Premier League – Chelsea vs Norwich


Cez víkend bude v ponuke zápas Premier League, kde prvý tím tabuľky Chelsea FC privíta na svojom štadióne Stamford Bridge posledný tím z Norwich City. Zápas sa začína v sobotu 23.10.2021 o 13:30 a okrem pekného počasia sľubuje aj poriadnu gólovú nálož do jednej z brán. Pohľad na postavenie jednotlivých mužstiev v tabuľke napovedá dopredu veľa o možnostiach jednotlivých tímov. Chelasea sa bude chcieť odpútať na čele tabuľky od prenasledujúceho Liverpoolu a Manchester City. Norwich zúfalo potrebuje akékoľvek body.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
padne viac ako 3,5 gólov2.502.42
  • Zápas: Chelsea vs Norwich
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 23.10.2021, 13:30
Premier League - Chelsea vs Norwich

Chelsea FC bude mať doma jasnú úlohu zvíťaziť

Pre futbalistov z Chelsea by mal byť zápas proti Norwichu jasnou záležitosťou. Tím je nabudený a v domácej súťaži kraľuje celej Premier League z prvého miesta. Zápas sa bude hrať tesne po zápase v Lige majstrov, kde si the Blues určite budú chcieť spraviť chuť a vylepšiť si svoju pozíciu v skupine. Káder Chelsea sa predstaví v klasickej zostave a neočakávame výrazné zmeny. Cieľom v zápase proti Norwich bude určite výhra, ktorá pomôže odskočiť na prvom mieste tabuľky od prenasledovateľov z Liverpoolu, ktorý má iba o jeden bod menej.

Chelsea FC bude mať doma jasnú úlohu zvíťaziť

Posledný zápas proti Brentfordu vyšiel hráčom podľa očakávania a výhra 0:1 sa počíta. V tomto zápase proti papierovému outsiderovi mali hráči Chelsea iba 5 pokusov o strelenie gólu, z toho jeden bol aj presný a zároveň víťazný. Podobné číslo môžu a nemusia stačiť aj proti Norwichu. Je jasné, že po zápase v Lige majstrov budú hráči viac unavení a podceniť posledný tím tabuľky by sa nemuselo vyplatiť. Štatistiky vzájomných zápasov hovoria, že priemerne v zápasoch týchto dvoch tímov padnú dva góly. Z posledných 12 odohraných ligových duelov nevyhrali futbalisti Norwichu ani jeden krát.

Zostava Chelsea bude klasická, na hrote bude číhať Lukaku. Podporovaný bude Wernerom a Havertzom. Za nimi budú v strede poľa tvoriť hru Jorginho, Kante a jediný strelec z posledného zápasu Chilwell. V bránke bude chytať spoľahlivý Mendy, obrana v tradičnom zložení vedená Sarrom a Christensenom. Zloženie a forma Chelsea FC dáva jednoznačne väčšie šance na víťaztvo práve londýnskemu klubu.

Norwich je posledný tím Premier league a to tak aj ostane

Postavenie mužstva v tabuľke, posledné výkony ani zloženie kádra nenasvedčujú, že by sa kanárici mali prebrať k životu a proti skvelej Chelsea získať nejaké body. Norwich má momentálne na konte len 2 body. V posledných piatich zápasoch zaznamenal Norwich 3 prehry a 2 remízy. Vďaka nim tak získal prvé body do tabuľky. Otázne je, či bude takéto zlepšenie stačiť na rozbehnutých hráčov z Chelsea. Fanúšikovia aj odborníci sa zhodujú v názore, že určite nie.

Norwich je posledný tím Premier league a to tak aj ostane

V poslednom zápase proti Brighton & Hove Albion, ktorý je senzačne na 4. mieste Premier League, sa hráči z Norwichu pokúsili o 15 striel, z ktorých len 3 trafili bránku. Navyše, v posledných šiestich zápasoch dokázali kanárici streliť iba jeden gól. S takýmito číslami sa proti veľkým a silným klubom nevyhráva.

Futbalistom z Norwichu bohužiaľ nenahráva absolútne nič, čo by ich len teoreticky priblížili aspoň k remíze. Jedinou možnosťou bude veľmi zlá hra hráčov Chelsea a tiež možnosť únavy po zápase v Lige majstrov. Tu by mohol byť malý priestor pre prekvapenie a zároveň možnosť, ako favorita zaskočiť. Chelsea ale určite nenechá nič na náhodu a jej hráči určite spravia všetko pre to, aby outsidera porazili a naďalej kraľovali Premier League z prvého miesta.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Hráči Norwichu nastúpia do zápasu ako hosťujúci tím a budú sa snažiť favorita zaskočiť rýchlym pohybom. Keďže kvalita kádra Norwichu nie je dostatočná, úvodné nadšenie rýchlo pominie a Chelsea strelí minimálne dva góly už v prvom polčase. Krátky proces s outsiderom bude dokonaný gólom z penalty, ktorú si vyslúžia futbalisti z Norwichu. Ich slabá obrana jednoducho nebude stíhať za hráčmi Chelsea a faulov bude postupom času pribúdať. Víťaz zápasu je teda jednoznačný, Norwich jednoducho nemá šancu.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
padne viac ako 3,5 gólov2.502.42