Premier league – Newcastle United – Manchester United


Premier League je už vo svojej polovici a tímy bojujú o tie najlepšie priečky. V 19. kole privíta trápiaci sa Newcastle ambiciózny Manchester United. Spasí United opäť Ronaldo, alebo uvidíme výhru Newcastlu? Zápas je na programe v pondelok 27.12.2021 o 21:00 hod. na štadióne St. James Park.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Počet gólov tímu v zápase – Newcastle menej ako 0.52.382.28
  • Zápas: Newcastle United vs Manchester United
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 27.12.2021, 21:00
Premier league – Newcastle United - Manchester United

Napriek bohatým majiteľom, zmena v Newcastli nenastala. Tím sa so slovenským reprezentantom Dúbravkom v lige naďalej trápi. Po 18. kolách svieti na jeho konte len 10 bodov a hrozivé skóre 18:41. Z výhry sa tešil len raz, remizoval sedemkrát a desaťkrát prehral. Túto štatistiku by v januári mohli zmeniť nové posily.

V Manchestri United prevzal kormidlo Rangnick a vedie ho veľmi dobre. Síce nie úplne najlepšími výkonmi, no získava dôležité body, čo je dôležité. Ako v mnohých kluboch, aj v Manchestri zaúradoval covid. Posledný zápas tak odohral ešte 11. decembra na pôde Norwichu, v ktorom vyhral 1:0.

Má najhoršiu obranu v celej lige

Newcastle má najhoršiu obranu v celej lige – v 18-tich kolách inkasoval až 41 gólov. Veľké posily zatiaľ neprišli a tak sa loď Newcastlu pomaly ale isto potápa. Zachrániť ju možno až po januárovom transferovom okne, kedy by malo prísť viacero posíl. Ich prioritnou úlohou bude zachrániť klub v Premier League.

Pravdepodobne, dôjde k situácii ako pred rokom – “straky” začnú zbierať body v jari a v lige sa zachránia. V doterajšej sezóne zaznamenali len jednu výhru nad Burnley. Proti seberovným tímom väčšinou remizujú a proti silnejším prehrávajú vysokým rozdielom.

Má najhoršiu obranu v celej lige

V zápase proti Manchestru United očakávame, že Newcastle prehrá aspoň o dva góly. Pred zápasom je písaný ako outsider, čo sa prejaví aj na ihrisku. Čo sa týka herného rozostavenia, tréner Howe začal využívať systém 4-3-2-1, ktorý uvidíme aj v nasledujúcom zápase. Žiaden dôležitý hráč sa nezranil, čiže mali by nastúpiť podobní hráči ako v predchádzajúcom dueli.

Covid zaúradoval aj v Manchestri United

Covid zaúradoval aj v Manchestri United a zápasy proti Brentfordu a Brightonu boli nútení odložiť. “Červení diabli” odohrali posledný zápas ešte 11. decembra na pôde Norwichu, kde vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0. Tím podal nie celkom presvedčivý výkon a súper hral otvorenú partiu. Napokon, všetko zachránil opäť Ronaldo, keď si vypýtal a aj sám premenil penaltu.

Covid zaúradoval aj v Manchestri United

Aktuálne je atmosféra v tíme veľmi dobrá, hráči by mali byť pripravení na ostrý ligový štart a zbierať potrebné body do tabuľky. Žreb Manchestru United trošku pomohol – v pondelok nastúpi na pôde Newcastlu. Očakávame, o niečo lepší výkon ako na Norwichi, taktiež viac gólov, a samozrejme, tri body.

Manchester United zostava by mala byť stabilizovaná. Tréner Rangnick využíva rozostavenie 4-2-3-1, no v poslednom zápase vyskúšal systém 4-2-2-2. Medzi tri žrde sa postaví De Gea, v obrane uvidíme Dalota, Lindelofa, Maguira a Tellesa. Úlohu defenzívnych štítov budú zohrávať Fred s McTominayom. Na postoch záložníkov nesmú chýbať Sancho/Greenwood, Fernandes a Rashford. Na hrote uvidíme Ronalda. Manchester United odohrá ďalší zápas proti Burnley.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Podľa nášho názoru, Manchester United ani raz neinkasuje. „Red Devils” v posledných dvoch zápasoch nedostali ani gól. Štatistiky teda hovoria jasne, a preto si myslíme, že tento tip má veľkú šancu na úspech.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Počet gólov tímu v zápase – Newcastle menej ako 0.52.382.28