Týždenný stávkarský check – týždeň 19


Počas týždňa sa uskutoční viacero zaujímavých športových udalostí. Pozornosť slovenských fanúšikov si ale ukradnú MS v hokeji 2023. Tie odštartujú v piatok 12. mája a hneď na úvod sa predstavia aj Slováci v derby s českou reprezentáciou. Kto vyhrá MS v hokeji 2023 sa dozvieme v nedeľu 28. mája 2023. Ešte pred štartom hokejového šampionátu sa odohrá semifinále európskych pohárov vo futbale. V Lige majstrov sa stretnú dva veľkokluby Real Madrid a Manchester City. Záver týždňa obohatí boxerský galavečer Fight Night Challenge 4. Opäť sa v ringu predstaví raper Rytmus.

Týždenný stávkarský check

 • MS v hokeji 2023 vo Fínsku a Lotyšsku začínajú 12. mája 2023. Finále je na programe 28. mája 2023.
 • Slovensko je na MS v hokeji 2023 v skupine B. Je favorit na postup spolu s Kanadou, Českom a Švajčiarskom.
 • Semifinále Ligy majstrov Real Madrid vs Manchester City je reprízou minuloročného semifinále. Titul obhajuje Real Madrid.
ZápasTermínTip redakcieKurz Tipsport
Liga majstrov: Real Madrid – Manchester City9.5.2023 o 21:00viac ako 2.5 gólu v zápase1.67
Liga majstrov: AC Miláno – Inter Miláno10.5.2023 o 21:00zvíťazí Inter Miláno2.55
Európska liga: Juventus Turín – FC Sevilla11.5.2023 o 21:00zvíťazí Juventus1.76
Európska liga: AS Rím – Bayer Leverkusen11.5.2023 o 21:00Leverkusen neprehrá1.69
MS v hokeji 2023: Fínsko – USA12.5.2023 o 15:20zvíťazí Fínsko1.76
MS v hokeji 2023: Slovensko – Česko12.5.2023 o 15:20viac ako 5.5 gólu v zápase1.98
MS v hokeji 2023: Švédsko – Nemecko12.5.2023 o 19:20Nemecko zvíťazí s handicapom +2.51.63
Fortuna Liga: Sparta Praha – Slavia Praha13.5.2023 o 18:00Slavia Praha neprehrá1.44
MS v hokeji 2023: Slovensko – Lotyšsko13.5.2023 o 19:20zvíťazí Slovensko2.06
Fight Night Challenge 4: Végh Attila – Spicely Eric13.5.2023 o 18:00zvíťazí Végh1.06
Fight Night Challenge 4: Vrbovský “Rytmus” Patrik – Kníže “Monster” Petr13.5.2023 o 18:00/td>zvíťazí Monster1.09
Premier League: Everton – Manchester City14.5.2023 o 15:00Manchester City dá viac ako 1.5 gólu1.34

MS v hokeji 2023 – Slovensko čakajú dva zápasy v úvodné dva dni

Na Slovensko čakajú dva zápasy v úvodné dva dni MS v hokeji 2023, ktoré sa konajú vo Fínsku a Lotyšsku. V úvodnom stretnutí sa Slováci predstavia v derby Slovensko vs Česko. So západným susedom zviedli dva zápasy aj v príprave a v oboch prípadoch prehrali. Jeden duel skončil jasne 5:1, ale druhý ovládli Česi až po nájazdoch. Favorit je ale jednoznačne Česko, ktoré dosahuje dlhodobo lepšie výsledky v konfrontácii s našou reprezentáciou. Hneď nasledujúci deň sa hrá duel Slovensko vs Lotyšsko. V zápase s domácim výberom nebudú Slováci v nevýhode, keďže aj Lotyšsko absolvuje dva zápasy v dvoch dňoch. Dokonca bude mať ešte o pár hodín menej medzi zápasmi s Kanadou a Slovenskom

MS v hokeji 2023 - Slovensko čakajú dva zápasy v úvodné dva dni

Zdroj: IIHF

V skupine A sa na úvod stretnú favoriti na postup

V skupine A sa na úvod stretnú favoriti na postup do štvrťfinále. V prvom zápase Fínsko vs USA sa predstaví obhajca z minuloročného šampionátu. Fínsko sa prebojovalo do finále na posledných troch turnajoch a dva ovládlo. V domácom prostredí je označované spolu s Kanadou za najväčších favoritov na titul. Do boja o medaily chce zasiahnuť aj Švédsko, ktoré naposledy získalo cenný kov v roku 2018. V zápase Švédsko vs Nemecko je severský celok favorit napriek tomu, že Nemecku sa tiež predpovedá postup zo skupiny A.

