Box: Jake Paul vs Anderson Silva


Youtuber Jake Paul vstúpi opäť do ringu. Po rôznych špekuláciách ohľadom jeho ďalšieho súpera sa nakoniec potvrdil ako protivník Anderson Silva. Anderson “The Spider” Silva je bývalý UFC šampión v strednej váhe. V boxe majú obaja kladné zápasové skóre. Jake Paul ešte neprehral a má bilanciu 5:0. Silva má skóre 3:1. Boxerský duel Jake Paul vs Anderson Silva sa naživo odohrá 30. 10. 2022 približne o 03:00. Jedná sa o hlavný zápas celého podujatia, ktoré sa bude konať v Desert Diamond Arena v Glendale v Arizone.

Box: Jake Paul vs Anderson Silva

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Anderson Silva 2.27 2.18
  • Zápas: Jake Paul vs Anderson Silva
  • Súťaž: Box
  • Čas zápasu: 30. 10. 2022, 3:00

Kde sledovať live stream Jake Paul vs Silva

Nie je veľa možností kde sledovať live stream Jake Paul vs Silva. Obvykle sú podujatia z prostredia bojových športov, či už je to box alebo MMA, ponúkané okrem PPV (pay-per-view) aj v televízii. Prípadne sa vysielajú ako live stream zadarmo na stránkach stávkových kancelárií. Napríklad Oktagon či UFC turnaje sú pravidelne ako live stream zadarmo na Tipsport TV. Live stream Jake Paul vs Silva bude možné sledovať len ako Showtime PPV. Medzinárodná streamovacia platforma je jediný spôsob ako vidieť zápas, respektíve celý turnaj, ak nemáte v pláne ísť na zápas naživo. Lístky na túto udalosť môžete kúpiť prostredníctvom ticketmaster.com.

Kde sledovať live stream Jake Paul vs Silva

Živý prenos Jake Paul vs Anderson Silva

Živý prenos Jake Paul vs Anderson Silva ponúka exhibičný turnaj v boxe. Zápas Jake Paul vs Anderson Silva je hlavným duelom podujatia. Tento zápas opäť priťahuje pozornosť, keďže Jake “Problem Child” Paul sa postaví proti najväčšej skúške v doterajšej boxerskej kariére. Kto sledoval live stream z jeho predchádzajúcich stretnutí vidí, že kvalita jeho súperov narastá. Udrží si neporaziteľnosť aj v zápase s legendou UFC? To naživo uvidíme v noci 30. októbra.

S kým bojoval Jake Paul

Pozrime sa najskôr s kým bojoval Jake Paul. Jake Paul je youtuber, ktorý sa postupne začal zaujímať aj o box. Jeho prvý profesionálny zápas bol proti youtuberovi AnEsonGib. Nasledoval zápas proti bývalému profesionálnemu basketbalistovi Nateovi Robinsonovi. Jake Paul následne začal vyzývať rôznych MMA bojovníkov až sa proti dvom stretol. Najskôr to bol Ben Askren, bývalý šampión organizácie Bellator a následne dvakrát Tyron Woodley bývalý šampión UFC. Obaja získali opasok vo welterovej váhe. Naďalej je neporazený so skóre 5:0 medzi profesionálmi. Ako sme vyššie spomínali, kvalita súperov Jake Paula postupne narastá a aktuálne ho čaká najväčšia výzva boxerskej kariéry. Prehľad s kým Jake zápasil nájdete aj nižšie v tabuľke, aj spolu s výsledkami jednotlivých stretnutí.

