Superpohár UEFA – Chelsea vs Villarreal


Nová futbalová sezóna 2021/2022 klope na dvere a futbaloví priaznivci sa už nevedia dočkať pútavých trhákov. Ako každý rok sezóna sa odštartuje prvým veľkým zápasom o Superpohár UEFA. Tentokrát sa proti sebe postaví víťaz Ligy majstrov londýnska Chelsea FC, ktorá si zmeria sily s víťazom Eúropskej ligy španielskym Villarreal CF. Zápas sa uskutoční v stredu 11. 8. 2021 o 21.00 hod. na štadióne Windsor Park v Belfaste.

Superpohár UEFA – Chelsea vs Villarreal

  • Zápas: Chelsea vs Villarreal
  • Súťaž: Superpohár UEFA
  • Čas zápasu: 11.08.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Chelsea FC zvíťazí v normálnom hracom čase1,881.91

Odštartuje Chelsea super sezónu víťazstvom v Európskom Superpohári

Od januárového príchodu Thomas Tuchel dokázal hráčom vštepiť behavý futbal zameraný hlavne na protiútoky, pevnú defenzívu, kombináciu a presnosť. Veľmi dobre sa vysporiadal s faktom, že jeho tím patrí k najmladším. Hráčom dokázal vliať potrebnú motiváciu a sebadôveru v ich potenciál, čo sa naplno odzrkadlilo v zápasoch Ligy majstrov 2021, kde si dokázali poradiť aj s takými súpermi, ako sú defenzívne ladené Atletico Madrid alebo naopak ofenzívne vyzbrojený Real Madrid.

Chelsea v Superpohári

Do novej sezóny vstúpili s bilanciou dve víťazstvá a jedna remíza z priateľských zápasov, v ktorých dokázali zdolať napríklad aj svojho odvekého rivala zo severu Londýna Arsenal FC na jeho domovskom štadióne. Momentálne z tímu neavizujú žiadne zranenia a káder opustil jedine útočník Olivier Giroud, avšak tréner Tuchel si môže vyberať z veľkého kádra mladých a talentovaných hráčov, či už ide o Kai Haverzta, Tima Wernera, Christiana Pulisica alebo Tammy Abrahama, ktorí všetci dokážu hrať na hrotovej pozícii. Okrem toho je zaujímavé spomenúť, že proti Arsenalu nastúpil aj Loftus-Cheek, ktorý sa uzdravil a vrátil z ročného hosťovania z Fulhamu. Je to kreatívny záložník, ktorý dokáže oživiť hru a zmeniť jej tempo. Samozrejme nesmieme zabudnúť na Masona Mounta, ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou veľkých a dôležitých zápasov, či už v Lige Majstrov alebo v Premier League. Zapojil sa do tréningového procesu a môžeme predpokladať, že ho uvidíme v akcii.

Podarí sa Villarrealu opäť šokovať favorita z Britských ostrovov

V júli 2020 Villarreal CF podpísal trojročný kontrakt s novým trénerom Unai Emery, ktorý má za sebou úspešné pôsobenia vo veľkokluboch, ako sú PSG alebo Arsenal a výborný trofejový rekord v Európskej lige so Sevillou, s ktorou vyhral túto trofej trikrát za sebou. Je o ňom známe, že je veľký detailista a dá si záležať na taktickej a kondičnej pripravenosti hráčov. Po roku práce sa mu podarilo z mužstvom prebojovať až do finále EL 2021, kde narazil na veľkého favorita z Britských ostrovov Manchester United. Po vydretých 120 minútach bol jeho tím úspešný v penaltovom rozstreli a ziskom trofeje dokonale prepísal históriu ,,Žltej ponorky“.

Villareal v Superpohári

Momentálne je Villarreal zo štyroch predsezónnych zápasov bez jedinej výhry, ale ak sa pozrieme aj na výsledky z minulej sezóny, špeciálne z Európskej ligy, Villarreal je neporazený v 15 zápasoch (12 víťazstiev a 3 remízy). Každý zápas je iný, hlavne taký, v ktorom tím nemá čo stratiť a hrá sa na jeden zápas. Villarreal sa jednoznačne bude spoliehať na zabezpečenú obranu na čele s Torresom a Albiolom, doplnenú o defenzívnejšie ladeného stredopoliara Pareja, z ktorej budú vyrážať do protiútokov. Najnebezpečnejším mužom tímu je Gerard Moreno, ktorý bol priamo zapojený do 10 gólov (7 gólov a 3 asistencie) v 12 zápasoch Európskej ligy 2021.

Tip redakcie

Na základe nami vytvorenej analýzy sme pre vás vybrali nasledovný tip. Londýnska Chelsea FC zvíťazí v normálnom hracom čase s kurzom 1,91. Obidva tímy budú defenzívne a takticky veľmi dobre pripravené, preto nečakáme, že padne veľa gólov a bude to väčšinou „Box-to-Box“ futbal. Predpokladáme, že Chelsea sa bude viac snažiť tvoriť hru a držať loptu. Villarreal zase pozorne brániť a vyrážať do protiútokov. Aj keď sa tieto tímy stretnú v Európskej súťaži po prvýkrát, myslíme si, že sa Chelsea FC podarí nadviazať na vlaňajší zisk UCL trofeje a pretaví výbornú formu z úvodných priateľských zápasov sezóny na zisk prvej trofeje v novej sezóne.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Chelsea FC zvíťazí v normálnom hracom čase1,881.91