V skupine A sa na úvod stretnú favoriti na postup

Zdroj: IIHF

Náš tip:

 • Slováci v tomto zápase nemajú čo stratiť a pokúsia sa v otvorenej partii poraziť Čechov. Či sa to podarí je otázne, ale otvorená hra by mala divákov potešiť dostatkom gólov.
 • Lotyšsko čaká deň pred zápasom so Slovenskom duel s Kanadou. V ňom odovzdajú veľa síl a bude mať následne problém udržať tempo so Slovákmi. Tí totiž pod taktovkou trénera Ramsayho produkujú rýchly korčuliarsky hokej s tlakom na bránku súpera.
 • Fínsko je v posledných rokoch veľmi nepríjemné svojou nepriepustnou obranou. Výber USA na úvod šampionátu nebude dostatočne zohratý aby dokázal Fínov poraziť.
 • Kanada je obrovský favorit, ale posledné dva zápasy s Lotyšskom nevyhrala. Lotyšsko hrá pred domácimi divákmi a neodovzdá kožu lacno. Bude to tesný zápas.
 • Nemecko sa už zaradilo do širšej špičky a odzrkadľuje sa to v zápasoch s favoritmi, kde výrazne nezaostáva a občas dokonca získa body. Preto je kurz na víťazstvo Nemecka s handicapom lákavý.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Doxxbet
Slovensko – Česko: viac ako 5.5 gólu v zápase2.152.11
Slovensko – Lotyšsko: zvíťazí Slovensko2.062.00
Fínsko – USA: zvíťazí Fínsko1.761.90
Lotyšsko – Kanada: Lotyšsko zvíťazí s handicapom +2.51.982.04
Švédsko – Nemecko: Nemecko zvíťazí s handicapom +2.51.631.65

Liga majstrov – Real Madrid sa pokúsi vyradiť tretí anglický tím v rade

Real Madrid sa pokúsi vyradiť tretí anglický tím v rade. V osemfinále si poradil s Liverpoolom a vo štvrťfinále bez problémov vyradil Chelsea. Teraz čaká na obhajcu titulu najťažšia skúška. Semifinále Real Madrid vs Manchester City je označované ako predčasné finále, keďže sa v ňom stretnú dvaja najväčší favoriti na titul. Zhodou okolností sme semifinále Real Madrid vs Manchester City videli aj v minulej sezóne Ligy majstrov. V druhom semifinále sa odohrá derby AC Miláno vs Inter Miláno. Talianske mužstvá prekvapili postupom do tejto fázy turnaja. Je to spôsobené aj šťastím pri lose, keďže sa vyhli najsilnejším tímom.

Liga majstrov - Real Madrid sa pokúsi vyradiť tretí anglický tím v rade

Zdroj: Marca

Náš tip:

 • Pre obe mužstvá platí, že sa spoliehajú na svoju ofenzívnu silu. Ostatne sa to ukázalo aj v minuloročnom semifinále, keď sa presadili obe mužstvá a tri góly v zápase boli minimum.
 • Ofenzíva Interu sa nedávno prebudila a teraz rozdáva gólové nádielky. Aktuálne je Inter v lepšej forme ako jeho rival a potvrdí to aj v tomto zápase.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Doxxbet
Real Madrid – Manchester City: viac ako 2.5 gólu v zápase1.671.70
AC Miláno – Inter Miláno: zvíťazí Inter Miláno2.552.60

Európska liga – prvé semifinálové zápasy

Aj v Európskej lige sa odohrajú prvé semifinálové zápasy. Kým v Lige majstrov sa s istotou jeden taliansky tím dostane do finále, tak v Európskej lige môže byť dokonca talianske finále. V dvojzápase Juventus Turín vs FC Sevilla je mierny favorit 36 násobný šampión Talianska. FC Sevilla je ale rekordér Európskej ligy v počte titulov a nemožno ju podceniť. Aj druhý taliansky tím začína semifinále na domácej pôde. Minuloročný víťaz Európskej konferenčnej ligy AS Rím privíta Bayer Leverkusen. Šance na postup sú pre túto dvojicu vyrovnané.

