Premier League – Manchester United – Tottenham


Premier League sa pomaly blíži k svojmu záveru a postupne zodpovie otázky ohľadom titulu či postupu. V dnešnej analýze sa bližšie pozrieme na zápas, ktorý odohrá Manchester United a Tottenham Hotspur. Duel sa odohrá 12. 3. 2022 o 18:30 na štadióne Old Trafford v Manchestri. Bude to zápas medzi dvoma tímami, ktoré bojujú o priečky zabezpečujúce Ligu majstrov v nasledujúcej sezóne.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Tottenham vyhrá alebo remizuje1.761.77
  • Zápas: Manchester United – Tottenham
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 12.3.2022, 18:30
Premier League – Manchester United - Tottenham

Anglická liga je veľmi vyrovnaná a často rozhoduje aktuálna forma, ktorú Manchester United nemá oslnivú ako ukázal aj v mestskom derby proti Manchestru City. Naopak Tottenham si v predchádzajúcom kole zastrieľal proti Evertonu a prenesie si náladu aj do tohto duelu.

Manchester United sa snaží nájsť svoju tvár

Manchester United sa snaží nájsť svoju tvár. Manchester United je tím, ktorý dlhé roky predstavoval jeden z najsilnejších tímov a ašpirantov na titul. Posledný titul však získal v sezóne 2012-13, kedy ho vo svojej poslednej sezóne viedol Sir Alex Ferguson. Od tej doby sa napriek stále kvalitnému kádru v Premier League tímu nedarí podľa predstáv a aj túto sezónu sa pozerá na boj o titul s veľkým bodovým odstupom.

V tejto sezóne má Manchester United striedavé výsledky a v 28 zápasoch dokázal vyhrať 13 krát. K tomu pridal 8 remíz a 7 porážok. Suma sumárum 47 bodov do tabuľky. Tak ako sú výsledky striedavé, tak tomu zodpovedá aj celková hra tímu, kedy striedajú lepšie výkony z tými horšími. Pri mužstve pôsobí len dočasný manažér Ralf Rangnick a aj to bráni v budovaní tímu a nastaveniu tváre. Keďže od budúcej sezóny bude mužstvo opäť pod novým manažérom je v podstate celú sezónu v očakávaní, čo prinesie až tá nasledujúca sezóna.

Manchester United sa snaží nájsť svoju tvár

Zostava Manchestru United sa bude musieť zaobísť bez Varana pre covid a otázna je aj účasť Cristiana Ronalda, ktorý do posledného zápasu v mestskom derby proti Manchestru City nenastúpil a nebol dokonca ani na lavičke. Špekuluje sa o zranení ale aj o nezhodách s Ralfom Rangnickom. Informácie o rôznych nezhodách sa v Manchestri United objavujú počas celej sezóny a už sa to nedá ignorovať a jednoducho si treba pripustiť, že atmosféra v tíme nemôže byť ideálna.

Ale existuje aj jedno pozitívum, ktoré pred týmto duelom proti Tottenhamu môžu fanúšikovia Manchestru Utd cítiť. Bilancia v posledných zápasoch týchto mužstiev je pre červených diablov pozitívna. Aj posledný zápas, ktorý sa hral v tejto sezóne priniesol výhru 0:3 pre Manchester United a to dokonca na ihrisku Tottenhamu.

Tottenham sa dvíha

Tottenham sa dvíha herne a aj tabuľkovo. Počas sezóny ukazovalo mužstvo Tottenhamu v niektorých zápasoch skvelé výkony, ale striedalo ich s tými slabšími. Dokázali napríklad poraziť o titul ašpirujúci Manchester City v oboch stretnutiach sezóny, ale tiež prehrať s mužstvami z dolnej časti tabuľky. Tottenham má odohratých 26 zápasov, v ktorých získalo 14 výhier, 3 remízy a 9 prehier. Celkovo majú na konte 45 bodov a dýchajú Manchestru United na chrbát.

Tottenham sa dvíha

V posledných dvoch zápasoch vyhral Tottenham presvedčivo 4:0 nad Leeds a 5:0 proti Evertonu. Harry Kane dal v týchto zápasoch spolu 4 góly a Son pridal ďalšie 2 góly. Útočné hviezdy Spurs sú tak v dobrom rozpoložení a formu si prenesú aj do zápasu na Old Trafford.

Tip redakcie

Aj keď bilancia v posledných zápasoch hovorí v prospech Manchestru United, tak väčšiu dôveru vkladáme v Tottenham Hotspur. Tabuľkovo sú mužstvá susediace s rozdielom dvoch bodov pre Manchester United, ale zároveň má Tottenham o dva zápasy menej odohrané. Nepohoda, ktorá uniká z kabíny Manchestru United je väčšia ako v Tottenhame, naopak päť gólov do siete Evertonu od Tottenhamu v predchádzajúcom ligovom kole a hetrik, ktorý dal Harry Kane naladia mužstvo pozitívne. Góly vzhľadom na útočnú silu na oboch stranách uvidíme určite, ale viac veríme útočnej dvojici Tottenhamu. O to viac ak sa potvrdí absencia Cristiana Ronalda.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Tottenham vyhrá alebo remizuje1.761.77