Tipos extraliga – Košice vs Michalovce


V poradí už 14. kolo hokejovej Tipos extraligy prinesie kvalitný hokej v podobe derby zápasu dvoch mužstiev z východu Slovenska. Domáce mužstvo HC Košice privíta dravca extraligy HK Dukla Michalovce. Obidva tímy sa nachádzajú vo vrchnej polovici tabuľky, Michalovce dokonca na druhom mieste. Bude zaujímavé sledovať, ako si hráči poradia v zápase, ktorý bude určite plný osobných súbojov. Prestížny duel sa odohrá v Košiciach 5.11.2021 so začiatkom o 17:30 hod.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Košice vyhrajú2.302.50

✓ Tento tip nebol úspešný.

  • Zápas: Košice vs Michalovce
  • Súťaž: Tipos extraliga
  • Čas zápasu: 05.11.2021, 17:30
Tipos extraliga - Košice vs Michalovce

Obidva tímy sa v tejto sezóne prezentujú dobrým hokejom, ktorý sa vyznačuje kvalitným korčuľovaním aj kombinačnou útočnou hrou. Miernym favoritom budú v tomto dueli Michalovce. Tie pred sezónou výrazne posilnili svoj káder. Vedenie klubu aj samotní hráči majú len tie najvyššie ambície. HC Košice zas patrí medzi popredné slovenské kluby a v každej sezóne sa hráči snažia dostať do play off a v ňom uspieť a nadviazať tak na úspešnú históriu.

Domáce Košice budú chcieť po prehre so Slovanom bodovať

Domáce Košice budú chcieť po prehre so Slovanom bodovať. V poslednom zápase 13. kola odohrali hráči HC Košice pomerne kvalitný a napínavý zápas v Bratislave na ľade Slovana Bratislava. Dynamický zápas bol počas svojho priebehu atraktívny a vyrovnaný. Bohužiaľ pre Košice dokázali hráči Slovana odskočiť na rozdiel dvoch gólov a snaha košických hráčov nakoniec priniesla už iba jeden gól a finálne skóre 3:2 pre Slovan. Momentálne sa aj preto Košice nachádzajú na 5. mieste tabuľky Tipos exrtaligy a na vedúci Slovan strácajú 9 bodov. V spomínanom zápase sa ukázali dôvody, pre ktoré je momentálne Slovan lídrom a Košice budú mať čo robiť, aby si podobný priebeh neprivodili aj doma proti Michalovciam. V bránke pôsobil v zápase proti Slovanu Bratislava Andrej Košarišťan dosť neisto. Puky, ktoré smerovali na bránu až príliš často vyrážal a tiež robil problémy vlastným hráčom pri riskantných rozohrávkach z priestoru svojej bránky. Viackrát tak hrozilo, že Košice inkasujú gól vinou zlej rozohrávky a na toto si bude musieť Košarišťan dať veľký pozor.

Domáce Košice budú chcieť po prehre so Slovanom bodovať

Útok Košíc je v tejto sezóne pomerne produktívny a v doterajších zápasoch stihol streliť už 47 gólov. Proti kvalitnej obrane Michaloviec to ale budú mať hráči ako Belluš a spol. ťažké. Presadiť sa budú môcť dobrou kombinačnou hrou, ktorou sa Košice prezentovali nielen proti Slovanu, ale tiež aj proti minuloročnému majstrovi zo Zvolena, ktorému strelili až 6 gólov. Prvé dve útočné formácie sú v dobrej forme, zabrať proti Michalovciam musí najmä prvá päťka.

Obrana HC Košice funguje v tejto sezóne tiež dobre a tím inkasoval v doterajších zápasoch 35 gólov. Dvaja obrancovia zo zámoria odvádzajú v obrane kvalitnú prácu najmä v priestoroch pred bránkou. Saucerman a Tansey sú dôrazní a súperov sa snažia udržať čo najďalej od bránkoviska. Tam si bude musieť dať brankár Košarišťan pozor na strely súpera aj svoju rozohrávku.

Michalovce urobia pre výhru všetko

Michalovce urobia pre výhru všetko. Hokejový klub z Michaloviec sa za posledné roky vyšvihol do pozície dravca aj vďaka angažovaniu fínskeho trénera. Ten spolu s ďalšími krajanmi výrazne tvarujú hru celého mužstva, ktoré je nebezpečné. Michalovce sú schopné zdolať akéhokoľvek súpera a dopomáha tomu aj skladba tímu, kde sa nachádza vhodný mix domácich aj zahraničných hráčov.

Michalovce urobia pre výhru všetko

Michalovce majú v súčasnosti len o 4 body viac ako ich súper z Košíc. Na lídra z hlavného mesta stráca HK Dukla Michalovce 5 bodov a sú tak na druhom mieste tabuľky. Z posledných troch zápasov vyhrali Michalovce dva zápasy a ten úplne posledný prehrali s Trenčínom v pomere 1:5 na domácej pôde. Tu je teda situácia navlas rovnaká ako v Košiciach. Obidva tímy budú chcieť po posledných prehratých zápasoch vyhrať.

Útočníci Michaloviec nie sú v tomto ročníku až tak zdatní v strieľaní gólov. Dosiaľ dokázal útok zaznamenať len 36 gólov. Čo je však horšie obrana inkasovala 39 krát. Pomer je teda dosť nepriaznivý a je otázne, či sa v derby zápase, na pôde súpera, niečo zmení. Fínsky tréner bude určite musieť urobiť viaceré zmeny v zostave. Otázne je, či bude v tomto zápase chytať fínsky brankár Kaarlehta, ktorý v súboji s Trenčínom dostal minimálne jeden gól, ktorý by mal chytiť. Je možné, že priestor dostane slovenský brankár Vojvoda.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Zápas bude mať od začiatku vysoké tempo. Kombinačne sú na tom oba tímy zhruba rovnako, ale priestor pre kombináciu bude minimálny a napádať sa bude už od modrej čiare súpera. Preto sa väčšina šancí bude vyskytovať v priestore pred bránou. Množstvo osobných súbojov a šarvátok bude znamenať aj veľa presilových hier a tu majú podľa súčasných štatistík na vrch hráči Košíc. Priebeh zápasu bude teda vyrovnaný a rozhodovať budú individuálne chyby v obrane a tiež brankárske umenie. Väčšiu šancu na úspech dávame domácim Košiciam.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Košice vyhrajú/td>2.302.50