Týždenný stávkarský check – týden 50


Tento týždeň vrcholia MS vo futbale 2022. Kto sa stretne vo finále ešte nevieme, keďže na začiatku týždňa sa odohrajú najskôr semifinálové zápasy. Do nich sa prebojovala štvorica Argentína, Chorvátsko, Francúzsko a najväčšie prekvapenie turnaja Maroko. Zo sveta bojových športov zaujme turnaj UFC, kde bude bojovať aj Čech David Dvořák. Na domácej scéne sa organizuje turnaj RFA 7, na ktorom sa spozná prvý šampión organizácie RFA. A nezabudneme ani na hokej. Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká Kaufland Cup v Bratislave.

Týždenný stávkarský check

ZápasTermínTip redakcieKurz Tipsport
NHL: Montreal Canadiens – Calgary Flames13.12.2022 o 01:00zvíťazí Calgary Flames1.95
NHL: New York Rangers . New Jersey Devils13.12.2022 o 01:00zvíťazí New Jersey Devils2.40
MS 2022: Argentína – Chorvátsko13.12.2022 o 20:00zvíťazí Argentína1.87
MS 2022: Francúzsko – Maroko14.12.2022 o 20:00menej ako 2.5 gólu v zápase1.66
Kaufland Cup: Slovensko – Nórsko15.12.2022 o 18:00zvíťazí Slovensko1.50
Kaufland Cup: Slovensko – Lotyšsko17.12.2022 o 13:00zvíťazí SlovenskoBude vypísaný
RFA: Sivák Václav – Záděra Patrik17.12.2022 o 23:30zvíťazí Sivák1.05
UFC: Kape Manel – Dvořák David18.12.2022 o 00:00viac ako 1.5 začatých kôl v zápaseBude vypísaný
UFC: Cannonier Jared – Strickland Sean18.12.2022 o 01:00zvíťazí Cannonier1.93

MS vo futbale 2022 – semifinále Argentína vs Chorvátsko

V prvom semifinále MS vo futbale 2022 uvidíme zápas Argentína vs Chorvátsko. Oba celky sa dostali do semifinále po náročnom boji v štvrťfinále. Chorvátsko v riadnom hracom čase uhralo remízu 0:0 s Brazíliou a v predĺžení dali oba celky po jednom góle. Chorvátsko bolo pár minút od vypadnutia, keď až v závere predĺženia vyrovnalo aby následne na penalty postúpilo. Argentína naopak v závere zápasu stratila dvojgólové vedenie nad Holandskom a po bezgólovom predĺžení tiež postúpila po penaltovom rozstrele.

MS vo futbale 2022 - semifinále Argentína vs Chorvátsko

Náš tip:

V semifinále Argentína vs Chorvátsko bude podľa nás rozhodujúci faktor kapitán Argentíny Lionel Messi. Messi je najnebezpečnejší hráč tímu a nielen pre seba ale aj pre spoluhráčov vytvára množstvo gólových príležitostí. Ani dobrá obranná hra Chorvátov na čele s výborne chytajúcim Livakovićom nedokáže eliminovať Messiho.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Fortuna
Argentína – Chorvátsko: zvíťazí Argentína1.871.83

MS vo futbale 2022 – semifinále Francúzsko vs Maroko

Francúzsko pokračuje vo svojej ceste za obhajobou titulu. Po zdolaní Anglicka vo štvrťfinále ho v semifinále čaká najväčšie prekvapenie turnaja Maroko. To dokázalo vyhrať prekvapivo už skupinu v konkurencii Chorvátska a Belgicka. V play off vyradilo v osemfinále Španielsko po penaltách a v štvrťfinále Portugalsko. Maroko už účasťou v semifinále vytvorilo nielen vlastný rekord, ale aj rekord celej Afriky. Bude zaujímavé sledovať ako si ofenzívne hviezdy Francúzska poradia s najlepšou obranou na turnaji.

MS vo futbale 2022 - semifinále Francúzsko vs Maroko

Náš tip:

Maroko inkasovalo jediný gól na turnaji a aj to bol vlastný gól. Vynulovať dokázalo silné Chorvátsko, Belgicko, Španielsko a Portugalsko. Preto čakáme, že aj výborná ofenzíva Francúzska bude mať problém presadiť sa.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Fortuna
Francúzsko – Maroko: menej ako 2.5 gólu v zápase1.661.64

Kaufland Cup – vyhrá Slovensko pohár na domácom ľade?

Slovensko organizuje Vianočný Kaufland Cup na ktorom sa zúčastnia výbery Nórska, Lotyšska a domáceho Slovenska. Slováci sú favoriti na výhru pohára na domácom ľade a to napriek tomu, že na poslednom reprezentačnom zraze skončili posledný na Nemeckom pohári. Už podľa nominácie trénera Ramseyho a generálneho manažéra Šatana je vidieť, že chcú napraviť zlyhanie v Nemecku, keď povolali skúsenejšie mužstvo. V mužstve je viacero medailistov z Pekingu, ktorý by mali byť lídrami tímu. Naďalej však platí, že sa slovenský realizačný tím snaží objaviť nové hviezdy. Tak ako sa to nedávno podarilo s Regendom a Kelemenom, ktorý aktuálne hrajú v zámorí.

Kaufland Cup - vyhrá Slovensko pohár na domácom ľade?

