom prostredí v Tottenhame. Oleksandr Usyk má skvelé skóre keď vyhral všetkých 19 zápasov z toho 13 KO. Anthony Joshua má za sebou 26 zápasov, 24 víťazných z toho až 22 KO a 2 porážky.

Usyk sa stal z outsidera favoritom

Usyk sa stal z outsidera favoritom tohto zápasu. V prvom zápase bol totiž jasný favorit Angličan Anthony Joshua, ktorý bol titulový obhajca, bol dlhé roky dominantný v ťažkej váhe a navyše bojoval na domácej pôde. Okrem toho všetky svoje zápasy bojuje v ťažkej váhe. Naproti tomu Usyk bojoval najmä v poloťažkej váhe a pred zápasom s Joshuom mal v ťažkej váhe za sebou len dva zápasy. Ako ukázala realita prvého zápasu, rýchlosť dominovala nad veľkosťou. Usyk bol neustále v pohybe a neumožňoval Joshuovi aby ho pritlačil na povrazy. Používal rýchle údery, ktoré rôzne varioval a miatol tak Joshuu, ktorý sa nedostal do tempa. Už prvé kolá naznačili, že tento zápas nebude úplne podľa predstáv šampióna.

Usyk sa stal z outsidera favoritom

Počas duelu rozdal Usyk 149 úspešných úderov, čím vytvoril rekord v histórii protivníkov Anthony Joshuu. Duel dospel do rozhodnutia rozhodcov, keďže borci odboxovali celých dvanásť kôl. Verdikt bol jednohlasný, novým šampiónom sa stal Oleksandr Usyk.

Joshua musí zabrať hneď v úvode

Joshua musí zabrať hneď v úvode aby sa neopakoval scenár z prvého zápasu. Práve v prvom zápase pôsobil vďaka výbornému pohybu Usyka pomaly. Návnady, ktoré mu Ukrajinec posielal ho vyviedli z rovnováhy a nevedel tak uplatniť svoje silné údery. Výšková aj váhová prevaha je stále na strane Joshuu. Pokiaľ sa mu od začiatku duelu podarí presadiť svoju silu a dokáže vyvinúť tlak, tak bude robiť Usykovi problémy. Po prehre z prvého vzájomného duelu je síce v pozícii outsidera, ale zároveň pred odvetou získal extra motiváciu dokázať, že je lepší ako jeho súper. Usyk mu uštedril ešte len druhú prehru v kariére. Aj tá prvá proti Andy Ruizovi bola prekvapujúca. Z prehry sa však oklepal a odvetu proti Ruizovi vyhral. Získal tak cenné skúsenosti ako sa vrátiť po prehre na víťaznú vlnu.

Joshua musí zabrať hneď v úvode

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Anthony Joshua vyhrá 2.64 2.71

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakcie: Anthony Joshua vyhrá

Anthony Joshua už raz padol a znovu vstal. Dokáže sa tak otrepať z porážky a poučiť sa pred odvetou. Usyk je favoritom odvety, ale tento zápas bude iný ako bol ten prvý. Joshua mal čas pripraviť sa na štýl, ktorý predvádzal Usyk v prvom zápase. Teraz bude viac motivovaný a viac pripravený presadiť si svoje zbrane. Očakávame, že opäť vyhrá outsider a je dosť možné, že neuvidíme ani kompletných dvanásť kôl. Joshua je schopný udrieť tvrdo a zápas predčasne ukončiť. Jeho zápasové skóre o tom hovorí dostatočne.