Premier League – Manchester United vs Aston Villa


V úvodnom zápase 6. kola Premier League sa priaznivci ostrovného futbalu môžu tešiť na zaujímavý duel medzi Manchestrom United a Aston Villou. Ani tentokrát nemôže chýbať naša analýza so zaostrením na jednotlivé štatistiky oboch mužstiev. Zápas sa odohrá v sobotu 25. 9. 2021 o 13.30 hod. v „ Divadle snov“ na známom štadióne Old Trafford.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov. / Obidva tímy dajú v zápase gól1.711.74
  • Zápas: Manchester United vs Aston Villa
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 25.09.2021, 13:30
Premier League – Manchester United vs Aston Villa

„Červení diabli“ sú momentálne neporazeným mužstvom a v sobotnom zápase sa na domácom štadióne budú chcieť udržať na víťaznej vlne a natiahnuť sériu neporaziteľnosti. Pozornosť sa bude opäť upierať na Ronalda, či sa mu podarí skórovať aj v jeho 4. zápase za sebou.

„The Villans“ sa momentálne držia v pokojných vodách v strede tabuľky. Každý získaný bod je pre nich však dôležitý a môže im pomôcť neskôr pri záchrane. Proti jednoznačnému favoritovi z Manchestru to na Old Trafford však nebudú mať vôbec jednoduché.

Podarí sa Ronaldovi znova skórovať a United sa dostane na čelo tabuľky

Tréner Solskjaer prevažne využíva svoj obľúbený hrací systém 4-2-3-1. Pred dvoma rokmi prišiel do kádra Fernandés a ihneď zapadol do tímu. Hrací systém mu umožňuje hrať na svojej obľúbenej pozícii desiatky, kde má väčšiu voľnosť. Vzadu je istený dvomi štítovými záložníkmi, a preto sa môže sústrediť na tvorbu hry. V tejto sezóne momentálne strelil 4 góly. Okrem neho sa darí aj Pogbovi, ktorý má na svojom konte 7 asistencií.

Nesmieme zabúdať na CR7, ktorý dal tímu nový rozmer, „stroj na góly“, a obsadil pozíciu hrotového útočníka. Momentálne skóroval v každom doterajšom zápase, v ktorom nastúpil. Po 5 ligových zápasoch majú United dobré štatistiky, 32-krát vystrelili na bránu, priemerne na zápas dajú 2,6 gólov, úspešnosť prihrávok je na úrovni 86 %, priemerne dostanú 0,8 gólu a zatiaľ urobili 26 faulov.

Podarí sa Ronaldovi znova skórovať a United sa dostane na čelo tabuľky

Počas letného prestupového obdobia sa tím posilnil o skúseného obrancu Varana, mladého talentovaného krídeľníka Sancha a samozrejme útočníka C. Ronalda, ktorý sa po dlhých 12 rokoch vrátil do Manchestru. K dnešnému dňu z tímu avizujú, že by mal zápas vynechať Rashford pre zranenie ramena a otázny je štart Cavaniho, ktorý má narazené stehno.

Myslíme si, že tréner Solskjaer ostane verný rozostaveniu 4-2-3-1, ako aj jedenástke z minulého kola. V bráne uvidíme hrdinu minulého kola De Gea, v obrane zľava Shaw, Maguire, Varane a pravý kraj uzavrie Wan-Bissaka. V strede poľa uvidíme dvoch štítových záložníkov Freda a McTominaya. Ich spolupráca v obrannej činnosti sa ukazuje ako dôležitý článok celej hry, pretože kreatívni záložníci sa môžu sústrediť viac na útočenie ako na defenzívu. Na pozícii desiatky uvidíme Fernandesa, ktorý bude mať po krajoch Pogbu a Greenwooda. Na hrote útoku nemôže byť nikto iný ako Cristiano Ronaldo.

Dokážu „The Villans“ získať body na Old Trafford

Od roku 2018 Dean Smith prebral mužstvo v Championship. Podarilo sa mu sním postúpiť a udržať klub dva roky po sebe v PL. Väčšinou využíva rozostavenia 5-3-2, ale aj 4-1-4-1, podľa toho, s akým súperom sa hrá. Taktika trénera je hrať priamočiaro, nakopávať lopty na útočníkov, ktorí ich sklepávajú na krídla a ďalej rozvíjajú útoky. Momentálne po 5 zápasoch ohrozili bránu 18-krát, strelili 1,6 gólu na zápas, presnosť prihrávok majú na úrovni 80 %, dostali 1,4 gólu na zápas, ale faulovali až 32-krát.

ODokážu „The Villans“ získať body na Old Trafford

Klub predajom Jacka Grealisha získal veľký objem financií a jednoznačne na trhu nezaháľal. Mužstvo sa posilnilo o obrancu Tuanzebeho, ľavého krídeľníka Buendia, pravého krídeľníka Baileyo a útočníka Ingsa. Sobotňajší duel pre zranenie kolena vynechajú Trezeguet a Davis. Baileyho zranenie nevyzerá vážne a je pravdepodobné, že ho uvidíme aspoň na lavičke náhradníkov. Pre tento zápas tréner zvolí defenzívnejšie rozostavenie 5-3-2. V bráne nastúpi Martinéz, v obrane budú stálice Cash, Mings, Tuanzebe. V strede poľa uvidíme Luiza a McGinna. V útoku nastúpi dvojička Ings a Watkins. Práve títo dvaja útočníci budú najväčšou hrozbou pre United.

Tip redakcie

Na základe analýzy obidvoch mužstiev sme dospeli k nasledovnému tipu. Obidva tímy strelia gól v normálnom hracom čase. Červení diabli sú na domácom štadióne jednoznačnými favoritmi, budú sa snažiť udávať tempo hry, čo sa odzrkadlí aj na držaní lopty na hranici 60 %. Uvidíme častú streľbu aj spoza šestnástky. Pogba a Fernandes budú rozvíjať útoky cez krajných obrancov a krídeľných útočníkov, ktorí budú následne posielať centrované lopty na Ronalda. Avšak nemyslíme si, že budú vyvíjať veľký press na loptu. Aston Villa bude viac brániť, nebude držať loptu dlho pri obrancoch, skôr bude nakopávať dlhé lopty na útočníkov, a tak postupne prechádzať do útoku. Obidve mužstvá dosť faulujú, takže štandardné situácie môžu byť rozhodujúce.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov. / Obidva tímy dajú v zápase gól1.711.74