UEFA Europa League – Olympiakos vs Slovan


Európska liga a jej predkolá sa nezadržateľne blížia ku svojmu koncu. Kto si zahrá jej skupinovú fázu a kto poputuje do Európskej konferenčnej ligy? Už tento štvrtok 19. 8. 2021 sa môžu futbaloví priaznivci tešiť na prvé kolo Play-offs dvojzápasu, v ktorom proti sebe nastúpi grécky majster Olympiakos FC a slovenský majster ŠK Slovan Bratislava. Výkop zápasu je naplánovaný o 21.00 hod. na štadióne Georgiosa Karaiskaisa.

UEFA Europa League – Olympiacos vs Slovan

  • Zápas: Olympiakos vs Slovan
  • Súťaž: UEFA Europa League
  • Čas zápasu: 19.08.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
V zápase padne viac ako 2,5 gólov2.012.03

Môžeme sa tešiť na vypredaný štadión s kapacitou 32 000 divákov, ale hlavne na ikonických gréckych ultras fanúšíkov nazývaných „Gate 7“. Olympiakos FC si bude chcieť napraviť chuť z vypadnutia Ligy Majstrov, kde nestačili na Ludogorets a budú sa snažiť postúpiť aspoň do skupinovej fázy. ŠK Slovan po neúspešnom dvojzápase s Young Boys Bern sa pokúsi potrápiť favorita. Podarí sa „Belasím“ uchmatnúť zo stretnutia aspoň bod?

Napraví si Olympiakos chuť z vypadnutia v CL a postúpi aspoň do skupinovej fázy EL

Od roku 2018 zasadol na lavičku „Thrylos“ portugalský manažér Pedro Martins a pod jeho vedením klub začal produkovať vzrušujúci ofenzívny štýl s množstvom prihrávok a so zameraním na vysoký „pressing“. Predpokladáme, že vo štvrtkovom zápase mužstvo nastúpi buď vo formácii 4-2-3-1, alebo vo viacútočnej 4-3-3. Očakávame agresívne a vysoké napádanie obrancov, po zisku lopty rýchle protiútoky, dobré pozičné bránenie s líniami hrajúcimi blízko seba a nízky počet faulov.

Napraví si Olympiakos chuť z vypadnutia v CL a postúpi aspoň do skupinovej fázy EL

Momentálne Olympiakos na domácom štadióne ťahá úspešnú sériu bez prehry už 11 zápasov. Posledných 11 zápasov má bilanciu 7 víťazstiev, 3 remízy a 1 prehru.

Počas letného prestupového obdobia sa im podarilo získať brankársku posilu Tomáša Vaclíka z FC Sevila, ktorý prišiel ako náhrada za Josého Sá, ktorý odišiel do anglickej Premier League. Okrem neho tím posilnil aj ľavý ofenzívny záložník z AS Monaco Onyekuru a stredný záložník Kunde z Mainzu. Momentálne pre zranenia nenastúpi útočník Soares, ofenzívny záložník Fortounis a pre kartové tresty stredný obranca Ousseynou Ba, ktorý môže citeľne chýbať v zadných radoch Olympiakosu. Predpokladáme, že Olympiakos bude chcieť zápas strhnúť na svoju stranu a rozhodnúť dvojzápas už v prvom kole. Do štvrtkového zápasu podľa nás zasiahne brankár Vaclík a obranca Semedo. Mužstvo povedie kapitán Bouchalakis, ktorý v strede poľa bude spolupracovať s mladým talentovaným záložníkom Camarou. Na hrote útoku sa predstaví El-Arabi, podporovaný zľava Masourasom a sprava Vrousaiom.

Podarí sa „Belasím“ uchmatnúť aspoň bod z horúcej Pireuskej pôdy

Od roku 2020 ŠK Slovan vedie skúsený tréner Vladimír Weiss starší. Od svojho príchodu sa snažil oživiť mužstvo viacerými prestupmi. Do tímu doviedol absolútnych profesionálov, pretože ako tréner má na svojich hráčov veľmi vysoké nároky. Počas sezóny sme mohli vidieť striedanie formácií hlavne medzi 4- 4-2 a 4-2-3-1.

Podarí sa „Belasím“ uchmatnúť aspoň bod z horúcej Pireuskej pôdy

ŠK Slovan Bratislava má nasledovnú bilanciu. V 12 zápasoch sa im podarilo 7-krát vyhrať, 3-krát remizovať a 2-krát prehrať. Cez letné prestupové obdobie sa mužstvo posilnilo hlavne o defenzívnych hráčov, stredný obrancovia Kashia a Krizan, mladý talentovaný brankár Chovan a záložník Kankava. Pre nezhody s trénerom pravdepodobne nenastúpi brazílsky útočník Ratao, ktorý je zrejme na odchode z klubu. Momentálne z tímu neavizujú žiadne zranenia.

Do štvrtkového stretnutia predpokladáme, že mužstvo nastúpi v defenzívnejšom rozostavení 4-2-3-1. V bráne nastúpi skúsenejší Sulla namiesto Chovana, v obrane kapitán Bozhikov a Kashia. V strede poľa ako štítový záložníci nastúpia De Kamps a Kankava. Na hrote útoku Henty bude podporovaný z pozície desiatky Weissom ml. Namiesto Ratao uvidíme zľava Davida Strelca a sprava Pauscheka.

Tip redakcie

Na základe analýzy obidvoch mužstiev sme dospeli k názoru, že v zápase padne viac ako 2,5 góla. Tým, že Olympiakos FC bude hrať na domácej pôde, bude mať veľkú výhodu, pretože bude hnaný dopredu svojimi fanúšikmi. Bude sa snažiť hrať ofenzívne s častým držaním lopty, napádať rozohrávku súpera a získavať lopty už v strede poľa. Naopak ŠK Slovan bude vyčkávať na svoje príležitosti. Trpezlivo bude brániť, vypĺňať priestory, čakať na chyby súpera a následné protiútoky do otvorenej obrany. Nepredpokladáme, že sa pustí s Olympiakosom do otvorenej šachovej partie. V zápase ide o veľa a každý z tímov si bude chcieť urobiť čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred odvetou.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
V zápase padne viac ako 2,5 gólov2.012.03