Premier League – Wolves – Chelsea


Osemnáste kolo anglickej Premier League prinesie konfrontáciu dvoch celkov, ktoré majú spoločné to, že majú svoje ambície, ale z rôznych príčin ich nenapĺňajú. Zápas sa začína o 15.00 hod na štadióne vo Wolverhamptone v nedeľu 19.12.2021.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Remíza4.094.00
  • Zápas: Wolves – Chelsea
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 19.12.2021, 15:00
Premier League - Wolves - Chelsea

V obidvoch prípadoch sa jedná o tímy, ktoré majú svoju kvalitu, ale momentálne výsledky naznačujú, že nasledovný zápas bude pre oboch aktérov výzvou. Ak chce niekto z dvojice brať body, bude musieť hrať naplno, bez chýb a hlavne sa sústrediť na celý zápas. To sa najmä hráčom Chelsea v zápase proti Leedsu príliš nedarilo.

V súboji o titul nesmie Chelsea FC zakopnúť

V súboji o titul nesmie Chelsea FC zakopnúť, inak sa jej súperi z čela tabuľky vzdialia a prenasledovanie v ďalších kolách bude problematické. Chelsea ďalší zápas teda nutne potrebuje vyhrať. Výsledky z posledných zápasov ale predstavujú varovanie. Hráči Chelsea nehrajú podľa svojich predstáv, ani podľa predstáv fanúšikov. To, že tím predsa len zbiera body, môžeme pripísať aj šťastiu, ktoré sa v nedeľu môže od the blues odkloniť. Najmä spomenutá výhra nad Leedsom presne dokumentuje stav, v ktorom sa silná Chelsea v poslednom období nachádza. Tím má totiž problémy so zraneniami a v zostave neustále chýbajú kľúčoví hráči.

Chelsea FC je momentálne na 3. mieste tabuľky Premier league a na prvý tím stráca 5 bodov, ale má odohratý o zápas menej. Z posledných stretnutí cítiť vo výkonoch neistotu. Posledných 5 zápasov prinieslo 3 výhry, 1 remízu a 1 prehru. Výhry s papierovo slabšími mužstvami z druhej polovice tabuľky boli vždy dosiahnuté len tesným – jednogólovým rozdielom.

Chelsea zostava sa bude musieť zaobísť bez N’Golo Kanteho, Bena Chilwella a Trevoha Chalobaha. Prvý menovaný je dlhodobo zranený a má problémy s kolenom, ďalší dvaja absentujú kvôli zraneniam v dolnej časti tela. Mateo Kovačič bol pozitívne testovaný na COVID. Naopak, v bránke bude stáť opora Mendy a v obrane budú určite hrať Christensen so Silvom. V útoku bude na góly číhať Lukaku.

V súboji o titul nesmie Chelsea FC zakopnúť

Wolves siahajú na európske súťaže a na Chelsea si doma veria

Wolves siahajú na európske súťaže a na Chelsea si doma veria, a preto očakávame, že súperovi nič nedarujú. Momentálne sa vlci nachádzajú v strede tabuľky a po zlom vstupe do sezóny sa postupne prepracovali vyššie. Aktuálne má tím šancu svojím umiestnením získať miestenku v niektorých európskych súťažiach. Zloženie mužstva je dobré a odborníci sa zhodujú na tom, že minimálne remíza alebo aj výhra nad Chelsea je v domácom prostredí reálna.

Wolves siahajú na európske súťaže a na Chelsea si doma veria

Aktuálne sa tím nachádza v presnom strede tabuľky a na 10. mieste má na konte 21 bodov za 6 výhier, 3 remízy a 7 prehier. Posledné zápasy výsledkovo nevyzerajú dobre, ale hra mužstva bola pomerne kvalitná. To dáva Wolves šancu na body proti Chelsea. Z posledných 5 zápasov bol iba jeden víťazný (proti West Hamu). Zvyšné dopadli zhodne dvakrát remíza a dvakrát prehra – s Manchester City a Liverpoolom.

Chýbať budú Jonny Otto a Pedro Neto, obaja kvôli dlhodobým zraneniam. Daniel Podence má COVID. Veľkou výhodou je domáce prostredie. V minulosti sa obidva tímy stretávali pomerne často. História výsledkov vzájomných zápasov je vyrovnaná v každom smere. 2 zápasy vyhrala Chelsea, 2 zápasy vyhrali Wolves a 2 zápasy dopadli remízou. Tieto štatistiky z minulosti dávajú veľkú šancu na úspech hráčom Wolves aj tentokrát.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Chelsea bude pokračovať v nevýrazných výkonoch aj tentokrát. Bohužiaľ pre hráčov the blues, v tomto zápase na to aj doplatia. Domnievame sa, že ašpirant na titul z Londýna body určite stratí, otázne je je, či iba jeden v prípade remízy, alebo rovno všetky za prehru. Hráči Wolves sa pripravia najlepšie, ako sa bude dať a domáce prostredie im pomôže k výkonu, v ktorom Chelsea oberú o dôležité body a sami sa posunú v tabuľke hore.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Remíza4.094.00