UFC – Poirier vs McGregor


Súboj titanov je presne to slovné spojenie, ktoré dokonale vystihuje sobotňajšiu bitku UFC 264 v Nevade. Na hlavnej karte sa objavia 2 mená svetového formátu v kategórii ľahkej váhy. V klietke proti sebe nastúpia Dustin Poirier z USA a írsky búrlivák Conor McGregor. Vzájomná bilancia týchto dvoch súperov je vyrovnaná 1:1, avšak Mcgregorove víťazstvo sa datuje na rok 2014, zatiaľ čo Poirier si poradil s Írom na začiatku tohto roka. Ako teda dopadne rozhodujúci zápas v najsledovanejšej bitke MMA v tomto roku?

tip na zápas Poirier vs McGregor 3

  • Zápas: Poirier vs McGregor
  • Súťaž: UFC 264
  • Čas zápasu: 11.07.2021, 06:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
počet začatých kôl v zápase bude viac ako 2,51.851.85

Vzostup Poiriera

V prvom vzájomnom zápase Poiriera s McGregorom ešte v roku 2014 vyhral jednoznačne Ír. Zápas trval len niečo cez jednu minútu a porážka znamenala pre Američana definitívny koniec v perovej váhe. Rozhodol sa pribrať na váhe a vrátiť sa do kategórie v ktorej si vybudoval meno. Dokázal sa vypracovať na nezastaviteľnú mašinu, ktorú nedokázal nikto dva a pol roka poraziť. Pod jeho údermi padli aj také hviezdy, ako Justin Gaethje, alebo Mac Holloway. Porážku mu nachystal až v septembri 2019 nesmrteľný bojovník Khabib Nurmagomedov, proti ktorému ešte nikto nikdy nevyhral.

Vzostup Poiriera

Poirier si výrazne zvýšili svoje ego po veľkolepej výhre na začiatku tohto roka, kedy sa do klietky v Spojených arabských emirátoch postavil opäť proti McGregorovi. Ír v prvom kole vyzeral, že má navrch, dokonca uštedril Poirierovi pár tvrdých rán. Američanovi sa však podarilo v priebehu prvých dvoch kôl rozkopať McGregorovi prednú nohu, a ten sa nedokázal poriadne hýbať. Takisto mu nevychádzalo nič z jeho overených úderov, čo ho vyhodilo z koncentrácie. Pred koncom druhého kola sa nechal natlačiť na pletivo a po sérii ťažkých rán skončil na zemi. Vstať sa mu už nepodarilo, nakoľko noha vypovedala službu.

Porazený McGregor

Motivovaný McGregor

Milovanému a nenávidenému grázlovi McGregorovi absolútne neprospela dlhá pauza. Svoju kariéru ukončil nespočetne veľakrát, ale stále sa potom do klietky vrátil. Ani sa mu nečudujeme, enormná popularita a astronomické zárobky vôbec nie sú na zahodenie. Len za minulý rok si ikonický Ír zarobil 180 miliónov dolárov, čo je najviac spomedzi športovcov. Vtipné je na tom, že v danom roku nastúpil iba na jeden zápas. McGregor potreboval nájsť pre svoj návrat dostatočnú motiváciu, avšak peniaze a popularita už nestačili. Taktiež dokázal vyhrať všetko čo mohol, a to dokonca v rôznych váhových kategóriách. Fenomén MMA našiel nakoniec motiváciu v podobe odplaty Poirierovi za porážku z úvodu tohto roka. Predsa len by svoju bohatú kariéru nechcel zakončiť porážkou.

Motivovaný McGregor

Írov štýl boja je veľa o kopaní. Jeho najväčšou prednosťou je delová ľavačka, ktorou dokáže odzbrojiť kohokoľvek. V MMA je to veľmi dobre známe a všetci jeho súperi si musia dávať veľký pozor, aby sa im takáto delovka neušla. V prospech McGregora hrá fantastický reflex, kedy dokáže uhnúť súperovi o pár milimetrov a bleskurýchlo využiť odkrytý priestor na tvrdý úder. Poirier má zas na druhú stranu väčšiu vytrvalosť a nevadí mu zápas kde padá veľa úderov. Vyžíva sa v dlhých súbojoch a perfektne ovláda prekročený zadný direkt.

Tip redakcie

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Počet začatých kôl v zápase bude viac ako 2,5 s kurzom 1,85. Poirier bude určite viac taktizovať, nakoľko má lepšiu kondíciu a môže si zápas dovoliť natiahnuť. McGregor bude naopak musieť byť odvážnejší a snažiť sa o ukončenie v prvých dvoch kolách, čo sa mu za nás ale skôr nepodarí. Chýbajú mu totižto kondícia a zápasová prax.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
počet začatých kôl v zápase bude viac ako 2,51.851.85