Real Madrid vs Manchester City – Liga majstrov preview a tip na výsledok


Semifinále Ligy majstrov Real Madrid vs Manchester City je podľa mnohých predčasným finále. Real Madrid je obhajca titulu a 14-násobný šampión Ligy majstrov. Manchester City sa síce pokúša o svoj prvý triumf, ale patrí medzi najsilnejšie tímy súčasnosti. Duel Real Madrid vs Manchester City sa odohrá 9. mája 2023 o 21:00. Zápas sa odohrá na štadióne Santiago Bernabéu v Madride. Odvetný zápas je naplánovaný na 17. mája 2023 v Manchestri.

Real Madrid vs Manchester City - Liga majstrov preview a tip na výsledok

  • Real drží rekord 14 titulov Ligy majstrov a je obhajca minuloročného triumfu.
  • Najlepší výsledok Manchestru City v Lige majstrov je finále v sezóne 2020/2021.
  • Suverénne najlepší strelec Ligy majstrov je v tejto sezóne Erling Haaland z Manchestru City. Na strelenie 12 gólov potreboval len 8 zápasov.
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Viac ako 2.5 gólu v zápase1.711.72

Kde sledovať Real Madrid vs Manchester City

Kde sledovať Real Madrid vs Manchester City? Semifinále Ligy majstrov sa odohrá 9. mája 2023 o 21:00 v Madride. V priamom prenose vysiela zápas stanica Premier Sport 2. Zostrih najlepších momentov ponúkne po zápase okrem Premier Sport 2 aj Nova Sport 3.

Kde sledovať Real Madrid vs Manchester CityCenaTyp prenosu
Premier Sport 2Platená TVPriamy prenos v TV
Nova Sport 3, 4Platená TVHighlighty

Real Madrid je najlepšie mužstvo v Lige majstrov

Keď sa obzrieme za historickými výsledkami zistíme, že Real Madrid je suverénne najlepšie mužstvo v Lige majstrov. Biely balet sa dostal do finále sedemnásť krát a len tri krát odchádzal ako porazené mužstvo. Nie je to len o minulých úspechoch. V posledných deviatich sezónach sa radoval Real z titulu až päťkrát, vrátane minulej sezóny. Počas cesty za svojim štrnástym titulom tiež narazil v semifinále na Manchester City. Napriek tomu, že anglický tím bol v oboch zápasoch lepším mužstvom, tak rozhodla skúsenosť Realu Madrid. Aj v aktuálnom súboji sú titulové skúsenosti a víťazná mentalita Realu jeho najväčšia výhoda. Herne sa totiž opäť očakáva dominancia hráčov City.

Real Madrid je najlepšie mužstvo v Lige majstrov

Haaland je smrtiaca zbraň Manchestru City

Erling Haaland je smrtiaca zbraň Manchestru City, ktorá budí obavy u všetkých jeho súperov. V aktuálnej sezóne nastrieľal viac ako 50 gólov vo všetkých súťažiach. V samotnej Lige majstrov dal v 8 zápasoch 12 gólov a mohol dať aj viac. Tréner Guardiola ho väčšinou nenechal hrať plnú minutáž a šetril ho na ďalšie boje. V kombinácii s dvorným nahrávačom Kevinom de Bruyne sa zdá byť nezastaviteľný. Manchester City pritom stále nedokáže naplno využiť jeho prítomnosť na ihrisku. Dlhé roky totiž hral bez klasickej deviatky a v ofenzíve sa často spolieha na dlhšie kombinácie. Haaland pritom vyniká v rýchlych prienikových situáciách, kedy využíva skvelé načasovanie, obrovské zrýchlenie a inštinkt. Tie by práve mohol naplno využiť s Realom Madrid, ktorý bude hrať s otvorenejšou obranou ako je zvykom u súperov Manchestru City.

Haaland je smrtiaca zbraň Manchestru City

Real Madrid vs Manchester City kurzy

Real Madrid vs Manchester City kurzy na postup hovoria jasne v prospech anglického tímu. Real dokonca nie je ani favorit domáceho zápasu, keď na Tipsporte má kurz na výhru 3.03. Manchester City má ako hosťujúce mužstvo kurz 2.25. Zaujímavé sú aj kurzy na to, kto vyhrá Ligu majstrov. Manchester City je najväčší favorit s kurzom 1.70. Real Madrid je druhý s kurzom 4.20. Očakáva sa, že víťaz tohto semifinále získa titul.

Tip redakcie: viac ako 2.5 gólu v zápase

Posledné zápasy Realu a City boli bohaté na góly a minimálne videli diváci trikrát loptu v sieti. To bolo ešte predtým ako Manchestru City narástla ofenzívna sila príchodom Erlinga Haalanda. Samozrejme aj Real Madrid disponuje hviezdnym útokom. Preto očakávame ofenzívne predstavenie z oboch strán a veľa gólov.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Viac ako 2.5 gólu v zápase1.711.72

Zdroje článku: Transfermarkt, Tipsport, Wikipedia