EURO 2021 – Švédsko vs Slovensko


Štyri dni po zápase s Poľskom čaká Slovensko ďalší duel v skupine E na Majstrovstvách Európy 2020. V druhom zápase sa naša reprezentácia stretne s mužstvom zo Škandinávie. Zápas Švédsko – Slovensko sa koná 18.06.2021 o 15:00 v ruskom Petrohrade.

tip na zápas Švédsko vs Slovensko

  • Zápas: Švédsko – Slovensko
  • Súťaž: Euro 2021
  • Čas zápasu: 18.06., 15:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov1.952.00

Na účasti jasne vyhráva Švédsko

Švédi sa na rozdiel od Slovákov dostali na Majstrovstvá Európy 2021 oveľa jednoduchšie. V kvalifikácii obsadili druhé miesto v skupine za Španielskom. Postupom si tak predĺžili sériu účastí na záverečnom turnaji ME. Celkovo sa jedná o ich siedmu účasť na Majstrovstvách Európy a od roku 2000 už šiestu za sebou. Pri prvej účasti v roku 1992 na domácom šampionáte vo Švédsku sa dostali do semifinále a získali tak spolu s Holandskom bronzové medaily. Naopak pre Slovensko je to druhá účasť celkovo a aj za sebou.

Na účasti jasne vyhráva Švédsko

Rovnako vyzerá situácia aj pri úspechoch a účastiach na Majstrovstvách sveta. Švédsko sa na Majstrovstvá sveta dostalo dvanásťkrát, z toho raz dokonca celý turnaj organizovalo. Práve na Majstrovstvách sveta roku 1958 vo Švédsku dosiahli najlepšie umiestnenie, dostali sa do finále celého turnaja. Tam však nestačili na Brazíliu, ktorá ich porazila 5:2 aj vďaka hetriku Pelého. Okrem striebra majú vo svojej zbierke aj dve bronzové umiestnenia z MS 1950 a 1994. Slovensko doposiaľ vybojovalo jediný postup na MS, konkrétne na Majstrovstvá sveta 2010, kde postúpilo do osemfinále.

Na účasti na záverečných turnajoch tak vyhráva Švédsko celkovo 19:3 (7:2 z ME a 12:1 z MS).

História duelov Švédsko – Slovensko

Zápas Slovensko – Švédsko za zatiaľ konal päťkrát, plus navyše raz ako neoficiálny medzištátny duel medzi ligovými výbermi. Bilancia duelov hovorí v prospech mužstva zo severu Európy. Z piatich oficiálnych duelov sme nevyhrali ani jeden, trikrát skončil zápas remízou a dvakrát víťazstvom Švédska. To všetko pri negatívnom skóre 2:5. Navyše v zápase ligových výberov v roku 2017 Slovensko utŕžilo debakel 0:6.

Zatiaľ posledný zápas sa odohral v Štokholme v roku 2018. Priateľský zápas skončil nerozhodným výsledkom 1:1, keď sa presadil Guidetti a Rusnák. Na lavičke Slovákov sedel ako tréner práve súčasný tréner Štefan Tarkovič, vtedy ako dočasná náhrada za Jána Kozáka, ktorý pred týmto duelom odstúpil z funkcie trénera SR.

História duelov Švédsko - Slovensko

Hamšíkova švédska príprava

Marek Hamšík, dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie urobil pre prípravu na Majstrovstvá Európy presun z čínskej ligy späť do Európy, konkrétne do švédskeho IFK Göteborg. Marek je rekordérom slovenskej reprezentácie v počte odohraných duelov a strelených gólov a tak o skúsenosti nie je v jeho prípade núdza. Jeho krátke pôsobenie vo švédskej lige ale môže ešte trochu zdvihnúť jeho motiváciu v tomto konkrétnom zápase. A všetci fanúšikovia SR vedia, že práve výkon slovenského kapitána je pre výsledok veľmi dôležitý.

Hamšíkova švédska príprava

Švédsko je miernym favoritom tohto duelu, ale zároveň sa pred týmto duelom musia sťahovať zo Seville, kde odohrali prvý zápas so Španielskom, do Petrohradu. Slováci získali v tomto menšiu výhodu, keďže sa aj prvý zápas s Poľskom hral v Petrohrade a tak mali nerušenejšiu prípravu na tento zápas.

Po prvých zápasoch skupiny sa dá čakať otvorenejší futbal. Už nie je čas vyčkávať, ale je potrebné získať body dôležité pre postup zo skupiny. Očakávame preto ofenzívnejší duel ako v prvom zápase a to by sa mohlo prejaviť aj na strelených góloch na jednej alebo druhej strane. Veríme, že sa Slovákom aspoň ten jeden gól streliť podarí. Či bude znamenať aj zisk nejakých bodov je ale otázne, keďže predpokladáme minimálne jeden gól aj v slovenskej bráne.

Tip na víťaza

Tipujeme, že obe mužstvá strelia minimálne jeden gól. Výsledok samotného duelu vidíme viac otvorený, ale veríme strelcom na oboch stranách, že sa dokážu presadiť.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov1.952.00