UEFA Konferenčná liga – Slovan – PAOK


UEFA Európska konferenčná liga bude pokračovať svojím 5. kolom skupinovej fázy. V dnešnej analýze sa zameriame na skupinu F, kde ŠK Slovan Bratislava na svojom domácom štadióne privíta grécky PAOK Thessaloniki FC. Výkop zápasu je naplánovaný o 18:45 hod. na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne menej ako 2,5 gólu2.182.03
  • Zápas: Slovan – PAOK
  • Súťaž: Konferenčná liga
  • Čas zápasu: 25.11.2021, 18:45

Slovan sa môže priblížiť k postupu do osemfinále Európskej konferenčnej ligy, ak sa mu podarí zvíťaziť alebo remizovať na domácom štadióne proti PAOK, a tým by si udržal zatiaľ 2. miesto v skupine F.

PAOK Solún nastúpi do zápasu s jasným cieľom zvíťaziť a dostať sa pred Slovan, pretože remíza mu zatiaľ nebude stačiť na postup.

UEFA Konferenčná liga – Slovan - PAOK

Slovan má postup vo svojich rukách

Slovan má postup vo svojich rukách. V skupine F sa momentálne nachádza na 2. mieste a vo štvrtkovom zápase sa môže odpútať o 3 body, ak sa mu podarí zvíťaziť nad mužstvom PAOK, ktoré sedí na 3. mieste. Víťazstvom môže dosiahnuť 10 bodov, čo by stačilo na postup z 1. miesta, avšak tím FC Kodaň by musel zaváhať na pôde Lincolnu. Avšak, ak FC Kodaň nezaváha, tak o víťazovi skupiny F rozhodne až posledný zápas, ktorý „belasí“ odohrajú práve proti FC Kodaň.

Tréner Weiss sa snaží stále nájsť správny herný štýl, od hráčov vyžaduje profesionálny prístup na tréningu a v zápasoch. Využíva viaceré formácie ako 4-1-4-1, 4-4-1-1, 4-4-2, v ktorých sa hráči snažia hrať diamantový štýl. Slovan v 4 zápasoch EKL vyhral 2-krát a 1-krát remizoval. Zo 16 pokusov na bránu skóroval 8-krát. Udržal si 1 čisté konto a dostal 5 gólov. Držanie lopty má na úrovni 48,25 %, presnosť prihrávok na úrovni 77 % a loptu získal 136-krát. Urobil 57 faulov a dostal 11 žltých kariet.

Slovan má postup vo svojich rukách

Štvrtkový duel vynechajú Križan, Lovat, Mustafic, Holamn a Pauschek, ktorý hral na ľavom kraji v zápase v Grécku. Myslíme si, že tréner zvolí rozostavenie 4-4-2. ŠK Slovan Bratislava zostava bude nasledovná. V bráne nastúpi Chovan, ktorý bude mať pred sebou zľava De Marca, stopérsku dvojičku Kashia a Bozhikov, pravý kraj uzavrie Medvedev. V zálohe nastúpi zľava Green, De Kamps, Kankava a sprava Dražić. V útoku uvidíme dvojičku Hentyho a Da Silvu. ŠK Slovan Bratislava ďalší zápas v Európskej konferenčnej lige odohrá na pôde FC Kodaň.

PAOK sa môže dostať pred Slovan

PAOK sa môže dostať pred Slovan na 2. miesto skupiny F, ak sa mu podarí zvíťaziť v Bratislave. Tréner Lucescu vo väčšine prípadov používa rozostavenie 4-2-3-1. Jeho tím sa snaží dominovať v držaní lopty, vysoko napádať už pred veľkým vápnom, snažia sa prečíslovať súpera na malom priestore a následne dlhými loptami nachádzať krajných obrancov a záložníkov. Z doterajších 4 zápasov v EKL dokázal PAOK dva vyhrať a jeden remizovať. Hráči vyslali na bránu súpera 19 striel, z ktorých dali 6 gólov. Čisté konto si udržali raz a dostali 4 góly. Držanie lopty majú na úrovni 57,5 %, presnosť prihrávok na úrovni 82,5 % a 129-krát získali loptu. Faulovali 51-krát, z čoho dostali 11 žltých a 1 červenú kartu.

PAOK sa môže dostať pred Slovan

Do štvrtkového zápasu nezasiahnu Sidcley a Augusto, ktorí hrali proti Slovanu v 2.kole, ďalej budú chýbať Vieirinha, Konstantelias, Mitrita a Oliveira. Tréner pre tento zápas zvolí rozostavenie 4-2-3-1. PAOK FC zostava bude nasledovná. V bráne nastúpi Paschalakis, ktorý bude mať pred sebou zľava Talor, v strede Michailidisa a Mihaja, a pravý kraj uzavrie Crespo. Ako defenzívnych záložníkov uvidíme Schwaba a Esiti. Na pozícii 10 nastúpi Biseswar, ktorý bude mať po krajoch Živkovića a El Kaddouriho. Na hrote útoku bude Akpom. PAOK FC ďalší zápas v Európskej konferenčnej lige odohrá na domácom štadióne proti Lincolnu.

Tip redakcie

Na základe analýzy sme vybrali tento tip. V zápase padne menej ako 2,5 gólu. Slovan bude pozične brániť na svojej polovici a vyčkávať na protiútoky. Pri zakladaní útokov sa budú snažiť kombinovať skôr cez stred alebo nakopávanými loptami na útočníkov. PAOK bude chcieť dominovať zápasu, čo sa prejaví na držaní lopty na úrovni 58%. Hráči budú vysoko napádať. Krídelní záložníci sa budú rozťahovať do šírky a útočný záložník sa vysunie až na úroveň útočníka tak, aby roztiahli obranu a vytvárali voľné priestory, do ktorých budú nabiehať krajní obrancovia. Mužstvá často faulujú, preto budú dôležité aj štandardné situácie. V zápase ide o veľa, preto obdive mužstvá budú pozorne brániť a nepadne veľa gólov.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
V zápase padne menej ako 2,5 gólu2.182.03