MS 2021 – Slovensko vs Rusko


Slovenská hokejová reprezentácia sa po 2 víťazstvách v základnej A skupine postaví proti top favoritovi turnaja ruskej zbornej. Momentálne so 6 bodmi okupujeme 1. priečku tabuľky, spoločne s našim nadchádzajúcim súperom. Zápas je na programe v pondelok 24.5.2021 o 15:15 nášho času, dejiskom zápasu bude Olympijske centrum v Rige. Zápas bude pre našich hráčov mimoriadne dôležitý. Možno nie úplne z bodového hľadiska, nakoľko s tými sa veľmi v tejto konfrontácií nepočíta. Avšak kľúčový bude dobrý výkon a sebavedomá hra, ktorá by nám veľmi pomohla v nasledujúcom zápase proti Švajčiarsku, kde sa bude rozhodovať o postupe medzi najlepšiu osmičku. Odhliadnuc od tohto faktu. Myslíte si, že Slovensko dokáže po dlhých rokoch konečne poraziť Rusko na MS, alebo odídeme opäť bez bodu?

tip na zápas Slovensko vs Rusko

  • Zápas: Slovensko – Rusko
  • Súťaž: MS v hokeji 2021
  • Čas zápasu: 24.5., 15:15

Stávkové kancelárie a väčšina hokejového sveta favorizujú Rusko. My s kolegami z našej redakcie istavkovekancelarie vnímame situáciu podobne, avšak uzatvoriť stávku na výhru Ruska by bolo z hľadiska profitu bezvýznamné, takisto by sa nám potom ťažšie fandilo našim hokejistom. Preto sme sa rozhodli pre stávku na počet gólov. Viac ako 5,5 gólu v zápase s kurzom 1,70 vyzerá veľmi reálne.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
počet gólov v zápase – viac ako 5,51.992.00

Ruský syndróm

Naposledy sa Slováci tešili z výhry nad týmto súperom ešte v roku 2004, odvtedy v 10 zápasoch na MS proti tomuto súperovi zaznamenali deväť prehier a jednu remízu. Posledné dva zápasy z rokov 2017 a 2018 sa skončili výsledkom 4:0 a 6:0. To či Slovensko dokáže konečne prekročiť svoj tieň a zbornú zdolať napovie priebeh prvých zápasov v skupine a celková nálada v tíme. Odrazovým mostíkom a akousi iskierkou nádeje môže byť pre slovenský hokej rok 2019 a domáce MS. Debutujúci mladíci s dvojkrížom na hrudi si dokázali poradiť s USA a len veľmi tesne o jeden gól podľahli Fínsku a Kanade. Nebyť nešťastnej prehry proti Nemecku, kde sme inkasovali v úplnom závere, mohli sme so všetkou úctou k našim hokejistom, bojovať aj o medaily.

Ruský syndróm

Čakanie na titul

Ruská zborná čaká na titul z MS už vyše šesť rokov, čo sa pri pomeroch v národnom tíme považuje za veľké sklamanie. Tento rok by však mohli mať navrh oproti zvyšku sveta, nakoľko top favoritom budú chýbať najväčšie opory z NHL. Počas šampionátu sa už žiadny hráči spoza veľkej mláky nedostavia. Týždňová karanténa po prílete by totižto prakticky znemožnila zasiahnutie do turnaja. Tím nabitý hviezdami z KHL bude mať rozhodne navrh. V úvodných 2 zápasoch turnaja proti Česku a Veľkej Británii potvrdili rolu favorita, a aj keď si proti Čechom zabezpečili výhru až 20 sekúnd pred koncom zápasu, stačí im to na priebežné 1. miesto v tabuľke.

Čakanie na titul

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Viac ako 5,5 gólu v zápase s kurzom 1,80. Hokejisti Ruska disponujú v útoku veľkou palebnou silou. Zborná sa bude spoliehať najmä na Morozova, Barabanova a Grigorenka. Dlhodobým problémom je u Rusov skôr ich mentálne nastavenie. Veľmi radi totižto útočia a častokrát zabúdajú na zadné dvierka, čo by mohli využiť naši hokejisti. Preto podľa nás v tomto zápase padne viac gólov na oboch stranách.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
počet gólov v zápase – viac ako 5,51.992.00