Zápasy Jake Paula:

Zápas Dátum Výsledok
Jake Paul vs AnEsonGib 30.1.2020 Výhra Paul, TKO v prvom kole
Jake Paul vs Nate Robinson 28.11.2020 Výhra Paul, KO v druhom kole
Jake Paul vs Ben Askren 17.4.2021 Výhra Paul, TKO v prvom kole
Jake Paul vs Tyron Woodley 29.8.2021 Výhra Paul, rozhodnutie rozhodcov
Jake Paul vs Tyron Woodley 18.12.2021 Výhra Paul, KO v šiestom kole

Boxerská história Andersona Silvu

Boxerská história Andersona Silvu má zatiaľ štyri zápasy. Silva má samozrejme dlhodobé skúsenosti s MMA v ktorom má skóre 34:11, ale väčšina z jeho prehier prišla až v posledných rokoch na záver kariéry. V boxe má pozitívne skóre 3:1. Jeho jediná prehra je ešte z roku 1998 a najviac výpovedné sú jeho minuloročné dve výhry. Výhra nad Tito Ortizom, bývalým šampiónom UFC, prišla po rýchlom KO. Pre Silvu je ale hodnotnejšia výhra v zápase s Juliom Cesar Chavez Jr., ktorý je bývalý boxerský šampión organizácie WBC v strednej váhe. Všetky boxerské zápasy “The Spidera” nájdete v priloženej tabuľke.

Boxerská história Andersona Silvu

Zápasy Andersona Silvu:

Zápas Dátum Výsledok
Anderson Silva vs Osmar Luiz Teixeira 22.5.1998 Výhra Teixeira, RTD po prvom kole
Anderson Silva vs Julio Cesar de Jesus 5.8.2005 Výhra Silva, KO v druhom kole
Anderson Silva vs Julio Cesar Chavez Jr. 19.6.2021 Výhra Silva, rozhodnutie rozhodcov
Anderson Silva vs Tito Ortiz 11.9.2021 Výhra Silva, KO v prvom kole

Jake Paul je mladší ako Anderson Silva

Jake Paul je mladší ako Anderson Silva. Poznáte tú frázu “mohol by ti byť otcom”? Tak tentokrát je to presné. Jake Paul má 25 rokov oproti tomu Anderson Silva už 47 rokov. To je jeden z faktorov prečo tento zápas mohol vzniknúť. Silva totiž vo svojich najlepších rokoch dominoval v UFC. V rokoch 2006 až 2012 mal v UFC šnúru 16 víťazných zápasov v rade. Počas celej svojej kariéry sa prezentoval ako excelentný postojár, čo demonštruje jeho 23 KO/TKO ukončení. “The Spider” mal skvelý pohyb, rýchle a presné údery a výbornú schopnosť protiútoku. Väčšinu svojich prehier získal až k záveru MMA kariéry, kedy mu klesala práve rýchlosť a sila z dôvodu vyššieho veku.

Jake Paul je mladší ako Anderson Silva

To je šanca pre Jake Paula, ktorý by mal mať väčšiu silu úderov. Najmä jeho pravačka sa ukazuje ako veľmi schopná na ukončenie súpera ako to pocítil naposledy Tyron Woodley. Pred týmto zápasom absolvoval dlhú prípravu, keďže sa mu zrušil jeden z plánovaných duelov a tak by mal byť fyzicky veľmi dobre pripravený.

Tip redakcie: zvíťazí Anderson Silva

Jake Paul má samozrejme výhodu v tom, že je výrazne mladší ako 47 ročný Silva. Mal by mať preto viac energie najmä v neskorších kolách a aj viac sily v úderoch. V prospech Silvu hovorí zápasová skúsenosť z MMA, kde patril medzi špičku v postoji. Ak by nemal Silva už 47 rokov neboli by pochybnosti o jeho výhre. V minulosti totiž mal skvelý pohyb a rýchle údery. Často bojoval so spustenými rukami a lákal súperov k úderu, aby vzápätí poslal ničivý protiútok. Časť tejto rýchlosti vekom stratil, avšak mi veríme, že to dokáže kompenzovať svojimi skúsenosťami. Silva začal ako favorit stávkových kancelárií, ale teraz sa kurzy otočili. Väčšina tipujúcich dáva stávku na Paula, ale tentokrát by sa malo oplatiť ísť proti davu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Anderson Silva 2.27 2.18