Premier League – Manchester City – Brentford


Stredajší zápas Premier league ponúkne fanúšikom tutovku v podobe zápasu Manchester City, ktorý na domácom štadióne hostí slabý tím Brentford FC. Obidva tímy sa v súčasnosti nachádzajú v úplne odlišnej situácii. Manchester City kráča za titulom, Brentford padá stále nižšie. Tento zápas v stredu 9.2.2022 o 20.45 hod bude súbojom vynikajúco fungujúceho útoku the Citizens a dravej obrany Brentfordu. Štatistiky obidvoch tímov hovoria jasnou rečou. Manchester City neprehral posledných 13 zápasov, naproti tomu Brentford sa z víťazstva tešil naposledy začiatkom nového roka v zápase s Aston Villou. Obidva tímy tiež v posledných dňoch realizovali zaujímavé podpisy nových hráčov.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Počet gólov v zápase – viac ako 3 1.50 1.48
  • Zápas: Manchester City – Brentford
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 10.2.2022, 20:45
Premier League - Manchester City - Brentford

Manchester city je jednoznačným favoritom

Manchester city je jednoznačným favoritom a v zápase proti Brentfordu bude skvelý útok fungovať na plné obrátky. Hráči Citizens sú pri chuti. V posledných 4 zápasoch strelili 8 gólov. Mužstvo ťahá šnúru bez prehry a na domácom štadióne vyhral všetky z posledných 6 zápasov. Pomerne prekvapivá remíza sa zrodila v poslednom zápase so Southamptonom. Inak mužstvo víťazí v lige aj v FA cupe. Posledné veľké víťazstvo získal Manchester City doma v zápase s Chelsea, ktorú zdolal najtesnejším rozdielom 1:0.

Manchester City ďalší zápas odohrá proti súperovi, s ktorým sa stretol na konci decembra. Brentford vtedy doma uhral pomerne dôstojný výsledok a prehral iba 0:1. Fanúšikovia už vtedy očakávali výraznejší gólový rozdiel, možno sa ho dočkajú práve teraz. Citizens majú v tabuľke pohodlný náskok pred druhým Liverpoolom. Hráči by si ale mali dať pozor na pocit falošného uspokojenia. Premier league už viackrát ukázala, že favorit môže mať s outsiderom problémy.

Manchester city je jednoznačným favoritom

Manchester City zostava sa bude musieť zaobísť bez Mendyho, otázny je štart Mahreza. Útok sa bude spoliehať predovšetkým na Sterlinga a Silvu. Obidvaja doteraz strelili zhodne po 7 gólov. Za očakávaniami zaostáva Grealish, ktorý v 16 zápasoch strelil len 2 góly. Napriek jeho slabšej forme ale mužstvo funguje dobre. Je to aj zásluhou vynikajúco hrajúceho De Bruyneho. Manchester City podpísal aj nového hráča z Argentíny, Julian Alvarez ale do zápasu nezasiahne.

Brentford nemá šancu, body odovzdá hráčom Citizens

Brentford nemá šancu, body odovzdá hráčom Citizens v zápase, ktorý bude mať jednoznačný priebeh. Mužstvo z Brentfordu sa nachádza v kríze, strieľa málo gólov a obrana nefunguje dobre. V posledných 4 zápasoch inkasovala až 12 gólov. Tím z posledných 8 zápasoch vonku vyhral iba jedenkrát. Od 8. januára Brentford prehral všetky svoje zápasy a postupne sa približuje mužstvám v spodnej časti tabuľky. Tam sa bojuje o záchranu a uvidíme, či sa Brentford prepadne úplne, alebo zlú sezónu ešte zachráni.

Brentford nemá šancu, body odovzdá hráčom Citizens

Novinkou v mužstve je podpis dánskeho stredopoliara Eriksena, ktorý ale do zápasu nezasiahne. Otázny je štart brankára Davida Raya aj Rica Henryho. V zápase sa určite neobjaví Tariqe Fosu. V spomínanej zostave môže Brentford predviesť sympatický výkon, ale na Manchester City to určite stačiť nebude.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Domáci Manchester City bude počas celého zápasu dominovať a nefunkčné mužstvo Brentfordu sa dostane do hlbokej defenzívy. Citizens budú dominovať v držaní lopty a rýchlymi prihrávkami budú zásobovaní útočníci, ktorí si budú chcieť vylepšiť svoje štatistiky. To platí najmä pre Jacka Grealisha, ktorému sa ponúka ideálna možnosť a ukázať svoje kvality. Zápas bude mať jednoznačný priebeh a pohodlné víťazstvo si hráči Manchester City nenechajú ujsť. Očakávame jednoznačnú prehru outsidera a minimálne tri strelené golý v sieti Brentfordu FC.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Počet gólov v zápase – viac ako 3 1.50 1.48