Premier League – Brighton – Chelsea


Covidom rozbitý program Premier league ponúkne v predstihu už v utorok 18.1.2022 o 21.00 hod zápas medzi čiernym koňom súťaže z Brightonu a favoritom z Chelsea, ktorý si aj tento rok trúfa na titul. Posledný vzájomný zápas z 29. decembra 2021 ale dopadol pre favorita dosť nešťastne remízou – a to ho the Blues hrali na domácom štadióne. V utorok sa situácia otočí a Brighton bude určite chcieť hrať na výhru. Chelsea v honbe za titulom začína strácať na vedúci Manchester City čoraz viac a nič nenaznačuje, že proti Brightonu by sa situácia mala výrazne zmeniť.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Remíza 3.74 3.65
  • Zápas: Brighton – Chelsea
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 18.01.2022, 21:00
Premier League - Brighton - Chelsea

Chelsea potrebuje brať všetky body, výkony sú ale rozpačité

Chelsea potrebuje brať všetky body, výkony sú ale rozpačité, a preto by sa hráči spolu s trénerom mali na zápas pripraviť najlepšie, ako vedia. Situácia v tíme je zlá a prvenstvo v tomto ročníku Premier league sa Chelsea FC vzďaľuje míľovými krokmi. Náskok lídra z Manchester City je už viac ako 10 bodov a na chrbát dýcha ďalší konkurent z Liverpoolu. Herná kríza tímu sa v posledných zápasoch prejavila iba jedným víťazstvom a štyrmi remízami. Dá sa povedať, že práve na prelome rokov si Chelsea pokazila sezónu a zisk titulu sa stáva utópiou.

Chelsea ďalší zápas odohrá vonku s Brightonom, s ktorým sa stretla na konci roka 2021. Z jasného zápasu a troch bodov zostalo prekvapenie z remízy, ktorá bola nasledovaná ďalšou – s Liverpoolom. Celkovo v posledných zápasoch Chelsea remizovala až 4 krát. Dobrou správou je, že mužstvo uplynulý týždeň zvíťazilo v oboch pohárových súťažiach a na víťaznej vlne by sa hráči mohli zviesť aj teraz proti Brightonu. Treba však povedať, že spomenuté výhry boli dosiahnuté proti výrazne slabším súperom.

Chelsea potrebuje brať všetky body, výkony sú ale rozpačité

Chelsea zostava sa bude s veľkou pravdepodobnosťou spoliehať hlavne na strelca Lukaku, ktorého budú v strede dopĺňať Jorginho and Mateo Kovacic. Predpovedať zostavu je dnes veľmi problematické, lebo COVID môže všetko zmeniť pokojne aj pár hodín pred zápasom. Kai Havertz stále nie je celkom uzdravený, napriek tomu nastúpil so sebazaprením v pohárovom zápase proti Tottenhamu. Thiago Silva a N’Golo Kante by už mali byť v zostave po stopke kvôli Covidu. Na papieri to s Chelsea nevyzerá až tak zle, dôležitá bude tiež forma súpera.

Čierny kôň z Brightonu môže Chelsea FC nepríjemne prekvapiť

Čierny kôň z Brightonu môže Chelsea FC nepríjemne prekvapiť a po poslednej remíze z decembra sú hráči Brightonu motivovaní, sebavedomí a pripravení zvíťaziť. Sebavedomie tímu vychádza z faktu, že obrana tímu je veľmi kvalitná. Až dvaja hráči sa ocitli v predbežnej zostave roka celej súťaže. Horšie je to s útokom, ktorý neskóruje príliš často a momentálne je bilancia strelených a obdržaných gólov vyrovnaná.

Čierny kôň z Brightonu môže Chelsea FC nepríjemne prekvapiť

Hráči Brightonu v posledných piatich zápasoch v lige zaznamenali dve výhry, dve prehry a jednu remízu. Najväčšia útočná zbraň mužstva Danny Welbeck bude chcieť skórovať aj tentokrát. Bol to práve on, kto v druhom polčase rozhodol o remíze 1:1 koncom roka 2021. Kvalitná obrana spolu s prekvapivými útokmi bude hlavnou zbraňou Brightonu.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Chelsea pôjde od začiatku zápasu naplno a bude sa snažiť čo najskôr streliť prvý gól a podľa možností pridať aj ďalšie. Bohužiaľ, proti kvalitnej obrane Brightonu sa hráči the Blues len tak ľahko nepresadia. Navyše majú hráči Brightonu svojich súperov dobre prečítaných a tréner vymyslí taktiku, ktorou by zápas mohol skončiť ešte lepšie, ako ten posledný. Veľa súbojov sa bude odohrávať v strede poľa a Brighton sa bude snažiť útočiť najmä zo strán. Ak chce Chelsea vyhrať, musí podať koncentrovaný výkon počas celého zápasu a nesmie dopustiť, aby sa zopakoval výpadok v druhom polčase z posledného vzájomného stretnutia. Domnievame sa, že zápas skončí remízou alebo prehrou Chelsea. Brighton si jednoducho verí a v súčasnosti hrá lepšie a vo väčšej pohode ako súper z Chelsea.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Remíza 3.74 3.65