Premier League – Manchester City vs Southampton


V anglickej Premier League sa túto sobotu odohrá šesť zápasov – jedným z nich bude súboj ašpiranta na titul Mancherster City proti tímu zo spodnej časti tabuľky zo Southamptonu. V tíme the Citizens sa očakáva plné nasadenie letnej posily z Aston Villy Grealisha a spolu s ním aj perfektný výkon mimoriadne kvalitného tímu z Manchestru, ktorý má vždy tie najvyššie ambície. Hráči Southamptonu sa budú musieť zmieriť s pozíciou outsidera, bez väčšej šance na úspech. Zápas sa koná už 8.9.2021 o 16.00 hod.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Vyhrá Manchester City s handicapom -1.51.471.46
  • Zápas: Manchester City vs Southampton
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 08.09.2021, 16:00
Premier League - Manchester City vs Southampton

Súčasný káder Southamptonu nedáva tímu veľké šance na úspech a potvrdením je aj momentálna pozícia tímu na 14. mieste v tabuľke, s troma bodmi na konte. Čo je ešte horšie, tím v tejto sezóne nedokázal zvíťaziť ani raz. Spomenuté tri body získal iba za remízy.

Grealish, Torres a spol. pôjdu za jednoznačným víťazstvom

Manchester City vždy siahajú na vrchol a tomu zodpovedá aj príprava pred sezónou a tiež počas nej. V lete tím kúpil útočnú hviezdu Jacka Grealisha a ten ihneď začal napĺňať predstavy majiteľov aj fanúšikov. V doterajších štyroch zápasoch strelil jeden gól a na jeden tiež prihral. Na svojom poste ešte má priestor pre zlepšenie, ale už teraz jeho hra predstavuje veľké nebezpečenstvo pre obranu každého súpera. O góly za Citizens sa tak budú musieť pričiniť aj iní hráči.

Grealish, Torres a spol. pôjdu za jednoznačným víťazstvom

Všetci brazílski hráči v tíme budú môcť nastúpiť aj vďaka nedávnemu rozhodnutiu FIFA o zrušení pravidla piatich dní. V súčasnom kádri Citizens nad všetkými vyčnieva Kevin De Bruyne, ktorý je dlhoročným ťahúňom Man. City. V obrane kvôli trestu nebude hrať obranca Benjamin Mendy. Manchester City sa bude snažiť zatlačiť na súpera od samotného začiatku zápasu a rozhodnúť ho čo najrýchlejšie. Tím má v tabuľke 9 bodov a v doterajších štyroch zápasoch dokázal streliť 11 gólov. Obrana za štyri zápasy inkasovala iba raz – v prvom zápase sezóny s Tottenhamom, ktorý Citizens nakoniec prehrali tesne 1 – 0.

V útoku sa predstavia Grealish, Jesus a Torres, ktorí budú podporovaní stredopoliarom Bernardom Silvom, ktorý sa podľa možností zapojí do útoku, ale jeho hlavnou prácou bude starať sa o stred poľa a obranu. V bránke sa objaví tradičná opora Ederson. V prípade problémov má tréner Pep Guardiola k dispozícii dostatok hráčov. V prípade potreby tak očakávame aj početné striedania.

Oslabený Southampton nemá veľké šance

Southampton FC sa pred týmto zápasom ocitá v zlej situácii. Z tímu odišiel kľúčový hráč útoku Paul Ings, ktorý zamieril do Aston Villy. Viacerí hráči sú chorí alebo zranení. Shane Long je pozitívne testovaný na COVID a Will Smallbone spolu so Samom Mcqueenom sú zranení. Osamotený Theo Walcott môže v útoku prekvapiť a skórovať, ale otázne je, či mu jeho tím dokáže pripraviť dostatok šancí. Zostava Southamptonu sa bude musieť spoliehať predovšetkým na výkony skúsenejších hráčov a kvalitný výkon brankára Alexa McCarthyho.

Oslabený Southampton nemá veľké šance

Je možné, že hráči sa počas zápasu zmobilizujú ku kvalitnému výkonu a prekvapivo skórujú. Tejto možnosti nahráva aj história vzájomných zápasov. Doteraz odohrali hráči Manchester City proti Southamptonu FC až 95 vzájomných zápasov. Citizens zvíťazili v 38, Southampton dokázal súpera poraziť až 32 krát, zvyšných 25 zápasov skončilo remízou. Tieto štatistické údaje dávajú Southamptonu istú nádej na odohranie solídneho výsledku v podobe remízy. Pohľad na súčasnú realitu a zloženie oboch kádrov ale hovorí jednoznačne v prospech Citizens.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Podľa nás bude zápas jednoznačný a Manchester City bude od úvodu udávať tempo a útočiť na bránu Southamptonu, ktorý v súčasnosti nemá káder na to, aby hráčom súpera kládol účinnejší odpor. Bude len otázka času, kedy padne prvý gól. Ďalšie budú postupne pribúdať a Southampton FC inkasuje minimálne dva góly ešte v prvom polčase. Očakávame rýchlu hru útočníkov Manchester City, množstvo osobných súbojov a na štadióne Etihad jednoznačné víťazstvo domáceho tímu.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Vyhrá Manchester City s handicapom -1.51.471.46