Premier League – Manchester United vs Newcastle


Rozbehnutá sezóna anglickej Premier League ponúkne v sobotu 11.9.2021 lahôdku v podobe zápasu Manchester United proti Newcastlu. Zraky celého futbalového sveta sa budú upierať na jediného muža – Cristiana Ronalda. Po prekvapivom odchode z Juventusu si svoj prvý zápas v drese červených diablov odbije už túto sobotu. Manchester si bude chcieť udržať popredné miesto v celkovom poradí ligy, Newcastle sa bude snažiť o dôležité body a posun v tabuľke smerom hore.

Premier League - Manchester United vs Newcastle

  • Zápas: Manchester United vs Newcastle
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 11.09.2021, 16:00
Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Obidva tímy dajú v zápase gól1.881.95

Prípadná výhra by pomohla zverencom trénera Solskjæra odskočiť od súperov, ktorí mu dýchajú na chrbát a v tabuľke majú rovnaký počet bodov. V drese Newcastlu by sme radi videli chytať slovenského brankára Martina Dúbravku. Žiaľ, zranenie mu neumožní naskočiť do zápasu, a tak sa v bráne objaví dvojka Karl Darlow.

Pozícia Newcastlu v prebiehajúcej sezóne nie je určite uspokojujúca a tím sa pohybuje v spodnej časti tabuľky. Straky z Newcastlu sa určite budú snažiť posunúť v tabuľke na vyššie pozície a po nevydarenom štarte sezóny si napraviť chuť. Proti namotivovanému tímu z Manchestru to budú mať ale veľmi ťažké. O to viac, že do zápasu na domácej pôde Old Traffordu zasiahne aj klubová legenda Cristiano Ronaldo.

Stane sa Cristiano Ronaldo spasiteľom Manchestru United

Posledné roky boli pre červených diablov poznačené kolísavými výkonmi a aj pozícia samotného trénera bola viackrát ohrozená. Zdá sa, že bývalý vynikajúci hráč United ale našiel ten správny recept, ako z tímom dosiahnuť stále lepšie výsledky. Tím sa dlho držal v hre o ligový titul, ten však nakoniec v minulej sezóne pripadol mestskému rivalovi Manchester City.

Diabli sa v útoku doteraz spoliehali najmä na svojho kanoniera Cavaniho a uvidíme, ako do celej zostavy zapadne hráč s ikonickou skratou CR7. Práve spomínaný Cavani prenechal Ronaldovi jeho tradičné číslo 7. Je veľmi pravdepodobné, že v útoku bude musieť Cavani prenechať okrem čísla aj svoju pozíciu Ronaldovi. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa navrátilec dokáže adaptovať v staronovom tíme a tiež, ako si poradí v novej lige, ktorá sa od čias jeho odchodu výrazne zmenila. Tréner od začiatku príchodu Ronalda do tímu naznačuje, že nebude vysedávať na lavičke, ale bude naplno využívaný všade, kde ho bude treba. V sobotnom zápase má pre CR7 prichystanú pozíciu hrotového útočníka a v ďalších zápasoch plánuje postupne odskúšať aj ďalšie.

Stane sa Cristiano Ronaldo spasiteľom Manchestru United

Bývalí hráči aj vedenie diablov vidí v príchode Ronalda vynikajúcu príležitosť, ako zlepšiť hru mladších hráčov a vhodne ich tak motivovať v príprave aj v zápasoch. O Cristianovi Ronaldovi je po celom svete známe, že je veľký pracant nielen na ihrisku počas zápasov, ale aj na tréningoch a tiež mimo štadióna. V bráne sa budú môcť hráči United už tradične spoľahnúť na výkony skvelého De Gea. Brankár spolu s celou obranou zatiaľ podávajú solídne výkony. V doterajších troch zápasoch obrana diablov na čele s brankárom dostala dva góly. Priestor na zlepšenie tu teda existuje. Papierové predpoklady naznačujú, že proti hráčom Newcastlu by to nemal byť výrazný problém.

Zaujímavé bude tiež to, ako sa do hry zapoja nové letné posily. V obrane sa diabli budú spoliehať na Raphaela Varanea, v útoku na útočníka Jadona Sancha, CR7 pravdepodobne nastúpi ako hrotový útočník.

Posunú sa hráči Newcastlu zo spodu tabuľky

Minulá sezóna nedopadla pre Newcastle príliš dobre. Tím obsadil až 12. priečku a zakončil tak sezónu v strede tabuľky. Takéto výsledky si vedenie určite nepredstavovalo a do novej sezóny celý tím vstupoval v nádeji na lepšie výsledky. Bohužiaľ, ani táto sezóna sa pre straky zatiaľ nevyvíja dobre.

Zranenie slovenského brankára Dúbravku predstavovalo prvý závažný problém. Tím tak prišiel o dôležitého hráča, ktorý ho v minulej sezóne dokázal udržať v hre vo viacerých kritických zápasoch. Do brány sa proti diablom postaví nádradník Karl Darlow. Ten ale bude mať veľmi ťažkú úlohu, pretože bude čeliť hráčom, ktorí v minulej sezóne nastrieľali dohromady až 50 gólov.

Posunú sa hráči Newcastlu zo spodu tabuľky

Veľké nádeje sa vkladajú do novej letnej posily, ktorou je stredopoliar Joe Willock. Najlepším strelcom tímu je v súčasnosti Callum Wilson s dvoma gólmi na konte. Ten je ale momentálne zranený a jeho miesto sa v poslednom zápase pokúsil nahradiť Dwight Gayle. Bohužiaľ, jeho aktivita na ihrisku nepriniesla očakávaný výsledok. Uvidíme, či sa mu v zápase proti MANU podarí opäť skórovať. Práve od Willocka sa očakávala zlepšená hra smerom dopredu a podpora útokov, ktoré majú znamenať viac gólov v sieti súpera. Plnohodnotná náhrada v útoku sa zrejme bude hľadať aj v ďalších zápasoch.

Za posledné dva roky sa hráčom Newcastlu podarilo zdolať Manchester United iba jediný krát. Podobný priebeh sa dá očakávať aj v nadchádzajúcom zápase, v ktorom sa proti sebe postaví 3. tím (MANU) a 17. tím (Newcastle) v celkovom poradí ligy.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Podľa nás obidva tímy strelia aspoň jeden gól v normálnom hracom čase. Manchester United sa bude snažiť držať loptu a väčšinu prihrávok smerovať na Cristiana Ronalda, ktorého úlohou bude skórovať a rozhodnúť zápas. Newcastle sa bude snažiť hrať opatrne a zo zabezpečenej obrany sa jeho hráči budú snažiť o prekvapivý útok a gól. Je možné, že CR7 bude hrať s veľkou chuťou, a tak si hráči Newcastlu budú na neho dávať pozor a budú sa mu snažiť čo najviac zmenšiť priestor pre prihávky a zakončenie. Očakávame intenzívny zápas s množstvom osobných súbojov.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Obidva tímy dajú v zápase gól1.881.95