Premier League – Liverpool – West Ham


Po úspešnom víkende, v ktorom Liverpool vyhral v súboji s Chelsea Ligový pohár, sa treba pripraviť na nebezpečný West Ham. Vo finále Carabo Cupu sa domáca Chelsea spolu s divákmi prizerali, ako vo vyrovnanom zápase a následnom penaltovom rozstrele dominovali hráči súpera a momentálne aj najväčší rivali v boji o titul. Z pohľadu Liverpoolu to bol mimoriadne kvalitný zápas s vynikajúcim výkonom, ktorý naznačuje, čo môže v sobotu 5.3.2022 o 18.30 hod. od the reds očakávať pomerne dobre hrajúci West Ham.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
výhra Liverpool 1.32 1.31
  • Zápas: Liverpool – West Ham
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 5.3.2022, 18:30
Premier League - Liverpool - West Ham

Doma je Liverpool neporazený

Doma je Liverpool neporazený, lenže West Ham už túto sezónu v prvom zápase vyhral. Celkovo dokázali the reds v 48 domácich zápasoch s West Hamom zvíťaziť až v 46 prípadoch. Doma neprehrali už 17 zápasov v rade.

V posledných šiestich zápasoch bolo dosiahnuté skóre 18:2. To svedčí o mimoriadne výkonnom útoku a tiež vynikajúcej obrane. Tú istil v bráne skvelý Caoimhin Kelleher, ktorý dostal vo finále Ligového pohára prednosť pred jednotkou Allisonom Beckerom. Mladý brankár sa stal hrdinom Liverpoolu, keď sa mu podarilo vychytať všetky strely v zápase, predĺžení aj v rozstrele. Navyše svojmu náprotivku v bráne Chelsea strelil gól. Je možné, že nastúpi aj proti West Hamu.

Doma je Liverpool neporazený

Liverpool zostava bude bez väčších zmien a všetci hráči by mali nastúpiť. Je možné, že niektorých hráčov by tréner Klopp mohol nechať oddýchnuť. West Ham ale nie je tímom, proti ktorému by sa vyplatilo riskovať. Navyše je tu potreba zbierať body a dotiahnuť sa na vedúcu Chelsea, ktorá je stále na čele Premier league.

Ďalší zápas Liverpool odohrá proti súperovi, ktorý mu takmer vyfúkol novú posilu Luisa Diaza. Ten nakoniec skončil na Anfielde a v mužstve odvádza dobrú prácu. Pri pohľade na formu súpera by mal zápas dopadnúť pre the reds dobre, uvidíme, či sa neprejaví únava. Za posledných 6 dní mužstvo odohrá až tri zápasy.

West Ham má kvalitu

West Ham má kvalitu a v sobotnom zápase môže Liverpool nepríjemne zaskočiť. Tím odohral menej ťažkých zápasov a postupne si zbiera body. Vďaka kvalitnej práci sa nachádza na piatom mieste Premier League, ihneď za tímami z top 4. Na Manchester strácajú kladivári iba dva body. Na ohrozenie prvej dvojice, a tým pádom na titul, to túto sezónu určite nevyzerá, ale aj tak si na londýnsky klub treba dávať pozor.

West Ham má kvalitu

Mierne obavy môžu vyplávať z faktu, že hviezda tímu Ben Johnson odmietol predĺžiť s tímom zmluvu do ďalších rokov. Ihneď sa začalo rozprávať o záujme Liverpoolu, ale aj Tottenhamu či Arsenalu. Táto skutočnosť môže ovplyvniť výkon hráča. Posledný zápas dopadol pre West Ham dobre a výhrou 1:0 si na domácom štadióne upevnil svoju pozíciu v tabuľke. V posledných zápasoch mužstvo dosiahlo dve výhry, dve remízy a jednu prehru. Útok sa bude spoliehať na góly Bowena a Michaila Antonia. Do zápasu nenastúpi zranený Angelo Ogbonna.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Na domácom štadióne sa bude Liverpool snažiť vyhrať, ale West Ham bude nebezpečný. Prvý vzájomný zápas v tejto sezóne kladivári vyhrali, budú ho chcieť zopakovať aj teraz. Momentálne má ale Liverpool jeden z najlepších útokov na svete a keď sa pozrieme smerom dozadu, tam je situácia podobná takmer na všetkých postoch. Predpokladáme tesný výsledok a prikláňame sa k výhre Liverpoolu.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
výhra Liverpool 1.32 1.31