Slovensko – Malta


Rozbieha sa kvalifikácia na Majstrovstvá sveta 2022 v Katare a naša futbalová reprezentácia odohrá prvý domáci zápas 27.03.2021 o 20:45 s výberom Malty. V kvalifikácii je to pre slovenský výber druhý zápas, prvý ich čaká o tri dni skôr s Cyprusom na ich pôde.

tip Slovensko vs Malta

  • Zápas: Slovensko vs Malta
  • Súťaž: Kvalifikácia na MS 2022
  • Čas zápasu: 27.03.2021, 20:45
Náš tipKurz Tipsport
počet gólov v zápase viac ako 3,53.04

Po udolanom postupe na Majstrovstvá Európy 2020 sa Slovensko pripojilo do skupiny 24 tímov, pre ktoré vznikla zaujímavá situácia. Vzhľadom na opatrenia spojené s koronavírusom sa Majstrovstvá Európy nekonali minulý rok, ale odohrajú sa toto leto v mesiacoch jún a júl. Netradične sa teda rozbieha nová kvalifikácia ešte predtým ako sa dohrá predchádzajúce podujatie.

Súčasná doba plná obmedzení po celom svete komplikuje nielen futbalový kalendár, ale zároveň pôsobí starosti aj pri skladaní nominácie pre trénera SR Štefana Tarkoviča. Otázny je štart viacerých futbalistov najmä z nemeckej Bundesligy, kde kluby nemusia hráčov uvolniť z dôvodu následnej povinnej karantény hráčov pri návrate do Nemecka. Rovnako účasť našej opory v zadných radoch, Milana Škriniara, ohrozuje COVID. V tíme Interu Miláno, v ktorom Škriniar pôsobí, boli niektorí hráči pozitívni na koronavírus. V neposlednej rade Slovensko prišlo aj o svojho tradičného kapitán. Marek Hamšík sa zranil na tréningu v IFK Göteborg, kam len nedávno prestúpil.

Slovensko - Hamšík

Zakopnutie s Maltou sme už zažili

S Maltou sa naša reprezentácia stretla naposledy v kvalifikácii na Majstrovstvá sveta 2018, pre nás v neúspešnej kvalifikácii. Maltu sme v tejto kvalifikácii zdolali v oboch dueloch po výsledkoch 3:0 doma a 1:3 vonku.

Slovenská reprezentácia

Celkovo sa zápas Slovenska s Maltou uskutočnil 8 krát a naši reprezentanti majú z týchto duelov bilanciu 7 výhier a 1 remízu. Spomenutá remíza sa zrodila v priateľskom zápase v roku 1994 v Bratislave s výsledkom 1:1. Táto remíza je o to viac nepríjemná, že Slováci viedli už po prvej minúte kedy strelil jediný slovenský gól Michal Hipp.

Naopak najvyššia výhra 6:0 sa zrodila v roku 1996 v kvalifikácii MS 1998 a o góly sa postaralo až 5 rôznych strelcov (2x Tittel, Šimon, Zeman, Timko, Dubovský).

Výhra je povinná

Tipovať iný výsledok ako výhru Slovákov nedáva zmysel, či už z hľadiska fanúšika národného mužstva, ale ani z hľadiska objektívneho posúdenia kvality oboch reprezentácii. Kým mužstvo Malty bude mať opäť cieľ získať aspoň jeden bod v celej kvalifikácii a vyvarovať sa vysokým prehrám s favoritmi, tak naša reprezentácia má cieľ útočiť na postupové pozície.

Body proti Malte sú považované za povinné a tomu zodpovedajú aj kurzy na výhru Slovenska. Preto náš tip nie je pochopiteľne stávka na istotu v podobe výhry Slovenska, ktorá tipujúcemu prakticky nič neprinesie. Vo svojom tipe sme sa zamerali na produkciu oboch aktérov v tomto dueli a tipujeme počet gólov v zápase viac ako 3,5.

Slovenská repre

Očakávame zápas s jasnou prevahou našich hráčov a tomu by mal zodpovedať aj následný výsledok, aj keď nepredpokladáme prekonanie rekordu 6:0 z roku 1996. Zároveň k naplneniu nášho odhadu vedia prispieť aj hráči Malty, ktorí v 8 doterajších zápasoch proti našej reprezentácii strelili spolu 3 góly.

Suma sumárum
Náš tipKurz Tipsport
počet gólov v zápase viac ako 3,53.04