Premier League – Manchester United vs Manchester City


Víkendový program anglickej Premier League sa začne vo veľkom štýle, pretože hneď v sobotu nás čaká manchesterské derby. Tento šláger sme si nemohli nechať ujsť a pripravili sme si pre vás analýzu obidvoch mužstiev ako aj náš tip na zápas. Manchester United privíta na svojom štadióne Old Trafford svojho odvekého rivala Manchester City. Zápas sa odohrá v sobotu 6. 11. 2021 o 13.30 hod. v Manchestri.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov/Oba tímy dajú gól1.581.61
  • Zápas: Manchester United vs Manchester City
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 06.11.2021, 13:30
Premier League – Manchester United vs Manchester City

„Red devils“ si môžu naspäť nakloniť svojich fanúšikov, ak sa im podarí vyhrať toto derby a dotiahnuť sa na rivala. „The Sky blues“ si budú chcieť napraviť chuť po zaváhaní na domácom štadióne s Crystal Palace z minulého kola a dotiahnuť sa na Liverpool a Chelsea.

Hráči United si môžu nakloniť fanúšikov naspäť na svoju stranu

Hráči United si môžu nakloniť fanúšikov naspäť na svoju stranu, ak sa im podarí uspieť v ostro sledovanom dueli proti odvekému rivalovi Manchestru City. V zápase ide nielen o body, ale aj o prestíž, kto sa stane pánom Manchestru. Aj keby sa však „Červeným diablom“ podarilo vyhrať, nepreskočia v tabuľke „Citizens“. Doteraz tréner Solskjaer používal rozostavenie 4-2-3-1, no v zápase proti Atalante použil rozostavenie 3-4-3, resp. 5-2-3, kde krajný obrancovia majú väčšiu voľnosť na krídlach, pretože sú istení tromi stopérmi. Tento štýl hry je viac defenzívny. Dokopy sa mužstvá stretávajú už po 57-krát od roku 1993. Z posledných 28 vzájomných stretnutí, keď United hral na domácom trávniku, dokázal vyhrať 13-krát a 6-krát remizovať.

Hráči United si môžu nakloniť fanúšikov naspäť na svoju stranu

K dnešnému dňu z tímu neavizujú žiadnych zranených hráčov a vyzerá to tak, že tréner môže počítať aj s Varanom, ale tento veľmi prestížny zápas vynechá vykartovaný Pogba. Myslíme si, že tréner Solskjaer použije rozstavenie 3-4-3, a tým sa bude snažiť čo najviac eliminovať ofenzívu City. V bráne uvidíme jednotku Davida de Geu, pred ním troch stopérov, zľava Maguirera, Varana a Baillyho. Po krajoch budú vľavo Shaw a vpravo Wan-Bissaka. V strede poľa uvidíme dvoch štítových záložníkov Matića a McTominaya. Dvaja podhrotoví útočníci budú zľava Rashford a sprava Fernandes. Na hrote útoku nebude chýbať zatiaľ najlepší strelec „Red Devils“ Cristiano Ronaldo.

City si bude chcieť napraviť chuť

City si bude chcieť napraviť chuť zo zaváhania z minulého kola, keď na domácom štadióne prehrali proti Crystal Palace výsledkom 0:2. Aj keď mali držanie lopty na úrovni 68 % a vystrelili 14 striel, Crystal Palace bol viac klinický. Proti rivalovi z Manchestru budú mať výbornú šancu ukázať, že prehra z minulého kola bola len ojedinelým zaváhaním a stále treba s nimi počítať v boji o titul. Na vedúcu Chelsea strácajú už 5 bodov, preto si nemôžu dovoliť ďalšie zaváhania. Z posledných 28 duelov proti United sa City podarilo zvíťaziť iba 9-krát. Naposledy City na Old Trafford zvíťazili v roku 2019, keď vyhrali výsledkom 2:0.

City si bude chcieť napraviť chuť

Momentálne z tímu avizujú, že derby vynechá zranený Torres a vykartovaný Laporte. Myslíme si, že tréner Guardiola ostane verný rozostaveniu 4-3-3. V bráne uvidíme jednotku Edersona. V obrane nastúpia zľava Cancelo, Dias, Stones, pravý kraj uzavrie rýchlik Walker. V strede zálohy uvidíme Gündoğana, Silvu a Rodriho, ktorý sa viac zameria na defenzívu. V útoku nastúpia De Bruyne, Foden a Grealish, ktorí si budú svoje pozície často meniť.

Tip redakcie

Pre toto derby sme pre vás vybrali nasledovný tip. Obidvom mužstvám sa podarí skórovať. Očakávame vyrovnaný duel. Držanie lopty vyznie lepšie pre City okolo 65 %. United sa budú snažiť pozorne brániť od svojej polovice, neočakávame vysoké napádanie na polovici City. United sa budú spoliehať aj na štandardné situácie, pretože majú vo vzduchu jednoznačnú prevahu. City bude hrať kombinačne, snažiť sa zabiehať za obranu a po krajoch hroziť súbojmi jeden na jedného. Útočná trojica City, ale aj stredopoliar Silva, budú United vysoko napádať už na úrovni veľkého vápna.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov/Oba tímy dajú gól1.581.61