Premier League – Manchester City vs Burnley


Súboj Dávida s Goliášom. Asi takéto pomenovanie si zaslúži zápas medzi Manchestrom City a Burnley. ”The Citizens” kráčajú za titulom, naopak ”The Clarets” bojujú o záchranu.Zápas sa odohrá v sobotu 16.10.2021 o 16:00 na štadióne Etihad Stadium v Manchestri.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Výsledok 1. polčasu a výsledok zápasu – Manchester City a Manchester City1.941.87
  • Zápas: Manchester City vs Burnley
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 16.10.2021, 16:00
Premier League – Manchester City vs Burnley

Manchester City po prehre s PSG v Lige majstrov a remíze v Premier League s Liverpoolom, si bude chcieť napraviť chuť, a taktiež vyšplhať sa späť na čelo ligového pelotónu. V ceste mu bude stáť Burnley, ktoré v lige doposiaľ nezaznamenalo ani jednu výhru.

Frustrované Burnley. To je vlastnosť, ktorú môžeme pripísať tomuto klubu. Zo siedmich duelov sa doposiaľ netešilo z plného bodového zisku. V poslednom domácom zápase to vyzeralo nádejne, ale nakoniec si s Norwichom body podelil. Trénera Dycheho, tak čaká ťažká práca.

Tri body sú povinnosť

Pre zverencov Pepa Guardiolu, je zisk troch bodov povinnosťou. V tabuľke strácajú na prvú Chelsea dva body a prípadná strata, by ich veľmi mrzela. Takýto scenár, by sa však naplniť nemal. Manchester City, nie je tím, ktorý stráca body so slabšími súpermi.

V poslednom zápase na pôde Liverpoolu, “The Citizens” remizovali 2:2. Ukazuje sa, že v boji o titul to budú mať poriadne náročné. Zároveň sa však odkrýva, že nemajú výraznejšieho gólového strelca. V tíme už strelilo gól 11 rôznych hráčov. Na ich čele sú s dvomi gólmi Gabriel Jesus a Ferran Torres. Nová posila Jack Grealish je na hrote zatiaľ nevýrazný – posledný gól strelil ešte v septembri proti Lipsku.

Tri body sú povinnosť

Treba spomenúť kvalitnú defenzívu. Brankár Ederson dosiaľ inkasoval tri góly. Rovnako je už na tom len londýnska Chelsea. Pep Guardiola sa môže spoľahnúť na štvoricu obrancov – Cancelo, Laporte, Dias a Walker. V nasledujúcom zápase proti Burnley, sa inkasovaný gól neočakáva.

Frustrované Burnley

Zverencom Seana Dychecho zatiaľ sezóna príliš nevychádza. Aj napriek tomu, klub si služby kouča poistil do júna 2025. 50-ročný Angličan je pri tom najdlhšie slúžiacim trénerom v Premier League – klub prebral v sezóne 2012/13 a pod jeho vedením Burnley odohralo už 400 zápasov.

Aktuálny začiatok sezóny je asi jeho jeden z najhorších. Tím s troma bodmi a so skóre 5:11, figuruje v zóne zostupu na 18. mieste tabuľky. Tri remízy a štyri prehry sú veľmi slabá vizitka. Hráči pritom vo viacerých zápasoch siahali na plný bodový zisk, ale nie a nie streliť vytúžený víťazný gól.

Frustrované Burnley

Asi najlepší herný výkon podali v zápase na pôde Leicesteru, kde remizovali 2:2, no mohli aj vyhrať (gól na 3:2 im neuznal systém VAR). Zápas proti Norwichu bol opäť o tom, či strelia vytúžený gól a či sa budú radovať z troch bodov. To sa nestalo. Hráči sa tak musia naďalej snažiť o dobrý výsledok, proti Manchestru City však ešte nenastane.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme si pre vás pripravili nasledovný tip. Domáci sú v tomto zápase jasnými favoritmi. Po strate bodov, bude na ich strane väčšia chuť po víťazstve a domáce publikum, ktoré ich bude hnať dopredu. Hosťujúce Burnley si v tomto zápase dlho loptu neužije. V tomto zápase nebude diktovať a ani tvoriť hru, skôr čakať na jednu príležitosť, ktorá by mohla znamenať gól. Jeho súper však má jednu z najlepších defenzív v lige, a preto si myslíme, že Manchester City vyhrá oba polčasy.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Výsledok 1. polčasu a výsledok zápasu – Manchester City a Manchester City1.941.87