Premier League – Brentford vs Liverpool


Víkendová porcia zápasov anglickej Premier League prinesie konfrontáciu Dávida s Goliášom. Priemerný tím z Brentfordu na domácej pôde privíta giganta z Liverpoolu. Hosťujúce mužstvo bude siahať na jednoznačné víťazstvo a existuje len malá možnosť, že by sa hráči Brentfordu postarali o prekvapenie v podobe výhry. Jednoznačné víťazstvo Liverpoolu očakávajú hráči, fanúšikovia aj futbaloví odborníci. Zápas je naplánovaný na sobotu 25.9.2021 so začiatkom o 18.30 hod.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Vyhrá Liverpool1.501.50
  • Zápas: Brentford vs Liverpool
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 25.09.2021, 18:30
Premier League – Brentford vs Liverpool

Predikcie na tento zápas sa odvíjajú predovšetkým z kvality kádra, momentálnej formy aj postavenia v tabuľke súťaže. Všetky spomenuté faktory jednoznačne hovoria v prospech Liverpoolu, ktorý je na úplnej špici celej súťaže a s 13 bodmi sa o prvé miesto delí s Chelsea FC a Manchesterom United. Pozícia Brentfordu je v strede tabuľky a tímu patrí 9. miesto s ôsmimi bodmi.

Liverpool je v top forme a málokto ho dokáže zastaviť

Liverpool je tím, od ktorého sa vždy očakávajú výhry a tituly. Od čias príchodu nemeckého trénera Kloppa je mužstvo pravidelne ašpirantom na titul nielen v domácej lige. Výhra Ligy majstrov v sezóne 2018/2019 ukázala, že tím sa buduje správne a pod vedením nemeckého trénera bude napredovať a siahať na ďalšie trofeje aj v budúcnosti.

V tejto sezóne hrá Liverpool výborný futbal. Káder je mimoriadne kvalitný a na každom poste sa nachádza hráč s prvotriednymi parametrami. V útoku je jasnou dominantou Mohamed Salah, ktorý väčšinou z pravej strany ohrozuje súperových brankárov. Ak sa tento hráč raz dostane do šance, nezvykne sa mýliť a ľavou nohou zakončuje. Ďalším dôležitým hráčom v útoku je Sadio Mané, ktorý v strede útoku tvorí hru a neváha zakončovať. Spolu so Salahom v tejto sezóne strelili v piatich zápasoch už 7 gólov.

Liverpool je v top forme a málokto ho dokáže zastaviť

Hviezdne trio v útoku dopĺňa Brazílčan Firmino, ktorého sám tréner Klopp označuje ako motor celého tímu. Jeho úlohou bude, tak ako vždy, v strede poľa tvoriť hru a zásobovať útočníkov presnými prihrávkami.

Liverpool sa obrane bude spoliehať na najlepšieho obrancu súčasnosti – holandského reprezentanta Virgila van Dijka. Tento vysoký obranca na svojej pozícii stopéra určite nedá útočníkom Brentfordu žiadnu šancu. Vďaka svojej vysokej postave, rýchlemu pohybu a schopnosti vyhrávať vzdušné súboje bude obrana Liverpoolu nepreniknuteľná aj v tomto zápase. Doteraz totiž dostala iba jeden gól. Obrovskú zásluhu na tom má aj vynikajúci brazílsky brankár Alisson. Tím bude hrať v typickom rozostavení 4-3-3 a diváci sa určite môžu tešiť na exhibíciu the Reds, ktorí sa budú snažiť výhrou proti slabému súperovi odskočiť svojim prenasledovateľom na čele tabuľky.

Brentfordu k víťazstvu pomôže len zázrak

Hráči domáceho Brentfordu budú mať na svojom štadióne ťažkú úlohu, ktorá bude spočívať najmä v tom, aby nedostali príliš mnoho gólov. O víťazstve súpera niet väčších pochýb. Hráči outsidera sa ale určite budú snažiť napodobniť svoj úplne prvý zápas tejto sezóny, v ktorom senzačne porazili favorizovaný Arsenal. Tím je bohužiaľ v súčasnosti bez akejkoľvek hviezdy, ktorá by mohla svojím výkonom strhnúť aj ďalších hráčov.

Brentfordu k víťazstvu pomôže len zázrak

Vyhliadky na dobrý výsledok nie sú dobré ani vďaka doterajším výsledkom. Tu zaznamenali hráči Brentfordu samé remízy a jednu prehru. Iskru nádeje ale vykresali v poslednom stretnutí proti Wolverhamptonu, ktorý vyhrali po slušnom výkone v pomere 0:2. Uvidíme, či si mierne zlepšenie prenesú aj do zápasu s Liverpool FC. Realita ale hovorí, že pri súčasnej kvalite a forme the Reds nebude mať Brentford nádej na úspech.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Zápas bude mať od začiatku rýchle tempo. Domáci Brentford sa bude snažiť účinne brániť priestory na stranách aj pred bránou. Bohužiaľ, s pribúdajúcimi minútami bude rozdiel v kvalite stále väčší a väčší. Prvý gól strelia the Reds už v prvej polhodine hry. Ostatné góly budú pribúdať a domnievame sa, že zápas sa postupne premení na exhibúciu hráčov z Liverpoolu. Pekný a účinný futbal, ktorý bude režírovať tréner Klopp je ozdobou tohto ročníka Premier League. Tento zápas ponúka hráčom jedinečnú možnosť, aby to nebolo inak aj v sobotu. Na štadióne v Brentforde očakávame jednoznačnú prehru domáceho celku.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Vyhrá Liverpool1.501.50