Premier League – Newcastle United – Manchester City


Cez víkend štartuje už 18. kolo Premier League. V dnešnej analýze si rozoberieme zápas Newcastlu proti Manchestru City. „Straky” sa topia, naopak „Citizens” mieria na vrchol. Zápas je na programe v sobotu 19.12.2021 o 15:15 hod. na štadióne St. James Park.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Manchester City vyhrá oba polčasy2.362.15
  • Zápas: Newcastle United – Manchester City
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 19.12.2021, 15:15
Premier League - Newcastle United  - Manchester City

Newcastle sa nachádza v katastrofálnej situácii. Na jeho konte svieti len 10 bodov, za čo mu patrí až predposledné miesto v tabuľke. Tím do dnešného dňa strelil 17 gólov, no inkasoval až 34. Svoju prvú výhru zaznamenal až 4. decembra, keď porazil Burnley. Následne však prišla veľká facka od Leicesteru v pomere 0:4. K tomu všetkému, „Straky” čaká náročný program a budúcnosť najbohatšieho klubu ružovo nevyzerá.

Pri Manchestri City sa bavíme o úplnom opaku. Po 17. kole má na konte už 41 bodov a skóre 40:9. V lige len ťažko nájsť premožiteľa, a tak sa tejto úlohy muselo chopiť až RB Lipsko v Lige majstrov. Výhra nad Wolves bola trápenka, ale zápas proti Leedsu bola jedna krásna futbalová báseň. Tá by sa mohla zopakovať aj na Newcastli. Ďalší zápas Manchester City odohrá na domácej pôde proti Leicestru.

Newcastlu chýba kvalita v defenzíve

Newcastlu chýba kvalita v defenzíve, čo potvrdil posledný zápas proti Leicestru – štyri inkasované góly. Pritom, slovenský gólman Dúbravka nemohol ani za jeden z nich. Ak sa pozrieme na štatistiky, Newcastle inkasuje v priemere na zápas dva góly a strelí jeden. Paradox je, že najlepšími hráčmi sú útočníci Saint-Maximin a Wilson, ktorý však na víťazstvá sami nestačia. Lepšia kvalita chýba v zálohe a obrane.

V zápase proti Manchestru City očakávame jasnú prehru. „Straky” sú v diametrálne odlišnej situácii ako jeho súper, čo sa prejaví aj na ihrisku. Do zápasu nastúpia ako jasný outsider, ktorý bude ťahať za kratší koniec. Zostava Newcastlu je dlhšiu dobu stabilná, a preto by nemalo dôjsť k zmenám. Tréner Howe využije rozostavenie 4-4-2. Medzi tri žrde sa postaví Dúbravka, v obrane budú číhať Lewis, Lascelles a Manquillo. V zálohe očakávame Saint-Maximina, Wilocka, Shelveyho, buď Almirona alebo Frasera a v útoku Joelintona s Wilsonom.

Newcastlu chýba kvalita v defenzíve

Manchester City v poslednom zápase predviedlo gólové divadlo

Manchester City v poslednom zápase predviedlo gólové divadlo – Leedsu nasúkalo sedem gólov. Dokopy vyslalo na brankára Mesliera až 15 striel. Tím v zápase jasne dominoval a hral výlučne na súperovej polovici. Leeds vyslal na Ederson iba jednu strelu na bránu. Gólovo sa pripomenul aj Grealish.

Manchester City v poslednom zápase predviedlo gólové divadlo

Manchester City zostava by mohla byť v zápase proti Newcastlu mierne pozmenená. Tréner Guardiola využíva rozostavenie 4-2-3-1 a 4-3-3. Myslíme si, že v tomto zápase uvidíme zostavu 4-3-3. Do brány nastúpi Ederson, obrana by mohla vyzerať identicky ako v predchádzajúcom zápase – Stones, Dias, Laporte a Zinchenko. V zálohe uvidíme De Bruyna, Fodena a Silvu. V útočnej trojici budú figurovať Grealish, Jesus a Sterling. Očakávame veľmi podobnú hru ako v zápase proti Leedsu a aspoň štyri góly.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že Manchester City vyhrá oba polčasy. Favorit tohto zápasu sú práve „Citizens”, ktorí majú potrebnú kvalitu na to, aby vyhrali oba polčasy. Newcastle bude pozične brániť, no očakávame, že v sieti Dúbravku uvidíme aspoň štyri góly.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Manchester City vyhrá oba polčasy2.362.15