Náš tip:

  • Slováci nastúpia v silnejšej zostave ako na Nemeckom pohári a navyše v domácom prostredí. Najmä hráči, ktorý získali medailu na olympiáde v Pekingu by mali byť rozdielový v tomto zápase a preto veríme v domácu výhru.
  • Lotyšsko nastúpi na zápas so Slovenskom len približne 18 hodín po skončení duelu s Nórskom. V druhej a najmä tretej tretine by preto mali byť Slováci oveľa rýchlejší na ľade a vďaka tomu sa ľahko dostávať do zakončenia z výhodných pozícii.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Fortuna
Slovensko – Nórsko: zvíťazí Slovensko1.501.45
Slovensko – Lotyšsko: zvíťazí Slovensko

UFC – Cannonier vs Strickland, v akcii aj Čech Dvořák

Posledný turnaj organizácie UFC je UFC Fight Night s hlavným zápasom večera Jared Cannonier vs Sean Strickland. Je to zápas v strednej váhe medzi rebríčkovou trojkou Cannonier (15-6) a sedmičkou Strickland (25-4). Obaja majú posledný zápas prehru z turnaja UFC 276 v júli 2022. Cannonier prehral v boji o titul, keď ho porazil obhajca Adesanya. Strickland prehral s Pereirom, ktorý sa medzičasom stal šampiónom strednej váhy. Na turnaji sa predstaví aj Čech David Dvořák. Aj on naposledy prehral, čím si pretrhol víťaznú šnúru, ktorá trvala takmer desať rokov a 16 zápasov. Teraz nastúpi proti nemu Manel Kape, bývalý šampión organizácie Rizin.

UFC - Cannonier vs Strickland, v akcii aj Čech Dvořák

Náš tip:

  • Cannonier aj Strickland sú postojári. Kým Cannonier sa spolieha na presnosť úderov a má v nich väčšiu silu, tak Strickland zas rozdáva oveľa viac úderov. Pokiaľ dôjde na rozhodnutie rozhodcov bude favorit Strickland. My však veríme, že Cannonier si trpezlivo počká na svoju chvíľu a vtedy vytiahne dlhú kombináciu presných úderov a ukončí zápas.
  • Kurzy na zápas Kape vs Dvořák sa nám zdajú prestrelené, keďže nemyslíme, že by mal byť Kape až taký výrazný favorit. Kape dáva do úderov veľkú silu, ale Dvořák je dosť skúsený na to aby nešiel do prestrelky. Bude používať svoju dobrú defenzívu a komplexnosť. Preto nečakáme rýchly zápas.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Fortuna
Jared Cannonier – Sean Strickland: zvíťazí Cannonier1.931.91
Manel Kape – David Dvořák: viac ako 1.5 začatých kôl v zápase

RFA 7 – spoznáme prvého šampióna organizácie

RFA zakončí svoj prvý rok organizácie svojim najväčším turnajom v Prahe. RFA 7 bude opäť zmesou MMA zápasov a postojárskych duelov. Pôvodne mal byť vrcholom večera boxerský superfight. V ňom sa mali stretnúť “krstný otec” slovenského MMA Ilja Škondrič a raper Otakar “Marpo” Petřina. Pre zranenie Marpa sa žiaľ zápas na RFA 7 neuskutoční. Celkovo prešla zápasnícka karta veľkými zmenami, keď sa zrušilo viacero zápasov. V pozícii hlavného zápasu večera sa nakoniec bude konať titulový zápas Václav Sivák vs Patrik Záděra, ktorý bol ohlásený ani nie desať dní pred turnajom. Spoznáme tak historicky prvého šampióna organizácie RFA.

RFA 7 - spoznáme prvého šampióna organizácie

Náš tip:

Václav Sivák je už v 23 rokoch bojovník svetovej úrovne. Zápas bude podľa pravidiel K1, v ktorom má viacero titulov. Ten najcennejší je svetový titul WAKO PRO. Tipovať niečo iné ako jeho výhru je holý nezmysel.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Fortuna
Václav Sivák – Patrik Záděra: zvíťazí Sivák1.05

NHL – Slafkovský vs Ružička a Halák vs Tatar

Vzhľadom na obmedzený počet slovenských hokejistov v NHL sú súboje tímov so Slovákmi veľkým lákadlom pre našinca. V skoré ráno v utorok 13. decembra uvidíme takéto súboje dokonca dva naraz. V zápase Montreal Canadiens vs Calgary Flames je stret Juraj Slafkovský vs Adam Ružička takmer istotou. V súboji New York Rangers vs New Jersey Devils to závisí najmä na tom či dostane Jaroslav Halák šancu v bráne Rangers. Ak nastúpi bude musieť brániť aj pokusy Tomáša Tatara v drese Devils. S tímov slovenských hokejistov má najlepšiu formu New Jersey Devils, ktorý sa pohybuje medzi najlepšími z celej NHL.

NHL - Slafkovský vs Ružička a Halák vs Tatar

Náš tip:

  • Nedávny súboj Montrealu s Calgary vyhrali tesne 2:1 Canadiens aj vďaka gólu Juraja Slafkovského. Bola to šťastná výhra, keďže Flames výrazne prestrieľali súpera pomerom striel 46:19. Práve preto favorizujeme Calgary v tomto zápase. Väčšiu dôveru vo výhru plameňov máme aj pre pomerne veľkú maródku v Montreale.
  • New Jersey Devils predvádza vyspelé výkony. Má jednu z najlepších defenzív v celej NHL a podporuje to výbornou hrou v útoku. Mladé talenty ako Hischier, Hughes a Bratt sú už rozdielový hráči a dokazujú to prakticky každý zápas. Naopak Rangers podávajú nevyrovnané výkony a preto radíme stávku na rozbehnutých diablov.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Fortuna
Montreal Canadiens – Calgary Flames: zvíťazí Calgary Flames1.951.99
New York Rangers – New Jersey Devils: zvíťazí New Jersey Devils2.402.60