Premier League – Manchester City vs Everton


Anglická Premier League ponúkne v 12. kole zaujímavé zápasy. V jednom z nich sa stretne Manchester City s Evertonom. Oba celky majú odlišné ciele. “The Citizens” bojuje o prvú priečku. “The Toffees” zápasí o pokojný stred tabuľky. Zápas sa uskutoční v nedeľu 21.11.2021 o 15:00 hod. na štadióne Etihad Stadium v Manchestri.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Obidva tímy dajú v zápase gól – nie1.581.53
  • Zápas: Manchester City vs Everton
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 21.11.2021, 15:00
Premier League - Manchester City vs Everton

V Manchestri City vládne v tomto čase spokojnosť. Tím aktuálne figuruje na 2. mieste tabuľky. Na prvú Chelsea stráca tri body, kvôli nedávnemu prehratému zápasu nad Crystal Palace. V minulom zápase ovládlo manchesterské derby, v ktorom bolo jasne lepším tímom. City tak plní svoje očakávania. Po Evertone, ďalší zápas odohrá proti PSG.

Everton sa poriadne trápi. Naposledy vyhral ešte v septembri proti Norwichu 2:0. Odvtedy zaznamenal remízu s Manchestrom United, tri prehry v rade a bezgólovú remízu s Tottenhamom. Tím sa so skóre 16:16 prepadol na 11. miesto tabuľky. Na konte majú 15 bodov. Zverenci trénera Ancelottiho musia zabrať, keďže ich čaká náročný žreb.

City bude chcieť nadviazať na dobrý výkon

City bude chcieť nadviazať na dobrý výkon z minulého zápasu. Navyše, z posledných desiatich vzájomných zápasov, “The Citizens” vyhrali až deväťkrát. Posledný duel sa odohral ešte v máji na Etihad Stadium. City vyhralo jasne 5:0 a Everton k ničomu vážnejšiemu nepustilo. Držanie lopty sa priblížilo k hodnote takmer 70-tich percent. Do zápasov nastúpila základná zostava, ktorú môžeme vidieť aj dnes.

City bude chcieť nadviazať na dobrý výkon

O víťazovi by teda malo byť jasné. Hovorí sa, že lopta je guľatá a stať sa môže čokoľvek. Myslíme si však, že v tomto prípade to platiť nebude. City to na Everton vie, čo hovoria aj kurzy. Na outsidera (Everton), je kurz v hodnote až 19.90, čo je naozaj vysoké číslo. Manchester City zostava bude oproti poslednému vzájomnému zápasu trochu pozmenená. Miesto Zinchenka nastúpi Cancelo, v strede zálohy Rodri s Gundoganom, Myslíme si, že v tomto zápase naskočí Grealish.

Everton je proti City bezmocný

Everton je proti City bezmocný. Ako sme spomínali, štatistiky jasne dokazujú, že vo vzájomných zápasoch, sú “The Toffees” nevýrazní. Tréner Ancelotti nevie naordinovať tú správnu taktiku, ktorá by fungovala. Pod jeho vedením, mužstvo v štyroch vzájomných stretnutiach strelilo len dva góly. Dôvodom málo gólov je najmä veľmi nízke číslo nebezpečných útokov.

Everton je proti City bezmocný

Myslíme si, že história sa bude opakovať a bývalí zverenci Ancelottiho prehrajú opäť. Dôvodom sú aj posledné výsledky, ktoré pôsobia veľmi žalostne. Tím je aktuálne vo veľmi zlej forme, a preto nevidíme žiadnu iskierku nádeje v remízu, či nebodaj víťazstvo. Nebudeme prekvapení, ak mužstvo nestreli ani gól. Mužstvo by mohlo nastúpiť v defenzívnejšom rozostavení.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme si pre vás vybrali nasledovný tip. Podľa nášho názoru, Everton nestrelí ani jeden gól. Hostia sú momentálne vo veľmi zlej forme a tá bude pokračovať. Posledné vzájomné zápasy nám ukazujú, že Everton sa proti City, jednoducho, presadiť nevie, a preto si myslíme, že tento tip bude úspešný.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Obidva tímy dajú v zápase gól – nie1.581.53