Premier League – Burnley – Liverpool


Nedeľný zápas prinesie konfrontáciu tímov s opačnými problémami. Zatiaľ čo Liverpool FC sa snaží (spolu s Chelsea) dohnať bodovú stratu na vedúci Manchester City, Burnley je na samom konci tabuľky a v budúcej sezóne si zahrá druhú ligu. Zápas, ktorý sa odohrá 13.2.2022 o 15.00 hod predstavuje pre the Reds skvelú príležitosť, ako získať body a útočiť na titul naďalej.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
zápas vyhrá Liverpool1.331.34
  • Zápas: Burnley – Liverpool
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 13.2.2022, 15:00
Premier League - Burnley - Liverpool

Liverpool bude mať ľahkú úlohu, potrebuje zvíťaziť

Liverpool bude mať ľahkú úlohu, potrebuje zvíťaziť a proti Burnley bude skvelá šanca na zber cenných bodov. Liverpool ešte môže atakovať prvú priečku Premier League, musí ale zbierať povinné body, podávať konzistentné výkony a čakať na chyby súčasného lídra Manchester City. Zároveň je v tesnom závese číhajúca Chelsea, ktorá má ale o dva odohrané zápasy navyše.

Liverpool ďalší zápas odohrá na štadióne slabého tímu z Burnley. Tím je jasným outsiderom a kvalita kádra nenasvedčuje, že by favorit mohol mať výraznejšie problémy. V poslednom období sa Liverpoolu darí a z posledných 5 zápasov prehral iba jeden s Leicesterom 0:1 ešte v decembri. Odvtedy the Reds zbierajú body v lige a sú úspešní aj v domácich pohárových súťažiach.

Liverpool bude mať ľahkú úlohu, potrebuje zvíťaziť

Liverpool zostava sa bude v tomto zápase môcť spoľahnúť na tradičné útočné esá. Mané aj Salah sú v poriadku a mali by nastúpiť. Veľmi sme zvedaví na novú posilu Luisa Díaza. Tento útočník sa už predstavil v pohárovom zápase proti Cardiffu. V zápase odohral 11 minút a stihol pripraviť posledný gól. Ten zakončil Harvey Elliott, ktorý je taktiež novou posilou Liverpoolu. Tím je tak mimoriadne dobre vyzbrojený v útoku. Trénerovi Kloppovi sa tak črtajú viaceré varianty zostavy, najmä v prípade reprezentačných povinností Salaha a iných.

Burnley je outsiderom, ale má šancu získať body

Burnley je outsiderom, ale má šancu získať body rovnako, ako v poslednom zápase proti Manchester United. Ten sa uplynulý utorok skončil prekvapivou remízou 1:1. Burnley ale potvrdzuje, že na domácej pôde je ho ťažké poraziť. Doma totiž neprehralo posledných 7 zápasov. Na druhej strane je tiež faktom, že v posledných piatich zápasoch doma nedokázali hráči Burnley vyhrať ani raz.

Burnley je outsiderom, ale má šancu získať body

Za istých okolností sa môže podobný scenár opakovať aj v súboji s Liverpoolom. Hráči Burnley sa môžu mobilizovať a vyčkávať na svoju šancu. Výsledky posledných zápasov navyše ukazujú, že Burnley vie zahrať proti silným tímom z hornej polovice tabuľky. Domáce prostredie ešte viac podporuje nádeje na bodový zisk.

V zostave Burnley je v poslednom období aktívny najmä anglický útočník Jay Rodriguez, ktorý strelil vyrovnávajúci gól do siete Manchestru. Síce to bol v lige jeho jediný gól, ale v pohárových súťažiach ich strelil už 4. Môžeme teda očakávať, že jeho forma bude gradovať a jeho prípadný zásah do siete Liverpoolu celý zápas zdramatizuje. Nádeje na dobrý výsledok ale pri pohľade na vzájomnú bilanciu oboch tímov nebudú naplnené. Vzájomné zápasy doteraz dopadli tak, že 11 zápasov vyhral Liverpool, 2 zápasy vyhralo Burnley a 2 zápasy skončili remízou. Naposledy sa podarilo hráčom Burnley obrať o body Liverpool pred rokom, kedy v januári 2021 Liverpool prehral doma 0:1.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Aj napriek istému optimizmu v tíme Burnley sa domnievame, že v tomto zápase Liverpool nenechá nič na náhodu a zápas sa dopadne jednoznačne v prospech the Reds. Kvalita kádra, súčasná forma aj nové posily v tíme Liverpoolu hovoria jasnou rečou. Burnley sa bude doma snažiť nadviazať na priaznivé výsledky z domácich zápasov, ale v nedeľu to na Liverpool stačiť nebude. Očakávame jednoznačnú prehru domáceho Burnley, Liverpool získa všetky body za výhru.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
zápas vyhrá Liverpool1.331.34