EURO 2021 – Slovensko vs Španielsko


Na posledný zápas v skupine E sa musia slovenský reprezentanti presunúť z ruského Petrohradu do španielskej Seville. Tam Slovákov čaká zápas proti favoritovi našej skupiny, ako aj celého šampionátu. Zápas Slovensko – Španielsko sa koná 23.06.2021 o 18:00 v Seville.

tip na zápas Slovensko vs Španielsko

  • Zápas: Slovensko – Španielsko
  • Súťaž: Euro 2021
  • Čas zápasu: 23.06.2021, 18:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Výhra Španielsko, handicap -1,51.661.60

Jasný favorit

Španielsko je mužstvo považované za jedného z favoritov turnaja. A neplatí to len pre tieto Majstrovstvá Európy, ale prakticky na každom turnaji, ktorého sa zúčastní. Dôvodov je pochopiteľne viac.

V prvom rade sa stačí obzrieť za kvalifikáciou na ME 2020. V desiatich zápasoch Španieli vyhrali osemkrát a dvakrát remizovali. Bez prehry dokázali prejsť kvalifikáciou okrem Španielska len mužstvá Belgicka, Talianska a prekvapivo Ukrajiny. Kvalifikácie na záverečné turnaje zvláda Španielsko pravidelne na výbornú. Naposledy sa Španieli neprebojovali na Majstrovstvá Európy 1992 (odvtedy majú 7 účastí po sebe) a na Majstrovstvá sveta 1974 (odvtedy 11 účastí po sebe)

Nielen, že sa na turnaj vedia pravidelne prebojovať, ale odnášajú si domov aj medaily. Majstrovstvá sveta vyhrali v roku 2010 a Majstrovstvá Európy trikrát v rokoch 2012, 2008 a 1964. Doteraz sú jedinou krajinou, ktorá obhájila titul na Majstrovstvách Európy.

Jasný favorit

V neposlednom rade patrí Španielsku pozícia favorita aj pre kvalitu domácej futbalovej ligy. Primera División alias La Liga patrí medzi najlepšie ligy nielen Európy ale aj celého sveta. A výber reprezentácie tvoria najmä hráči z La Ligy, dopĺňa ich len pár hráčov z anglickej, talianskej či nemeckej ligy. Pochopiteľne, že hráči hrajúci top ligu sveta dosahujú vyššiu kvalitu ako hráči zo slabších líg.

Už je to 6 rokov

Slovensko sa so Španielskom stretlo zatiaľ šesťkrát a vždy sa jednalo o zápasy v rámci kvalifikácie na záverečný turnaj. V kvalifikácii na MS 1998 sme prehrali oba zápasy so skóre 1:4 a 1:2. V kvalifikácii na MS 2006 sa Slovákom darilo a postúpili do baráže o účasť, v ktorej sa stretli so Španielmi, kde však po sľubnej remíze 1:1 v prvom zápase prišla prehra 1:5 v druhom zápase.

Naposledy sa Slovensko stretlo so Španielskom pred šiestimi rokmi v kvalifikácii na ME 2016. Slovensko premiérovo vyhralo nad Španielskom 2:1 v Žiline avšak v odvete už opäť prišla prehra po výsledku 0:2. Celková bilancia tak z pohľadu Slovenska nie je veľmi pozitívna. Jedna výhra, jedna remíza a štyri prehry. To pri celkovom skóre 6:15.

Slovensko vs Španielsko vzájomný zápas

V poslednom zápase v skupine čaká na našich reprezentantoch bez akýchkoľvek pochybností ten najnáročnejší súper. Navyše sa zápas hrá v Španielsku, čo samo o sebe dodá extra silu všetkým španielskym hráčom.

Španielske mužstvo hrá kombinačný futbal, ktorý je náročný pre súperov. Ich hráči držia dlho loptu na svojich kopačkách a vytrvalo sa tlačia do nebezpečných pozícií. Pre slovenské mužstvo to znamená pripraviť sa na zápas, ktorý bude o behaní, napádaní a o čakaní na akékoľvek zaváhanie súpera.

Martin Dúbravka

Aj keď ako fanúšikovia Slovenska by sme priali našim reprezentantom priaznivý výsledok, pri objektívnom pohľade na tento zápas čakáme jednoznačnú dominanciu Španielska. Je pomerne ľahké predpokladať prehru Slovenska v tomto zápase. Otázkou je aká výrazná bude výhra Španielov.

Tip na víťaza

Tipujeme, že neskončí len pri jednom góle v slovenskej sieti. S prihliadnutím na kvalitu oboch mužstiev a domácu pôdu Španielska, očakávame prehru Slovenska minimálne o dva góly.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Výhra Španielsko, handicap -1,51.661.60