Premier League – Chelsea vs Aston Villa


Víkendová sada zápasov anglickej Premier League bude túto sobotu obohatená o zaujímavú konfrontáciu dvoch klubov, ktorých štýl a herný prejav vie potešiť každého fanúšika kvalitného, tvrdého a rýchleho futbalu. Začiatok zápasu je naplánovaný dňa 11.9.2021 o 18.30 hod na londýnskom štadióne Stamford Bridge, na ktorom domáca Chelsea privíta dravca ligy z Aston Villy.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Vyhrá Chelsea1.291.30
  • Zápas: Chelsea vs Aston Villa
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 11.09.2021, 18:30
Premier League - Chelsea vs Aston Villa

Chelsea má vždy tie najvyššie ambície

Káder Chelsea FC je nabitý špičkovými hráčmi, ktorí sú navyše v tejto sezóne v top forme. Víťaz poslednej edície Ligy majstrov potvrdzuje svoju dominanciu aj v prebiehajúcom ročníku domácej Premier League. Zdolanie súpera v sobotnom zápase by preto nemal byť väčší problém.

Chelsea má vždy tie najvyššie ambície

O góly sa bude snažiť Romelu Lukaku, ktorý hrá v tejto sezóne vynikajúco a bude veľmi ťažké ho zastaviť. Záložník N’Golo Kante hrá túto sezónu fantasticky. V doterajších zápasoch ukázal svoju rýchlosť, je mimoriadne pohyblivý a počas svojho pobytu na ihrisku srší aktivitou. Obranu bude riadiť Thiago Silva, ktorý je na svojom poste v tejto sezóne bezchybný. Hráči súpera budú mať veľký problém presadiť sa v kvalitnej obrane Chelsea aj vďaka výborne hrajúcemu Christensenovi.

V bránke bude určite chytať skvelý Edouard Mendy. Celá obrana na čele s brankárom v doterajších zápasoch inkasovala iba jeden gól, zatiaľ čo útok v troch doteraz odohraných zápasoch strelil súperom až 6 gólov. Toto sú dôvody, pre ktoré sa Chelsea nachádza medzi top tímami ligy a na lídra z Tottenhamu stráca 2 body.

Hráči ukázali svoju silu v poslednom zápase proti Liverpoolu, ktorý síce skončil remízou, ale Chelsea ho dohrávala s desiatimi hráčmi. Na výkone to ale nebolo cítiť. V tomto zápase sú the Blues jednoznačnými favoritmi.

Nebezpečná Aston Villa dokáže preveriť každého súpera

Aston Villa je klub, ktorý je ambiciózny a vždy dobre pripravený. Svojou koncentrovanou hrou dokáže potrápiť akýkoľvek tím a na pozore by sa mali mať aj súperi z Chelsea. V minulej sezóne na to doplatil Liverpool, ktorý hráči Aston Villy zničili v pomere 7:2.

Tím je momentálne bez výrazných hviezd. Pred začiatkom sezóny klub opustil kanonier Jack Grealish, ktorý prestúpil do Manchester City. Spomínaný hráč na seba pútal pozornosť aj na uplynulých Majstrovstvách Európy, kde predvádzal kvalitné výkony a vyčnieval najmä svojou rýchlosťou a dravosťou. Náhradu za Grealisha Aston Villa zatiaľ nemá. Navyše v zostave budú chýbať opory Buendia a Martinez kvôli pobytu v karanténe.

Nebezpečná Aston Villa dokáže preveriť každého súpera

Predpokladané rozostavenie proti Chelsea bude 4-2-2-2, v bráne bude chytať Jed Steer. Trezeguet určite nenastúpi kvôli pretrvávajúcemu zraneniu kolena. Aston Villa je ale húževnatý tím, ktorý dokáže prekvapiť a je možné, že si vyšliapne aj na Chelsea. Ak chcú futbalisti Villans uspieť, budú musieť podať výkon na hranici svojich možností. Ich momentálne postavenie v tabuľke presne v strede naznačuje, že priestor na zlepšenie existuje, bohužiaľ, potenciál tímu po odchode hlavného strelca Grealisha značne upadol. V doterajších troch zápasoch tím jeden krát remizoval, jeden krát vyhral a posledný zápas prehral.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Podľa nás bude Chelsea počas celého zápasu dominovať a držať loptu na úrovni okolo 70 %. Lukaku bude robiť obrane súpera veľké problémy a nakoniec skóruje. Zápas sa rozhodne v druhej časti. Aston Villa sa bude snažiť hrať opatrne a zo zabezpečenej obrany sa jeho hráči budú snažiť o prekvapivý útok a gól. Očakávame intenzívny zápas s množstvom osobných súbojov. Hráči Aston Villy sa budú snažiť prehusťovať priestor okolo stredovej čiary a dávať tak minimum možností na kombináciu a finálnu prihrávku. Nakoniec sa ale kvalita kádra Chelsea prejaví a zápas sa zlomí v druhom polčase. Chelsea sa podarí skórovať viac ako jeden krát.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Vyhrá Chelsea1.291.30