Premier League – FC Watford vs Manchester United FC


Po reprezentačnej prestávke sa začne 12. kolo anglickej Premier League. Pri tejto príležitosti, sme si pre vás pripravili analýzu zápasu Watford vs Manchester United. Súboj dvoch utrápených tímov. Budú “Včely” štípať a dosiahnu bodový zisk? Uvidíme nepresvedčivých “Červených diablov”? Zápas sa odohrá v sobotu 20.11.2021 o 16:00 hod. na štadióne Vicarage Road vo Watforde.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Víťaz zápasu – Manchester United1.531.52
  • Zápas: FC Watford vs Manchester United FC
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 20.11.2021, 16:00
Premier League - FC Watford vs Manchester United FC

Z Championship do Premier League a späť. Asi takýto by bol najtragickejší scenár Watfordu. No, nie je k nemu blízko. S desiatimi bodmi sa nachádza na 17. mieste tabuľky. Od zóny zostupu ho delia dva body. Tvrdiť, že Watford je adept na zostup, je možno priskoro. S najväčšou pravdepodobnosťou, sa však bude biť o záchranu.

Manchester United – najdiskutovanejší klub za posledné týždne. Futbalová verejnosť sa pýta: “Kedy vymenia trénera?” Hovorí sa o Zidanovi či Rodgersovi, no zatiaľ sa o nich vážnejšie nedebatuje. Čas sa kráti a body nepočkajú. Manchester United ich nazbieral “len” 17. Ambície boli vysoké,tie sa však, kvôli aktuálnej situácii museli upraviť. Nórsky kouč má za úlohu predbehnúť Arsenal.

Kritika je na mieste

Za posledné dosiahnuté výsledky je kritika na mieste. Tréner Solskjaer je hlboko pod očakávaniami. Tím z dvanástich zápasov získal 17 bodov, čo aktuálne nestačí ani na TOP 4. Fanúšikov hnevajú výkony tímu na ihrisku. Hráči sú v pomyselnom kŕči a mentálne sú demotivovaní.

Posledné ligové derby proti Manchestru City, nám to jasne ukázalo. Hostia ich k ničomu nepustili a po celý čas mali jasnú územnú prevahu. Diváci by sa zhodli na tvrdení: „Ak by United prehral 0:5, nikto by sa nehneval”. “Červení diabli” vyprodukovali za celý zápas len jednu strelu na bránu. Fernandes bol sebakritický, keď v pozápasovom rozhovore povedal, že tím nepredvádza výkon hodný Manchestru United.

Liverpool si to nechce pokaziť

Manchester United zostava by mala vyzerať podobne ako v predchádzajúcom zápase. V obrane by mala operovať trojica Bailly, Lindelof a Maguire. V zálohe uvidíme Wan-Bissaku, Fernandesa, McTominay, Freda a Shawa. Zmena by mohla prísť na krídle, kde by mohol naskočiť Sancho. V útoku, samozrejme, Ronaldo a Cavani/Rashford. Od hráčov očakávame úplne odlišný výkon. Na ihrisku by mali jasne dominovať a zobrať všetky tri body. Manchester United ďalší zápas sa bude konať na pôde Villarrealu.

Kritika je na mieste

Musia zbierať body, ak sa nechcú biť o záchranu

“Včely” musia zbierať body, ak sa nechcú biť o záchranu. Čaká ich však náročná úloha, keďže v ďalších piatich zápasoch sa stretnú s lepšími mužstvami – Manchester United, Leicester, Chelsea, Manchester City a Brentford. Bude to náročný boj, v ktorom bude mať každý jeden bod cenu zlata. Watford bol v zápase proti Arsenalu bezzubý. V druhom polčase nastala kontroverzná situácia, po ktorej padol gól. Je ale potrebné povedať, že okrem Kingovej strely na prázdnu bránu, Watford si nič výraznejšie nevypracoval. Navyše, tím prišiel o Juraja Kucku, ktorý dostal po zákroku na Tavaresa červenú kartu. Napriek tomu, tréner Ranieri je s posledným ligovým výkonom na pôde Arsenalu spokojný. Nepáčil sa mu však spôsob streleného gólu súpera.

Musia zbierať body, ak sa nechcú biť o záchranu

Watford sa v nasledujúcom zápase poriadne zapotí. Okrem Kucku, do zápasu by mala naskočiť podobná zostava ako v predchádzajúcom zápase. Očakávame skôr defenzívnejšiu taktiku a hru na rýchle kontry. Možno v niektorých pasážach preberú iniciatívu aj oni. Prikláňame sa k názoru, že strelia gól, no na víťazstvo to stačiť nebude.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme si pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že Manchester United vyhrá. Hostia musia bodovať, ak sa nechcú v tabuľke prepadnúť ešte nižšie. Celý zápas bude práve o nich. Ak nepustia domácich k tlaku, nebudú robiť zbytočné chyby v obrane, domov by mali brať všetky tri body.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Víťaz zápasu – Manchester United1.531.52