RFA 8 MMA – Zápas Bereczki vs Vokoun preview a tip redakcie


Jeden z najzaujímavejších zápasov RFA 8 je maďarsko – český súboj. V ňom domáci Dominik Bereczki vyzve Čecha Vita Vokouna. Nepôjde o klasický MMA zápas, ale o Real Fight, teda Muai Thai. Bereczki má za sebou dva profi zápasy, v prvom vyhral, ale v tom druhom bol nad jeho sily holandský zápasník Mohamed Touchassie. Tento súboj sa ale odohral ešte v máji 2022 a nebol v rámci Muai Thai, ale v kickboxe. Zápas je na programe 4.2.2023. Súperom maďarského zápasníka je Čech Vítek “Vít” Vokoun. Ten je na našej MMA scéne rozhodne známejší. V rámci profi zápasov má na svojom konte dva zápasy s jednou výhrou a jednou prehrou. Aj Vokoun naposledy prehral a bolo to v júni 2022, kedy ho zdolal slovenský fighter Juraj Tutura.

Pozor aktualizácia: Zápas Bereczki vs Vokoun bol zrušený. Namiesto tohto zápasu nastúpi Bereczki proti Michalovi Dziudovi a Vokoun proti hviezdnemu Leovi Brichtovi.

Náš tipKurz Tipsport
Zápas Bereczki Dominik – Dziuda Michal1.60 vs 2.19
Brichta Leo – Vokoun Vít1.10 vs 5.81
RFA 8 MMA - Zápas Bereczki vs Vokoun preview a tip redakcie

Dátum konania a vstupenky na RFA 8

Vstupenky sú ešte k dispozícii, takže nemusíte sledovať turnaj len cez live stream. Najlepšiu atmosféru totiž zažijete priamo z hľadiska. Vstupenky sa ešte predávajú cez portál Ticketportal.hu. V tejto chvíli sú dostupné aj priamo ku klietke, vďaka čomu budete doslova priamo v centre diania. Turnaj RFA 8 sa koná už 4. februára 2023 od 19:00, a preto netreba dlho váhať.

Dátum konania a vstupenky na RFA 8

Zdroj: Facebook.com

RFA 8 ďalšie zápasy

RFA mma 8 ďalšie zápasy tiež sľubujú zaujímavú šou. V rámci MMA do 93 kg sú na programe main card zápasy Csaba Hocz vs Claudio Conti a Maďar Lajos Papp na meno svojho súpera čaká. V rámci kategórie MMA do 66 kg sa stretnú Gergély Csibi a Čech Josef Štummer a v ďalšom fighte pre zmenu Slovák Krisztián Simon vs Lu Kai. V kategórii MMA do 61 kilogramov si zmerajú sily Tobiasz Le a Marko Bakhit. V rámci Real Fight sú okrem súboja Bereczki vs Vokoun na progame ďalšie dva zápasy. Real Fight do 81 kg prinesie súboj Csaba Tóth vs Čech Adam Dvořáček. V kategórii Real Fight do 70 kg sa proti sebe postavia Maďar Roland Tresó a český zápasník Patrik Záděra. Vo freestyle prelims sú na programe dva boje. Jedným je fight Tamas Pirik vs Pavel Pilný, v rámci druhého súboja ešte Čech Matej Trčka čaká na meno svojho súpera.

Finančný obnos RFA bojovníkov

Presná výška výhier je stále zahalená rúškom tajomstva. Podobne ako iné tunajšie organizácie, aj RFA si takého čísla stráži a častým odôvodnením je argument, že si to neprajú ani samotni fighteri. Hlavný promotér RFA a jeden zo spolumajiteľov Boris Marhanský však prezradil aspoň to, že v prípade amatérskych bojovníkov začínajú odmeny za vyhratý zápas niekde na úrovni zhruba 1.500€. Podľa jeho slov RFA do budúcna nevylučuje možnosť zverejňovania prize money turnajov. RFA je stále relatívne nová organizácia, takže fanúšikovia aj samotní zápasníci sú zvedaví, aké finančné štandardy bude organizácia spĺňať z dlhodobého hľadiska.

Tip redakcie na zápas Bereczki vs Vokoun: Zvíťazí Vokoun

Obaja harcovníci majú za sebou prehru, takže motivácia nechýba ani jednému. Vít Vokoun je predsa len trošku známejší a skúsenejší bojovník. Hoci to na maďarskej pôde proti domácemu fighterovi nebude mať jednoduché, tipujeme, že vyhrá Vítek Vokoun.

Zdroje článku: Fortuna, Tipsport