Európska liga - prvé semifinálové zápasy

Zdroj: Goal

Náš tip:

 • FC Sevilla v tejto sezóne ešte nedokázala vonku vyhrať. Jej výkon je oproti domácim zápasom polovičný. To Juventus využije a otvorí dvojzápas víťazstvom.
 • Leverkusen mal slabý štart do sezóny, ale aktuálne má dobrú formu a neprehráva v lige a ani v Európskej lige. Naopak AS Rím podáva aktuálne nevyrovnané výkony.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Doxxbet
Juventus Turín – FC Sevilla: zvíťazí Juventus1.761.82
AS Rím – Bayer Leverkusen: Leverkusen neprehrá1.691.72

Premier League – Manchester City mieri za obhajobou titulu

Manchester City sa po dlhej dobe dostal na prvú priečku a mieri za obhajobou titulu. Prakticky počas celej sezóny sa z druhej priečky len díval na chrbát Arsenalu, ale v závere sezóny nabral skvelú formu. Tú dokázal práve aj v priamom súboji s Arsenalom. Teraz ho čakajú posledné štyri ligové kolá v ktorých môže potvrdiť svoju pozíciu. Ako prvý ho čaká Everton, ktorý je v opačnej situácii. Bojuje o záchranu a nie veľmi úspešne. Napriek tomu nemôžu Citizens nič podceniť. Ako výstraha im môže slúžiť posledný vzájomný zápas, ktorý skončil remízou 1:1. Zdroj: Marca

Premier League - Manchester City mieri za obhajobou titulu

Zdroj: Marca

Náš tip:

Z posledných dvanásť zápasov nedal Manchester City aspoň dva góly len v jednom prípade. Haaland láme strelecké rekordy Premier League a celá ofenzíva City pracuje na výbornú.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Doxxbet
Everton – Manchester City: Manchester City dá viac ako 1.5 gólu1.341.39

Fortuna Liga CZ – derby Sparta Praha vs Slavia Praha v boji o titul

V českej Fortuna lige sa odohrá veľmi dôležité derby Sparta Praha vs Slavia Praha v boji o titul. Obhajca z Plzne už z boja o prvú priečku odpadol a rozhodne sa tak medzi pražskými S. V aktuálnej sezóne sa stretli už trikrát a Sparta sa ani raz netešila. Na jeseň v lige dominovala Slavia a doma zdolala Spartu 4:0. Na jar odohrali rivalovia dva vzájomné zápasy. Najskôr Sparta v lige získala so šťastím bod po domácej remíze 3:3 a následne podľahla na Letnej vo finále Českého pohára 2:0. V poslednom derby sezóny má opäť výhodu domáceho ihriska, napriek tomu sú kurzy vyrovnané.

Fortuna Liga CZ - derby Sparta Praha vs Slavia Praha v boji o titul

Zdroj: AC Sparta Praha/facebook

Náš tip:

V tejto sezóne je vo vzájomných zápasoch lepšia Slavia. A nielen na ihrisku ale aj na lavičke, kde tréner Trpišovský poráža trénera Sparty Priskeho. Opäť bude diktovať hru Slavia a minimálne bod si odnesie.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Doxxbet
Sparta Praha – Slavia Praha: Slavia Praha neprehrá1.441.56

Fight Night Challenge 4 – Rytmus vs Monster

Organizácia Fight Night Challenge, ktorá organizuje boxerské podujatia známych osobností prichádza už so štvrtým turnajom. Opäť ponúka mix zápasov profesionálnych bojovníkov a známych osôb z hudobného, televízneho či online sveta. Vrcholom večera bude zápas Rytmus vs Monster. Slovenský raper Patrik “Rytmus” Vrbovský nastúpi už na svoj štvrtý duel a pokúsi sa vyrovnať svoju bilanciu 1:2. Za súpera si zvolil legendárneho českého MMA bojovníka, ktorý je pre neho rozhodne challenge. Monster má oficiálne skóre v MMA 13:2 a viac ako dve desiatky skúseností z bojových športov. Do ringu sa pozrie aj riaditeľ organizácie a obľúbený slovenský MMA bojovník Attila Végh. Jeho súper v hlavnom predzápase večera je UFC veterán Eric Spicely.

Fight Night Challenge 4 - Rytmus vs Monster

Zdroj: Fight Night Challenge

Náš tip:

 • Monster má dlhoročné skúsenosti z bojových športov. Rytmus má síce viac zápasov v boxe, ale to na celoživotný tréning Monstra nebude stačiť.
 • Dvaja MMA bojovníci, ale každý má iné silné stránky. Attila Végh je silnejší v postoji a Spicely v boji na zemi. V boxe preto jednoznačne favorizujeme Végha. Ten navyše už dvakrát na turnaji FNC porazil v boxe MMA bojovníkov.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Doxxbet
Rytmus – Monster: zvíťazí Monster1.091.15
Attila Végh – Eric Spicely: zvíťazí Végh1.061.09

Zdroje článku: Wikipedia, Tipsport, Sherdog