Slovensko – Rusko


Slovenská futbalová reprezentácia sa v svojom treťom zápase kvalifikácie MS 2022 vo futbale predstaví doma proti Rusku. Duel sa odohrá v utorok 30. 3. 2021 o 20:45. Žiaľ to bude opäť bez divákov z dôvodu trvajúcej pandémie. Koho favorizujú bookmakeri a aký tip volíme my? Pripravili sme analýzu tohto zápasu, kde sa pozrieme na formu oboch národných tímov.

tip na Slovensko - Rusko

  • Zápas: Slovensko – Rusko
  • Súťaž: Kvalifikácia na MS 2022
  • Čas zápasu: 30.3.2021, 20:45
Náš tipKurz Tipsport
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov1.91

Nestabilná forma Slovenskej futbalovej reprezentácie

Forma Slovenska je v poslednej dobe ako na hojdačke. Bilancia z posledných desiatich zápasov je štyri výhry (z toho dve po predĺžení), jedna remíza a päť prehier. Koncom roka 2020 však prišiel na lavičku slovenských Sokolov nový tréner Štefan Tarkovič a futbaloví fanúšikovia boli po prvých dvoch zápasoch pod jeho vedením veľmi nadšení.

V jeho prvom zápase uštedrilo Slovensko Severnému Írsku porážku v pomere 2:1 po predĺžení. Tri dni na to zvíťazili Slováci nad Škótskom, no ich krátku víťaznú šnúru zastavili Češi prehrou v pomere 0:2. Forma Sokolov teda pod novým trénerom nie je zlá, no v zápase proti Rusku sa obávame výpadku niektorých kľúčových hráčov. Zranený je kapitán tímu Marek Hamšík a veľmi otázny je štart základných pilierov kádru, konkrétne Milana Škriniara, Ondreja Dudu, Petra Pekaríka a Lászlóa Bénesa.

Slovenský národný tím

Rusi sa pokúsia pretrhnúť nepriaznivú šnúru zápasov

Ruský futbalový tím nezažíva práve svoje najlepšie obdobie. Z posledných piatich zápasov uhral tri remízy a dve prehry. Posledná prehra skončila debaklom 0:5 v prospech Srbska. Predtým to bola prehra v odvete s Turkami a tri remízy za sebou s Moldavskom, Maďarskom a Tureckom. V posledných desiatich zápasov strelili Rusi 16 gólov a inkasovali ich 18. S touto bilanciou môžeme predpokladať, že v zápase na slovenskej pôde strelia, no aj inkasujú aspoň jeden gól.

Ruský národný tím

Bilancia vzájomných zápasov

Posledný súboj Slovenska a Ruska sa odohral v roku 2016, kedy skončil víťazstvom Slovákov na neutrálnej pôde v pomere 2:1. Celkovo sa od roku 2000 stretla slovenská futbalová reprezentácia s tou ruskou sedemkrát. Trikrát to skončilo remízou, dvakrát víťazstvom Slovenska a dvakrát výhrou Ruska. Veľmi vyrovnaná bilancia.

Je veľmi ťažké predpokladať, ako skončí ich nasledujúce meranie síl a volíme teda alternatívnu stávku. Oba tímy dajú v zápase aspoň jeden gól.

Je veľmi ťažké predpokladať, ako skončí ich nasledujúce meranie síl a volíme teda alternatívnu stávku. Oba tímy dajú v zápase aspoň jeden gól.

Tip na víťaza
Náš tipKurz Tipsport
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov1.91