Premier League – Manchester United – West Ham


Tento víkend nás čaká atraktívny zápas medzi Manchestrom United a West Hamom. Favorit v tomto zápase je otázny, i keď bookmakeri sa mierne prikláňajú k víťazstvu Červených diablov. Tí sú v posledných dňoch kritizovaní, najmä kvôli predvádzaným výkonom. Zápas sa odohrá v sobotu 22.01.2022 o 16:00 hod. na štadióne Old Trafford.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Remíza 3.77 3.70
  • Zápas: Manchester United – West Ham
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 22.01.2022, 16:00
Premier League - Manchester United - West Ham

Manchester United sa stáva terčom kritiky. Mnohí tvrdia, že sa neumiestni ani v prvej päťke. Pre klub by to bol katastrofický scenár, ktorí si fanúšikovia nevedia predstaviť. Manchester v dvadsiatich zápasoch nazbieral 32 bodov, za čo mu patrí až siedme miesto v tabuľke. Ak chce pomýšľať na Európu, v zápase s West Hamu, musí vyhrať. Manchester United ďalší zápas odohrá proti Middlesbroughu.

West Ham je zatiaľ príjemným prekvapením ligy. V 22 zápasoch získal 37 bodov, za čo mu patrí štvrté miesto v tabuľke. Zverenci Moyesa už párkrát v sezóne body postrácali. Naposledy v domácom zápase proti Leedsu. Otázne teda je, či klub z Londýna, dokáže držať krok s tými najlepšími. Manchester United tak bude výbornou previerkou.

V Manchestri je zlá atmosféra

V Manchestri je zlá atmosféra, ktorú Rangnick nedokáže zmeniť. K dobru neprispela ani kauza okolo Martiala. Posledné výsledky privádzajú fanúšikov viac-menej k spokojnosti, i keď väčším sklamaním sú výkony hráčov. Posledný zápas na Ville ukázal, že polovica základnej 11-ky by, pravdepodobne, nemala hrávať. Dobrý výkon predviedol Fernandes. Obrana bola katastrofálna. De Gea si napriek inkasovaným gólom, drží status výborného brankára. Veď má zatiaľ najviac úspešných zákrokov v lige (71).

Posledný vzájomný ligový zápas týchto celkov skončil výhrou Manchestru United 2:1. Manchester bol v tom čase v dobrom laufe, i keď výhra sa nerodila ľahko – v nadstavenom čase nepremenil penaltu Noble (West Ham). Myslíme si, že podobnú drámu uvidíme aj na Olf Trafford. Mužstvo bude ťahať Fernandes. Gólovo môže prispieť opäť Ronaldo. Ak dobre zachytá De Gea a obrana bude mať svoj deň, šance na víťazstvo by sa mohli pomerne zvýšiť. Manchester United zostava ostane, až na jednu výnimku, nezmenená – k dispozícií by už mal byť Ronaldo.

V Manchestri je zlá atmosféra

Vo West Hame môže vládnuť spokojnosť

Vo West Hame môže vládnuť spokojnosť. Dlhodobo sa drží na štvrtom či piatom mieste tabuľky. Najviac ho môžu mrzieť viacero zaváhaní proti slabším mužstvám – naposledy v domácom zápase proti Leedsu. Kladivári však majú možnosť svoje zaváhanie napraviť a to už na pôde Manchestru United, s ktorým dokážu hrať otvorenú partiu. Niekedy ho aj môžu prevyšovať. Šance na úspech sa výrazne zvýšia v prípade, ak sa dobre predvedie záloha, lepšie zorganizuje obrana, dobre zahrá Rice, či Bowen a Antonio sa gólovo prebudí.

Vo West Hame môže vládnuť spokojnosť

V základnej zostave by už mal nastúpiť Souček, ktorý mal pred niekoľkými dňami pozitívny test na koronavírus. Moyes by mal postaviť zostavu v rozostavení 4-2-3-1. Škótsky kormidelník taktiež musí nastoliť správnu taktiku. Hráči musia byť po celý zápas koncentrovaní, najmä obrana si nemôže dovoliť robiť chyby a vypustiť jeden z polčasov.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme si pre vás vybrali nasledovný tip. Domnievame sa, že sa zápas skončí remízou. Oba tímy predvádzajú rozpačité výkony. Obrany tímov neexcelujú. Domáci ako i hostia potrebujú body, no myslíme si, že tento zápas nikomu nepomôže, a preto sa body budú deliť.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Remíza 3.77 3.70