Premier League – Norwich City vs Liverpool


Už tento víkend sa môžu nadšenci futbalu tešiť na nabitý program novej sezóny Premier League 2021/2022. Veríme, že o prekvapenia nebude núdza a každý fanúšik si príde na svoje, pretože táto súťaž nikdy nesklame. Prinášame vám analýzu nami vybraného zápasu medzi Norwich City FC a Liverpool FC, ktorý sa uskutoční dňa 14. 8. 2021 o 18.30 hod. na štadióne Carrow Road Stadium.

Premier League – Norwich City vs Liverpool

  • Zápas: Norwich City vs Liverpool
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 14.08.2021, 18:30
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Obidva tímy strelia gól1,711.73

Po roku odmlky sa Norwich opäť predstaví v anglickej najvyššej súťaži, preto očakávame vypredaný štadión s kapacitou 26 034 divákov. Aj keď hráči budú mať výhodu domáceho prostredia a budú hnaní dopredu fanúšikmi, žreb prvého kola nebol pre nich moc priaznivý. Nastúpia proti 19-násobnému šampiónovi PL Liverpoolu, ktorý má v tejto súťaži každoročne len tie najvyššie ambície. Bude to teda pre Norwich poriadna skúška ohňom.

Kanáriky sa po roku odmlky opäť predstavia v PL

V sezóne 2019/2020 sa Norwich neudržal v najvyššej súťaži a vypadol do EFL Championship. Ako býva zvykom po takto nevydarenej sezóne, kluby zvyčajne vymenia trénera a začnú budovať tím nanovo. Avšak toto nebol prípad nemeckého trénera Daniela Farke, ktorý si udržal svoju pozíciu, čo sa vyplatilo hneď v nasledujúcom ročníku. V ňom ,,Kanáriky“ získali 97 bodov v 46 zápasoch, čo sa naposledy podarilo Wolverhamptonu v sezóne 2017/2018. Počas celej sezóny využívali systém hry 4-2-3-1, dôraz kládli predovšetkým na držanie lopty a na taktickú filozofiu „counter pressing“. Tento štýl hry je zameraný na tlačenie a napádanie súpera už na jeho hracej polovici, čo vedie k nevynúteným chýbam, zisku lopty alebo k ďalším protiútokom.

Kanáriky sa po roku odmlky opäť predstavia v PL

Počas letného prestupového obdobia sa klubu podarilo vystužiť zadné rady o stredného obrancu Gibsona a mladého talentovaného stredného defenzívneho záložníka Gilmour z londýnskej Chelsea. Avšak prišli o svoju veľkú hviezdu Emiliana Buendia, ktorý prestúpil do Aston Villy. Tento útočný záložník sa v 39 zápasoch pričinil o 16 asistencií a 15 gólov. Z tímu avizujú, že by úvodný zápas mohol vynechať Todd Cantwell, avšak jeho zranenie členka nevyzerá veľmi vážne.

Z piatich predsezónnych zápasov sa tímu podarilo vyhrať 4 a v každom streliť aspoň 1 gól. V sobotňajšom dueli predpokladáme, že uvidíme brankára Krula, obrancov Aaronsa a Gibsona, v strede poľa Gilmoura ako aj Mcleana a na hrote nemôže chýbať nikto iný ako fínsky zakončovateľ Teemu Pukki. Tento útočník skóroval v 41 zápasoch EFL Championship až 26-krát a pridal 4 asistencie. V ročníku PL 2019/2020 odohral 36 zápasov, v ktorých nastrieľal 11 gólov.

Van Dijk sa vracia do zostavy

Trénera Jurgena Kloppa a celý tím „ The Reds“ myslím si netreba vôbec predstavovať, ich výsledky sú ohromné a hovoria samy za seba. Už posledné 4 roky je ich zostava zastabilizovaná, ale každoročne sa do tímu hľadajú typologickí hráči, ktorí presne zapadajú do ich štýlu a systému hry. Klopp uprednostňuje hru vo formácii 4-3-3. Jeho hráči sú vždy veľmi dobre fyzicky pripravení a psychicky vyrovnaní. Preferuje energický, kombinačný štýl hry s vysokým „pressingom“, ktorý strieda s dobre pozičným bránením a dlhými centrovanými loptami na krajných obrancov a útočníkov. Okrem toho sa hráči neustále tlačia do zakončení, akonáhle sú v okolí veľkého vápna.

Van Dijk sa vracia do zostavy

Letné prestupové obdobie „The Reds“ nebolo až také nabité. Do tímu pribudla posila z RB Leipzig stredný obranca Konate, avšak prišli o kreatívneho stredného záložníka Georginio Wijnaldum, ktorý nepodpísal nový kontrakt a prestúpil do PSG. Ľavého obrancu Robertsona vyradilo zranenie členka, ktoré si privodil v zápase s Athletic Club. Čo však môže tešiť fanúšikov je fakt, že po deviatich mesiacoch sa opäť do zostavy vracia Virgil Van Dijk.

Mužstvo odohralo 8 predsezónnych zápasov a v každom z nich sa im podarilo aspoň raz skórovať. Môžeme očakávať, že Jurgen Klopp ostane verný rozostaveniu 4-3-3. V strede obrany uvidíme Van Dijka s Matipom, ľavého obrancu Robertosona zástúpi Milner a napravo bude hrať Alexander-Arnold. Je dosť pravdepodobné, že v strede zálohy nastúpia Fabinho a Thiago. Očakávame, že útočný trojlístok, Salah, Firminho a Mané, ostane nezmenený.

Tip redakcie

Naša redakcia si pre vás na vybraný zápas pripravila tento zaujímavý tip. Myslíme si, že sa obidvom tímom podarí streliť aspoň jeden gól, preto sme vybrali možnosť, že obidve mužstvá dajú gól. Tímy sa budú snažiť hrať útočný futbal s vysokým „pressingom“. Liverpool bude chcieť držať loptu, hroziť hlavne z krídelných priestorov, centrami do vápna a v zakončení bude klinický. Norwich City, dopredu hnaný domácimi divákmi, sa bude snažiť zamedzovať rozohrávke už na poliacej čiare a odtiaľ vyrážať do protiútokov. Po získaní lopty budeme od nich vidieť aj zdĺhavé rozohrávky medzi strednými obrancami a následne budú posielať dlhé centrované lopty na útočných hráčov. Štýl, ktorý obidva tímy preferujú, si vyžaduje veľkú vytrvalosť a výdrž. Pre tímy bude preto dôležité, udržať nastolené tempo aj po 75 minútach hry.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Obidva tímy strelia gól1,711.73