Premier League – Watford vs Liverpool


V poradí už ôsme kolo anglickej Premier League ponúkne najmä konfrontácie mužstiev z popredných miest v tabuľke s tými na konci. Rovnako tak to bude v prípade zápasu medzi domácim Watfordom a Liverpoolom FC. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že výhra pre Liverpool bude jasnou záležitosťou. Posledné zápasy so slabšími tímami ale ukázali, že aj silné mužstvo z čela tabuľky môže stratiť body na úkor podceňovaného mužstva. Zápas sa odohrá 16.10.2021 o 13:30.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Liverpool vyhrá1.371.36
  • Zápas: Watford vs Liverpool
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 16.10.2021, 13:30
Premier League - Watford vs Liverpool

Kvalita kádra aj štýl hry Liverpoolu by mali znamenať, že zisk bodov pre Watford bude nepravdepodobná. Všetci dôležití hráči favorita z Liverpoolu totiž hrajú dobre, na tento zápas určite nastúpia a budú sa snažiť o jednoznačnú výhru. Watford ale netreba podceňovať. Bude hrať na domácom štadióne a jeho tím bez hviezd je poskladaný pomerne dobre. V prípade Watfordu teda nemožno hovoriť o jednoznačnom outsiderovi. Už minulá sezóna ukázala, že za istých okolností to hráči Watfordu na Liverpool „vedia zahrať”.

Liverpool bude chcieť konečne bodovať naplno

Liverpool FC sa momentálne nachádza na 2. mieste tabuľky a v doterajších zápasoch získal 15 bodov. O jeden bod zaostáva za lídrom z Chelsea. Problémom posledných piatich zápasov je fakt, že z nich the Reds dokázali naplno bodovať iba vo dvoch. Tento nepriaznivý trend sa zverenci trénera Kloppa určite pokúsia zvrátiť a dostať sa naspäť na víťaznú vlnu. Aj túto sezónu je cieľ celého mužstva jasný a to výhra titulu.

Liverpool sa bude spoliehať na najlepší útok v celej Premier League. Útočná hviezda Mohamed Salah doteraz strelil už 6 gólov a na ďalšie 3 prihral. Ďalší člen super útoku Mané má na konte 4 góly a Diogo Jota 3 góly. Všetci traja hráči na zápas vo Watforde nastúpia, budú chcieť strieľať ďalšie góly a samozrejme vyhrať.

Liverpool bude chcieť konečne bodovať naplno

Naopak, chýbať budú opory zo stredu poľa Thiago Alcantara a Harvey Elliot. Predpokladané rozostavenie pre tento zápas bude 4-3-3. Fabinho bude opäť plniť úlohu obranného stredopoliara s podporou pre Maného a Salaha. V bránke opäť so skvelým Alissonon majú hráči Liverpoolu jasnú papierovú prevahu.

V tomto zápase bude veľmi dôležité, aby si the Reds dali pozor a zápas pre nich nedopadol rovnako, ako pred dvoma týždňami, kedy nastúpili na proti podceňovanému Brentfordu. Z jednoznačného zápasu sa nakoniec stala dráma s výslednou remízou 3:3. Ďalšie varovanie pprichádza po spomienke na minulý ročník. Liverpool v ňom utrpel tažkú prehru práve s Watfordom v pomere 3:0. Vtedy sa zápas nehral v Liverpoole a rovnako, ako teraz, boli predikcie na strane hráčov the Reds. Pri súčasnej forme si ale myslíme, že dostatočne vyzreté a skúsené mužstvo trénera Kloppa tento zápas zvládne oveľa lepšie ako naposledy.

Watford sa bude snažiť prekvapiť a zopakovať výhru z minulej sezóny

Watfordu momentálne patrí 15.miesto v tabuľke a pohľad na jeho ďalšie štatistiky neveští nič dobré. Tím v prebiehajúcej sezóne odohral 7 zápasov a získal len 7 bodov. Oveľa horší je pohľad na skóre. Útok dokázal streliť len 7 gólov, naproti tomu obrana inkasovala celkovo 10 gólov. V nastávajúcom zápase bude tímu určite chýbať Nigérijčan Etebo, ktorý je zranený. Celý tím sa bude spoliehať najma na Senegalca Ismaïla Sarra. Tento útočník v uplynulých zápasoch strelil až 4 góly, čo znamená, že jediný hráč sa postaral o vyše polovicu všetkých gólov celého tímu. Kvalita Saara je teda jasná, ale otázne je, či bude mať tento hráč v zápase dostatok síl.

Watford sa bude snažiť prekvapiť a zopakovať výhru z minulej sezóny

Sarr totiž uplynulý týždeň reprezentoval svoju krajinu v kvalifikácii na Majstrovstvá sveta. Rovnako, ako vo Watforde, aj v národnom tíme má kľúčové postavenie a celá útočná hra stojí predovšetkým na ňom. Únava môže zohrať podstatnú úlohu a Sarr nakoniec nebude taký nebezpečný. Naštastie, káder Watfordu disponuje ďalšími nebezpečnými hráčmi. Emmanuel Dennis a Moussa Sissoko budú spolu so Sarrom hlavnou hrozbou pre obranu Liverpoolu.

Watford ale v posledných zápasoch nemá celkom dobrú fazónu. Posledné dva zápasy tím nevyhral. Najprv remizoval s Newcastle United a následne prehral s Leeds United. Medzitým Watford odohral zápas v EFL Cupe a tam prehral so Stoke City jednoznačne 1:3. Posledné víťazstvo zaznamenal ešte 18. septembra proti Norwich City, ktorý je momentalne posledným tímom celej Premier League. Fakty teda hovoria v neprospech Watfordu a situácia v tíme nie je práve najlepšia. Zápas proti Liverpoolu bude veľkou výzvou a Watfordu v ňom veľké sance nedáva nikto.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Zápas bude dynamický a hosťujúci tím z Liverpoolu pôjde od začiatku do útoku. Domáci Watford sa bude snažiť účinne brániť a najmä kúskovať hru. S pribúdajúcimi minútami bude rozdiel v kvalite stále väčší a väčší. Prvý gól strelia the Reds. Postupne budú ďalšie góly pribúdať a domnievame sa, že zápas sa postupne premení na jednoznačnú záležitosť pre Liverpool. Watford bude miestami nebezpečný a útočné trio určite nezloží zbrane a bude príležitostne predstavovať hrozbu pre obranu the Reds. Príťažlivý, útočný a nátlakový futbal, ktorý bude režírovať tréner Klopp, bude aj teraz atraktívny pre všetkých divákov Premier League. Na štadióne vo Watforde očakávame prehru domáceho celku.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Liverpool vyhrá1.371.36