USA vs Česko – štvrťfinále MS v hokeji 2023


Na MS v hokeji 2023 sa v štvrťfinále USA vs Česko rozlúči jeden z medailových favoritov. Zámorský tím ovládol skupinu A a je preto favorit stretnutia. Česi sa navyše na tento zápas museli presunúť z Rigy, kde odohrali svoje zápasy skupiny B. Či sa naplnia predzápasové predpoklady sa, ale rozhodne až na ľade. Duel USA vs Česko sa začína 25. mája 2023 o 15:20. Zápas sa odohrá na štadióne Nokia Arena v Tampere.

USA vs Česko - štvrťfinále MS v hokeji 2023

  • Posledný vzájomný zápas sa uskutočnil na minuloročnom šampionáte, kde v boji o bronz vyhrali Česi po výsledku 8:4.
  • Najproduktívnejší hráč a najlepší strelec MS v hokeji 2023 je Čech Kubalík s bilanciou 8+4.
  • Favorit stretnutia je USA. Kurz na jeho výhru je 1.80. Na Českú republiku vypísal Tipsport kurz 3.86.
Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Zvíťazí USA1.801.87

Kde sledovať USA vs Česko

Fanúšikovia majú možnosť kde sledovať USA vs Česko naživo. Zápas sa odohrá 25. mája 2023 o 15:20 v Nokia Arena v Tampere. Stanica RTVS Šport dala v priamom prenose prednosť zápasu našich západných susedov pred štvrťfinále Švajčiarsko vs Nemecko, ktorý sa hrá v identickom čase. Live stream všetkých štvrťfinálových zápasov je možné naživo sledovať aj cez TV Tipsport a Fortuna TV. Pred zápasom si môžete pozrieť aj highlighty z posledného vzájomného zápasu, v ktorom Česko získalo bronzové medaily na posledným MS v hokeji.

Termín stretnutiaŠtadiónKde sledovať
25. mája 2023 o 15:20Nokia Arena, TampereRTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Česko ťahá dvojica Kubalík a Červenka

Česko ťahá dvojica Kubalík a Červenka, ktorý sa postarali o viac ako polovicu gólov svojho tímu. V odborných kruhoch panujú obavy, či sa v tíme nájdu ďalšie individuality, ktoré by im v štvrťfinále pomohli. Pre trénera Spojených štátov Davida Quinna je totiž očividné, že pokiaľ nedovolí tejto dvojici rozvinúť svoju hru, tak výrazne zvýši šance svojho tímu. Naopak v tíme USA sa zodpovednosť za výsledok rozkladá medzi väčší počet hráčov.

Česko ťahá dvojica Kubalík a Červenka

Zdroj: iihf

USA hrá bez veľkých hviezd

USA hrá bez veľkých hviezd NHL, napriek tomu zatiaľ podáva najlepšie výkony na turnaji. Káder tvorí mladé jadro talentovaných hráčov, doplnený o niekoľko skúsenejších. Herne produkujú rýchly a jednoduchý hokej. Produkujú extrémne vysoký počet striel na bránu a ich hra sa vyznačuje obrovským ťahom na bránku. Je to veľký nepomer k českej ofenzíve, ktorá sa zatiaľ pomerne trápi.

USA hrá bez veľkých hviezd

Zdroj: iihf

USA vs Česko kurzy

USA vs Česko kurzy zodpovedajú výsledkom zo skupinovej fázy. USA je favorit s kurzom 1.80 a Česko má kurz 3.86. V remízu môžete tipovať ešte s vyšším kurzom 4.34. Aj keď Američania doteraz všetky zápasy vyhrali kurz na to kto vyhrá MS v hokeji 2023 je v ich prípade až 6.20. Vzhľadom na ich doterajšiu hru je to veľmi lákavá voľba. Takisto aj kurz 2.29 na to, že padne viac ako 5.5 gólu v zápase.

Tip redakcie: Zvíťazí USA

Česi v súbojoch so silnejšími mužstvami ako Kanada a Švajčiarsko nepresvedčilo. Najmä po ofenzívnej stránke nevedeli konkurovať kvalitnejším súperom. Američania hrajú vo veľkej pohode, navyše nemuseli absolvovať sťahovanie ako ich súper. Všetko nasvedčuje v ich triumf, ktorý by dokonca mal byť bez väčšej drámy.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Zvíťazí USA1.801.87

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia