Premier League – Tottenham Hotspur vs FC Watford


Pred reprezentačnou prestávkou nás čaká ešte tretie kolo Premier League, preto sme si pre vás pripravili ďalšiu zaujímavú analýzu na vybraný nedeľňajší duel. Tottenham Hotspur privíta na svojom domovskom štadióne FC Watford. Zápas sa odohrá v sobotu 29. 8. 2021 o 15.00 hod. na novom štadióne Tottenham Hotspur.

Premier League – Tottenham Hotspur vs FC Watford

  • Zápas: Tottenham Hotspur vs FC Watford
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 29.08.2021, 15:00
Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Obidva tímy dajú v zápase gól1,961.99

Neporazený Tottenham z úvodných dvoch kôl sa bude snažiť natiahnuť svoju sériu víťazstiev na tri. „Kohúti“ sú dobre rozbehnutí a v úvodnom kole si dokázali poradiť aj s obhajcom titulu Manchester City. Môžeme sa tešiť na početnú kulisu divákov, keďže kapacita štadióna je 62 850 sedadiel.

Staronový klub PL Watford nezačal novú sezónu zle. Určite nechce, aby sa zopakovala sezóna 2019/20, keď vypadol z najvyššej súťaže, preto každé získané body s „Top Six“ klubmi privíta a budú brané ako úspech.

Podarí sa „Kohútom“ natiahnuť sériu na tri víťazné zápasy

Od novej sezóny mužstvo prebral Nuno Espírito Santo, ktorý je dobre známy z PL, lebo štyri roky pôsobil ako tréner Wolves. Fanúšikovia neboli veľmi nadšení jeho príchodom, keďže v jeho štýle hry vidia podobnosti s predchodcom Jose Mourinhom. Avšak po dvoch výhrach, a to aj nad obhajcami titulu City, môžu byť spokojní.

Nuno preferuje hru s tromi obrancami, avšak ako prišiel do Tottenhamu, začal praktizovať systém 4-3-3 a v niektorých situáciách to vyzerá na rozostavenie 4-2-3-1. Krídelní záložníci pomáhajú krajným obrancom pri bránení. Hráči musia jednoznačne zlepšiť medzihru a držanie lopty, pretože proti silnejším súperom viac behajú bez lopty a proti slabším súperom to nie je vždy jednoznačné.

Podarí sa „Kohútom“ natiahnuť sériu na tri víťazné zápasy

Cez letné prestupové obdobie klub nebol veľmi aktívny a do tímu priviedol len ľavého krídelníka Gila za 25 miliónov eur z FC Sevilly a dvoch hráčov na hosťovanie z Atalanty Bergamo brankára Golliniho a stredného obrancu Romera. Mužstvo opustili Foyth, ktorý prestúpil do Villarrealu a Danny Rose, ktorý sa pripojil ku Watfordu. Asi najväčšie špekulácie sa vytvárali okolo útočníka Harryho Kaneho, ktorý bol a je spájaný s prestupom do Manchestru City, ale doteraz nie je nič potvrdené. Momentálne z klubu neavizujú žiadnych zranených hráčov.

V posledných 8 zápasoch sa Tottenhamu nepodarilo streliť gól iba v 1 z nich. Pod trénerom Nunom gólovo ožil Dele Alli, ktorý v týchto ôsmich zápasoch strelil 3 góly. Son si udržiava dlhodobo vysoký štandard a zaznamenal už 4 presné zásahy. Myslíme si, že tréner Nuno ostane verný svojmu rozostaveniu 4-3-3 aj pre tento zápas a dôveru dostane presne identická jedenástka, možno s jediným rozdielom, namiesto Lucasa Mouru nastúpi Hary Kane, ktorý sa zaradí do stredu útoku. Krídelník Bergwijn sa presunie na pravú stranu a Son na ľavú stranu.

Dokážu „The Hornets“ potrápiť favorita a získať cenné body

Od roku 2008 FC Watford každý rok zmenil trénera. Posledný neúspešný tréner bol Ivič, ktorý vydržal na lavičke len 6 mesiacov, vymenil ho španielsky manažér Xisco Munoz a priviedol „The Hornets“ späť do PL. Minulú sezónu preferoval formáciu 4-3-3, kde Sema alebo Sarr mali väčšiu voľnosť v útočení a boli podporovaní krajnými obrancami. Posledné dva zápasy PL však Watford odohral viac v defenzívnejšom rozostavení 4-1-4-1. Tento systém hry je veľmi flexibilný a umožňuje hráčom pri prechode do útoku rýchlo zmeniť štýl na 4-3-3.

Dokážu „The Hornets“ potrápiť favorita a získať cenné body

Počas letného prestupového obdobia bol Watford pomerne aktívny. Do klubu priviedol ľavého obrancu Dannyho Rosa práve zo „Spurs“, stredného záložníka Louza z Nantes, podhrotového útočníka Kinga z Evertonu a útočníka z Club Brugge Emmanuela Dennisa. Na ročné hosťovanie prišiel aj defenzívny záložník Etebo zo Stoke a Juraj Kucka z FC Parma. K dnešnému dňu z tímu avizujú, že nedeľňajší zápas vynechá zatiaľ len záložník Juraj Kucka, ktorý bude tímu chýbať pre zranenie minimálne do 1. novembra.

Myslíme si, že v nedeľňajšom súboji tréner Munoz ostane verný hernému systému 4-1-4-1. Brankár, brániaca štvorica a štítový záložník Etobo zatiaľ fungujú dobre a ostane to nezmenené. V strede poľa zraneného Kucku vymení Louza. Ako hrotový útočník nastúpi Dennis, ktorý bude podporovaný krídelnými záložníkmi Sarrom a Semom. Práve mladý krídelník Sarr je kľúčovým hráčom „The Hornets“, lebo minulú sezónu nastrieľal 13 gólov a na 4 nahral. Za nepriaznivého stavu a podľa vývoja zápasu môže Munoz zmeniť rozostavenie na 4-3-3 a namiesto dvoch záložníkov pošle do hry dvoch útočníkov, pričom má na výber klubovú stálicu Troya Deeneyho, Pedra alebo novú posilu Joshuu Kinga.

Tip redakcie

Na základe analýzy obidvoch mužstiev sme vybrali pre vás nasledovný tip. Oba tímy strelia gól v normálnom hracom čase. Tottenham ako favorit stretnutia sa bude snažiť tvoriť hru. Očakávame držanie lopty na úrovni 60 %. Po strate lopty budú napádať rozohrávku súpera pred poliacou čiarou. Rýchly hráči ako Son a Bergwijn sa budú neustále snažiť zabiehať za obrancov a budú silní v osobných súbojoch jeden na jedného. Watford bude brániť s 10 hráčmi na svojej polovici a bude sa snažiť prehusťovať priestory pred svojou šestnástkou, čakať na protiútoky a dlhými loptami hľadať útočníka Dennisa alebo Sarra. Očakávame, že zápas bude vyhrotený a bude sa často faulovať. Zo vzniknutých štandardných situácií môžu ťažiť obidve mužstvá.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Oba tímy v zápase dajú gól1,962.00