Premier league – Liverpool vs Brighton


Liverpool je ako rozbehnutý parný valec, ktorého nik nedokáže zastaviť. V aktuálnej forme by ho možno neporazil ani Manchester City. V nasledujúcom zápase ho čaká iný súper – Brighton. Ten mnohých prekvapuje postavením v tabuľke. Zápas sa odohrá v sobotu 30.10.2021 o 16:00 hod. na štadióne Anfield v Liverpoole.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Výsledok 1. polčasu – Liverpool1.641.64
  • Zápas: Liverpool vs Brighton
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 30.10.2021, 16:00
Premier league – Liverpool vs Brighton

Liverpool v poslednom ligovom zápase ukázal fantastický výkon. Vyhrávať po prvom polčase 4:0, to si zaslúži veľký obdiv. Uvidíme, dokedy mu táto forma vydrží a či nepríde k podobnému hernému výpadku ako pred rokom.

Brighton. napriek poslednému mesiacu zažíva najlepší začiatok sezóny. S 15 bodmi v tabuľke a skóre 9:9, je tréner Graham Potter určite spokojný. V minulej sezóne skončil na konečnom 15. mieste. Zopakuje sa podobný scenár alebo uvidíme dôvod na oslavu?

Liverpool je k nezastaveniu

Po 13 zápasoch v aktuálnom ročníku môžeme konštatovať, že Liverpool neokúsil pocit prehry. Zverenci Jurgena Kloppa ukázali, že atmosféra v klube je viac ako výborná, čo sa aj prejavilo v zápase proti Manchestru United. Vycerené zuby nemeckého kouča sme mohli vidieť už po prvom polčase, veď jeho tím vyhrával 4:0.

“The Reds” sa jednoducho bavia futbalom. A a si najviac Egypťan Mohamed Salah, ktorý je v aktuálnej forme považovaný za najlepšieho hráča na svete. Jeho stabilné výkony a strelené góly, rozhodujú dôležité zápasy. Nepochybujeme o tom, že by sa mal stať hráčom mesiaca, určite si to zaslúži. A vyšší plat? Kto iný si ho zaslúži viac ako on?

Liverpool je k nezastaveniu

Najbližšie na svojom štadióne privítajú Brighton, ktorý je v tabuľke prekvapivo na 5.mieste. Napriek tomu, Liverpool, body proti slabším nestráca a prekážku v podobe “The Seagulls” porazia a budú pokračovať na ceste neporaziteľnosti.

Brighton príjemným prekvapením

Za posledné roky pôsobenia v Premier League, tento ročník je pre neho jeden z najvydarenejších. Aktuálne 5. miesto čakal málokto, no prvé zápasy mu naozaj vyšli. Posledný mesiac sa vydareným nazvať nedá. Po výhre nad Leicesterom 2:1, prišli tri trápiace sa remízy. V minulom domácom zápase proti Manchestru City vybuchol a prehral 1:4.

Zverenci trénera Grahama Pottera to ,jednoducho, nezvládli. V prvom polčase prišli zbytočné individuálne chyby, po ktorých trikrát inkasovali. Po polčasovej prestávke sa im podarilo znížiť, no v obrane došlo k zlej rozohrávke a opäť prehrávali trojgólovým rozdielom. Zápas si tak z veľkej časti prehrali sami. Graham Potter sa však vyjadril, že je spokojný, hlavne preto, lebo jeho hráči sa v druhom polčase snažili vrátiť do zápasu.

Brighton príjemným prekvapením

Ich ďalším súperom je favorizovaný Liverpool, a je možné, že sa bude písať podobný scenár. V prípade, že sa v obrane nebudú opakovať podobné hrúbky, remízu by brali so všetkými desiatimi. “The Reds” budú však na domácej pôde búšiť do plných, a ich defenzíva bude časom unavenejšia, čo znamená, aj väčšie šance na robenie chýb.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme si pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že Liverpool vyhrá 1. polčas. “The Reds” na vlastnom štadióne nebudú na nič čakaťa už od prvej minúty sa budú tlačiť do útoku. Salah, Jota či Firmino, to sú mená, ktoré by sa o tie góly mali postarať. Hosťujúci Brighton to bude mať pekelne náročné a môže sa zopakovať podobný prvý polčas ako v zápase proti Manchestru City.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Výsledok 1. polčasu – Liverpool1.641.64