Premier League – Liverpool – Aston Villa


V 16. kole Premier League sa odohrá veľmi špeciálny zápas, ktorý si nemôžeme nechať ujsť. Liverpool na svojej pôde privíta Aston Villu, čo znamená, že na Anfielde uvidíme bývalú hviezdu Stevena Gerrarda, no tentokrát v pozícii trénera. Zápas sa odohrá v sobotu 21.12.2021 o 16:00 hod. na štadióne Anfield v Liverpoole.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Oba tímy dajú gól1.741.80
  • Zápas: Liverpool – Aston Villa
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 11.12.2021, 16:00
Premier League – Liverpool - Aston Villa

Liverpool po 15. kole poskočil na 2. miesto tabuľky. Aktuálne vedie štvorzápasovú sériu bez prehry, aj vďaka Origimu, ktorý proti Wolves strelil gól “v hodine dvanástej”. Tím strelil až 44 gólov, čo je najviac zo všetkých tímov ligy. Najbližšie privíta Aston Villu, spoločne s bývalou legendou Gerrardom. Liverpool ďalší zápas odohrá proti Newcastli.

Aston Ville aktuálne patrí v tabuľke 10. miesto, aj vďaka spomínanému trénerovi Stevenovi Gerradovi. Ten je v týchto dňoch najviac medializovanou osobou vo futbalovom svete. V tíme zatiaľ odvádza skvelé výsledky – zo štyroch zápasov, jeho tím získal až 9 bodov. Najviac diskusií vzniká pred zápasom proti Liverpoolu, ktorý bude dosahovať vysoké čísla sledovanosti.

Pod Kloppom s najlepšou ofenzívou

Pod Kloppom s najlepšou ofenzívou. Koreňom úspechu Liverpoolu je najmä veľmi dobrá ofenzíva. Trojica Mane, Salah a Jota sú jednoducho k nezastaveniu. Svedčí o tom aj fakt, že táto trojka sa postarala dokopy o 28 gólov. V poslednom zápase proti Wolvesu však úradoval iný hráč – Origi. Ten ako striedajúci hráč strelil gól v nadstavenom čase.

Paradoxne, útok Liverpoolu sa v poslednom zápase veľmi trápil. Ak však poprarcuje na efektivite, v sobotu by sme mohli vidieť vlniacu sa sieť minimálne dvakrát. V zápase sú “The Reds” jasným favoritom, čo by sa malo prejaviť, aj na predvedenom výkone. V zápase očakávame od hráčov vysoké percento držania lopty, väčší počet nebezpečných útokov, nejaké okulahodiace “parády” od Salaha a ,samozrejme, góly.

Pod Kloppom s najlepšou ofenzívou

Liverpool zostava bude podobná ako v predchádzajúcom období, keďže prináša úspešné výsledky a žiaden hráč sa nezranil. Klopp naordinuje klasické rozostavenie 4-3-3. Medzi tri žrde sa postaví Allison a pred ním budú v obrane stáť Robertson, Van Dijk, Matip a Alexander-Arnold. V zálohe sa vyskytnú Thiago, Fabinho a Henderson, útočnú trojicu budú tvoriť Mane, Jota a Salah.

Aston Ville sa pod Gerrardom začalo dariť

Aston Ville sa pod Gerrardom začalo dariť, o čom hovoria aj posledné štyri zápasy. V nich trikrát vyhrala a raz prehrala, aj to proti Manchestru City. “The Villans” boli predtým pod obrovskou dekou, keď ťahali päťzápasovú šnúru prehier. Teraz je už však situácia v klube čosi veselšia a vedenie angažovaním Gerrrada, urobila správne rozhodnutie.

Aston Ville sa pod Gerrardom začalo dariť

Kormidelník Aston Villy začal praktizovať herné rozostavenie 4-3-3, ktoré slávilo úspech vo všetkých štyroch zápasoch. V bráne bude figurovať Martinez. V obrannej štvorici uvidíme Casa, Konsu, Mingsa a Targetta. V stredovej línii nesmú chýbať McGinn, Nakamba a Luiz. Predpokladáme, že v útoku bude najskôr Ramsey, Watkins a dobre hrajúci Buendia.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Trochu odvážnejšie tvrdenie, no myslíme si, že oba tímy dajú gól. Liverpool v lige inkasoval za posledný mesiac len tri góly. Ak sa však pozrieme na vzájomné zápasy, všimneme si, že v posledných troch sa Aston Villa dokázala aspoň raz presadiť. Motivácia bude na oboch stranách, najmä pre hostí, ktorí budú chcieť predviesť pod Gerrardom dobrý výkon, a preto si myslíme, že tento tip má veľkú šancu na úspech.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Oba tímy dajú gól1.741.80